reklama

Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów

Przygody wyjątkowo zgodnej Rodzinki Narządów to edukacyjna bajka medyczna, która wprowadzi Twoje dziecko w świat anatomii i fizjologii człowieka. Dzięki specjalnie opracowanym ilustracjom, Twoje dziecko pozna i zrozumie ważne procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie człowieka.

W pierwszej części przygód występują: Serduszko Stefan, Bracia Płuca - Marek i Jarek, Siostry Nerki - Ania i Hania, Bracia Mięśnie, Żołądek Zenek wraz ze swoją Siostrą Dwunastnicą Dorotką oraz Mózg Albert. Przedstawione postacie pokażą i obrazowo wytłumaczą budowę i funkcjonowanie narządów: serca, płuc, nerek, mięśni, żołądka, dwunastnicy oraz mózgu.

Poprzez świetną zabawę Twoje dziecko pozna świat anatomii i fizjologii człowieka, co ułatwi mu dalsze kształcenie w kierunku nauk medycznych, a przede wszystkim umożliwi w prosty i ciekawy sposób poznanie funkcjonowania własnego organizmu i zasad zdrowego stylu życia.

Informacje dodatkowe o Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-10-15
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów

Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów - opinie o książce

Ciało jest zagadką dla wielu ludzi, w końcu jest tyle narządów i kości, że kiedy nas coś zaboli, potrafimy długo zastanawiać się, co akurat znajduje się w tym miejscu. Bardzo ważne jest, żeby już od małego zaszczepić w naszych dzieciach dobre nawyki, dlatego warto pokazać im, gdzie znajdują się jakie narządy i jak o nie odpowiednio dbać tak, żeby długo cieszyć się zdrowiem, niestety nie jest to proste, żeby wyjaśnić jasno i zrozumiale tak trudne pojęcia.
Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów to książka o tym, co znajduje się w ciele każdego człowieka, narządy mają swoje imię i wyglądają jak postacie, bo ta książka ma być przyjazna dzieciom, a takie przedstawienie na pewno ich zaciekawi. Każdy narząd ma swój osobny rozdział i jako pierwsze opisane jest, jak pracuje Serduszko Stefan, jest on bardzo pracowity i ważny, mamy zobrazowane gdzie dokładnie się znajduje i jak zostać jego pomocnikiem. Następnie znajdziemy opis Żołądka Zenka, Ząbka Tadzia, Dwunastnicy Dorotki i wielu innych równie ważnych narządów.
Niesamowicie się cieszę, że tak cudowna książka zagościła w naszej domowej biblioteczce, jest ona przepięknie wydana, twarde strony sprawiają, że książka jest bardzo trwała i mogą ją oglądać już najmłodsi, a każdej stronie towarzyszy piękna grafika. Jestem pod wrażeniem tego, że w tak łatwy i prosty sposób zostały wyjaśnione tak trudne tematy, są tu same najważniejsze informacje ujęte tak, że zaciekawiają nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Dla mnie najfajniejsza część to ta gdzie opisane jest, co pomaga wspierać dany narząd, a co sprawia, że działa gorzej, można na tym przykładzie pokazać dziecku, że owoce i warzywa są bardzo ważne, a słodycze i gazowane napoje powinny pójść w odstawkę.
To jest książka, którą mogę śmiało polecić każdemu, porusza bardzo ważny temat, który pozwoli dziecku lepiej zrozumieć, jak ważne jest zdrowie i dobra kondycja naszych narządów, bez których nie moglibyśmy funkcjonować.

Biologia. Zbiór zadań. Egzamin ósmoklasisty - Tom 1
Jacek Mieszkowicz0
Okładka ksiązki - Biologia. Zbiór zadań. Egzamin ósmoklasisty - Tom 1

Zakres materiału: organizacja i chemizm życia, wirusy i bakterie, protisty, mszaki i paprotniki, grzyby, rośliny nasienne, bezkręgowce, kręgowce. Jeśli...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung