Są ludzie, którzy miewają tak ekstrawaganckie marzenia, że – jeśli je tylko spełnią – mają na zawsze zagwarantowane miejsce w historii. Do takich ludzi możemy zaliczyć m.in. Francisa Drake’a, Charlesa Lindbergha, Edmunda Hillary’ego i Neila Armstronga. Ale co możemy powiedzieć o człowieku, który osiąga cel, lecz po realizacji ambicji nie pozostaje ślad? Ścieżki chwały to historia o takim właśnie człowieku. Jeffrey Howard Archer (ur.1940 r.), polityk, autor bestsellerowych powieści, przeważnie z wątkiem sensacyjnym. Studiował na Uniwersytecie w Oksfordzie. Był posłem w Izbie Gmin, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Partii Konserwatywnej. W lipcu 2001 r. Archer, oskarżony o złożenie fałszywych zeznań i nadużycie prawa w sprawie o zniesławienie z 1987 roku, został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. W więzieniu spędził 2 lata, ale efektem odsiadki jest Dziennik więzienny oraz powieść Synowie fortuny.
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
Kategoria: Podróżnicze
ISBN:
Liczba stron: 460
"Kiedy śmierć zajrzy ci w oczy, nic potem nie jest już takie samo."
Thriller, ale nie w mrocznym i ponurym wydaniu, lecz zimowym i mroźnym. Nie brakuje dobrze podsycanego napięcia i intensywnych emocji. Autor zabiera w niezwykły świat najwyższego szczytu Ziemi, z jednej strony pięknego, dumnego i zuchwałego, z drugiej niedostępnego, tajemniczego i niebezpiecznego. Podróż w głąb ludzkich marzeń, fascynacji, pasji, wyjątkowych wyzwań, śmiałych przedsięwzięć i niebywałych prób sił. Zmaganie się z polityczną poprawnością, potęgą natury i własnymi słabościami. To także ciepłe nuty trwałych rodzinnych więzi, nierozerwalnej przyjaźni, bliskich relacji wzmacniających psychikę, konieczność poczucia zrozumienia, akceptacji i wsparcia. Przekraczanie granic człowieka, wytyczanie nowych szlaków i zapisywanie się na kartach dziejów spektakularnych osiągnięć. "Ponieważ tam jest."
Czytając powieść towarzyszy myśl, że inspiracją do jej powstania była autentyczna historia, odwołanie do jednego z najwybitniejszych alpinistów, George'a Malloriego, nauczyciela historii i miłośnika ekstremalnych górskich przygód. Obserwujemy rodzącą się miłość do wdrapywania się na skały już u sześcioletniego chłopca, później rozwijane umiejętności wspinaczkowe w latach studenckich, podążanie za magnetyzmem górskich szczytów w dorosłym życiu, przerwanym na kilka lat przez wojnę. Fabuła książki obejmuje okres od tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego drugiego do tysiąc dziewięćset dwudziestego czwartego roku. Z zainteresowaniem zagłębiamy się w rozdziały, narracja sprzyja wciągającemu zaczytaniu, dba o właściwe rozłożenie zajmujących akcentów i podtrzymanie wartkich rytmów akcji. I jeszcze wspaniale poprowadzony wątek obyczajowy, z chwytającymi za serce listami i przekonującymi dialogami. Może chciałoby się więcej opisów zmagań z Czomolungmą, jednak dla potrzeb fabularnej rozrywki proporcje zostały odpowiednio dobrane, w końcu nie jest to biografia, a sugestywny thriller z przemyconymi faktami.
bookendorfina.pl
Czy powiemy pani prezydent to kontynuacja bestsellerowej powieści Córka Marnotrawna. Po wielu latach walki, poświęceń i tragedii osobistych Florentyna...
Powieść "Czy powiemy prezydentowi?" - nawiasem mówiąc, wywołała protesty rodziny Kennedych - przedstawia wyścig między policjantem a zamachowcami, wyścig...