Życie jest zbyt krótkie, by czekać na ulubioną porę roku! Lepiej w każdej znaleźć coś, co da ci radość i sprawi, że poczujesz się świetnie w swojej skórze. Wystarczy, że przyjrzysz się swoim potrzebom i dostroisz do rytmu natury. A ta książka ci w tym pomoże!
Niektóre z nas z niecierpliwością czekają na słońce, coraz dłuższe dni, obfitość soczystych owoców i zwiewne kolorowe sukienki. Inne zaś stresuje konieczność odsłaniania ciała, razi jaskrawość słonecznych promieni, a upał przyprawia o głęboką frustrację, bo kojarzy się z ciągłym zmęczeniem.
Niezależnie od tego, czy z wiosną i latem jest ci po drodze, czy nie,
TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!
Nina Czarnecka, autorka ,,Ciepło", która pomogła tysiącom Polek poczuć się przytulnie i komfortowo jesienią i zimą, tym razem podpowiada, jak sprawić, by w ciepłe dni było ci przyjemnie ,,Rześko".
W tej książce znajdziesz:
- sprawdzone porady, jak zadbać o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie,
- przepisy na comfort food, dzięki którym poczujesz się lekka i pełna energii,
- sporą dawkę wiedzy na temat ajurwedy i rytuały, które pomogą ci polubić siebie.
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 384
Z twórczością autorstwa Pani Niny Czarneckiej spotkałam nieco wcześniej w książce pt. ''Ciepło Najprzytulniejszy poradnik osiędbania'', a obecnie chciałam się przekonać czy autorka ponownie potrafi zaprosić do swojego świata i z wielkim entuzjazmem, czy jednak już pomysłowość się wyczerpała przy bardzo dobrych pomysłach poradnikach w połączeniu na sprawdzone nowe przepisy kulinarne.
Czy poznana wcześniej twórczość autorstwa Pani Niny Czarneckiej skradnie, kolejny raz moje czytelnicze uznanie musiałam, się o tym przekonać sięgając po książkę pt. ''Rześko. Najbardziej zmysłowy poradnik osiędbania'', w której to można rozważać, rozmyślać nad tym, co autorka miała, na myśli tworząc ją, jej główne przesłanie, nowe informacje, z którymi chce się podzielić ze swoimi czytelnikami, czy przeniosą mnie do tej nowej krainy, którą odkrywa i zaprasza do niej?
Autorka na samym początku wstępu powraca do książki, którą napisała wcześniej pt. ''Ciepło Najprzytulniejszy poradnik osiędbania'' i co dla niej odgrywa najważniejszą rolę tym razem podczas tworzenia nowej tematyki, z którą zamierza się dzielnie zmierzyć.
Przypomina nowym czytelnikom na nowo informacje na temat ajurwedy- wiedza o życiu. Działa to na podstawie powietrza, ognia, eteru, wody, ziemi. Możemy je spotkać w naszym ciele, umyśle.
Ułatwieniem przyswojenia wiedzy jest tabelka i zamieszczone w niej cechy psychiczne, cechy fizyczne, w przyrodzie, w ciele, zmysł, w pożywieniu.
Lubię, kiedy autorka podchodzi do opisywanego głównego tematu na luzie i pomysłowością, która jest bardzo widoczna podczas zapoznawania się z treścią zawartych w książce zagadnień mogących nie zawsze wszystkim przypaść do gustu, bo nie każdy lubi podejmować zmiany mogące przynieść pozytywne rezultaty nie wiedząc, o tym zakładając z góry teorię na negatywne myśli, a to jest wiadome już ze wcześniejszych doświadczeń.
Nie w sposób jest się tak łatwo oderwać od czytania tego poradnika, bo można do niego powracać właściwie o każdej porze roku, gdyż zawarte są w nim nie tylko porady, o których opowiada ciekawie autorka, ale zdradzane sekrety, aby czuć się zdrowo, zaakceptować swój wygląd, polubić siebie na nowo stosując ajurwedę i związane z nią rytuały oraz interesujące kulinarne smaczne i proste praktyczne przepisy.
Poradnik ten spełnił moje czytelnicze oczekiwania, które mogę zastosować w praktyce niezależnie od pory roku czy dnia.
Polecam przeczytać ten poradnik.
Najprzytulniejsza książka o osiędbaniu jesienią i zimą Być może jesteś osobą, która na myśl o zbliżającej się jesieni marzy tylko o tym, żeby otulić...
Przeczytane:2023-03-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2023, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2023 roku, 52 książki 2023, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2023, polecam, Ulubione,
"To zabawne, jak często rzeczy, które kiedyś zupełnie nie sprawiały nam przyjemności albo których wręcz nie znosiłyśmy, po latach stają się jednymi z najlepszych wspomnień"
Dobre samopoczucie to gwarancja udanego dnia, gdyż wówczas nie ma przeszkód, by spełniać powierzone zadania czy też spędzać czas w ulubionym towarzystwie, miejscu i czasie. Wiadomym jest, że duży wpływ na to, jak się czujemy jest dana pora roku. Jedni lubią wiosnę, inni lato czy jesień albo zimę. Bez względu na okoliczności i porę każdy chciałby zawsze czuć się wyśmienicie, ale nie zawsze tak się dzieje. Zatem, co zrobić, by przez cały rok cieszyć się każdą chwilą i po prostu czuć się lekko i radośnie, by czerpać z życia pełnymi garściami? By się tego dowiedzieć, warto zajrzeć do poradnika pt.: "Rześko" w którym autorka doradza, jak miło spędzić czas od marca do sierpnia.
Miesiącom jesiennym i zimowym była poświęcona pierwsza część serii pt.: "Ciepło", która zdobyła popularność wśród czytelniczek. Byka ona skierowana do tych, którzy nie lubią jesieni i zimy, a teraz przekonuje, że warto polubić wiosnę i lato, chociaż myślę, że te pory roku mają więcej zwolenników, niż miesiące zimowe.
Autorka napisała w słowie wstępu, że nigdy nie lubiła jesieni i zimy, ale to stało się inspiracją do napisania poradnika "Ciepło". Z książką "Rześko" miała nieco problemów, bo nie potrafiła znaleźć zbyt dużo negatywów ulubionych miesięcy, ale pisząc, miała nadzieję, że pomoże ukazać piękno tego czasu i pomoże ukazać zależności rządzące tym wiosenno-letnimi tygodniami.
Materiał został podzielony na sześć części, czyli tyle ile jest wiosenno-letnich miesięcy. Mamy, więc omówiony czas od marca do sierpnia. Autorka pokazuje, że każdy miesiąc niesie ze sobą określoną energię, możliwości, piękno i dary, z których można skorzystać. W każdym rozdziale zamieściła pełno porad, motywujących sentencji, wskazówek i ćwiczeń pomagających wprowadzić nas w dobry nastrój. Porady opierają się na zasadach ajurwedy, podobnie jak przepisy kulinarne, które kończą materiał poświęcony poszczególnym miesiącom. Są to propozycje na potrawy sporządzone z sezonowych produktów dostępnych na naszym polskim rynku. Wyjaśnia też, dlaczego warto je spożywać właśnie w danym czasie i jakie korzyści z nich płyną dla naszego zdrowia i samopoczucia.
Patrząc dziś na szarówkę za oknami, ja z utęsknieniem wyglądam już wiosny i jej ciepłych promieni, więc książka była dla mnie takim promyczkiem ciepła, gdyż całe wydanie opatrzone jest dużymi, pięknymi i kolorowymi zdjęciami, dzięki czemu można poczuć klimat wiosny i lata zanurzając się w treść oraz podziwiając utrwalone chwile z tego okresu.