reklama

Biologia. Zbiór zadań. Egzamin ósmoklasisty - Tom 1

Zakres materiału: organizacja i chemizm życia, wirusy i bakterie, protisty, mszaki i paprotniki, grzyby, rośliny nasienne, bezkręgowce, kręgowce.

Jeśli kierunek medyczny jest Twoim marzeniem, musisz wiedzieć, że czeka Cię ciężka praca i sporo wyrzeczeń, ale gdy dotrwasz do końca osiągniesz sukces, który wynagrodzi Ci wszelkie niedogodności, a nasze książki pomogą Ci w jego osiągnięciu.

Informacje dodatkowe o Biologia. Zbiór zadań. Egzamin ósmoklasisty - Tom 1:

Biologia. Zbiór zadań. Egzamin ósmoklasisty - Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2021,

"Biologia. Zbiór zadań. Egzamin ósmoklasisty - Tom 1" pod red. Jacka Mieszkowicza to pozycja, która powstała, aby pomóc uczniom przygotowującym się do zdawania egzaminu z biologii. Jest to pierwsza publikacja stworzona pod kątem nowych wymagań egzaminacyjnych, która trafiła w moje ręce.

Na początku znajdują się informacje dotyczące egzaminu:
- typy zadań,
- zakres umiejętności opisanych w wymaganiach podstawy programowej,
- czasowniki operacyjne ze wskazaniem opisu wymaganej czynności, a także przykładowe polecenia i rozwiązania,
- opis arkusza egzaminacyjnego,
- zasady oceniania.

Zadania w zbiorze są podzielone tematycznie według wymagań znajdujących się w podstawie programowej. Pierwszy tom obejmuje następujące zagadnienia:
- organizacja i chemizm życia,
- wirusy,
- rośliny okrytonasienne,
- różnorodność roślin,
- bezkręgowce,
- kręgowce.
Na końcu publikacja zawiera odpowiedzi do poszczególnych zadań. Są one zebrane w formie tabeli, dzięki czemu łatwo i szybko można odnaleźć interesujące odpowiedzi.

Rysunki, schematy i wykresy zamieszczone w zbiorze zadań są bardzo proste, wyraźne i czytelne. Nie zawierają niepotrzebnych elementów, które utrudniałyby ich interpretację. Dzięki ich prostocie uczniowie (nawet ci, którzy nie posiadają zdolności artystycznych) z łatwością będą w stanie samodzielnie je odwzorować, co z pewnością ułatwi im zapamiętanie wyglądu poszczególnych struktur, organizmów itp.
Świetnym pomysłem jest zastosowanie przy niektórych poleceniach oznaczeń rysunkowych (np. ryby, płazy, gady, ptaki, ssaki), które w łatwy i szybki sposób ułatwiają odnalezienie konkretnych zadań.

Po moim dzisiejszym rozeznaniu wiem już, że publikacja podoba się nauczycielom/edukatorom przygotowującym (lub dopiero planującym przygotowywanie) uczniów do egzaminu z biologii. Z powodzeniem może być wykorzystywana jako podsumowanie wiadomości np. przed sprawdzianem z danego działu. Pozycja ta sprawdzi się podczas samodzielnych przygotowań uczniów do egzaminu, sprawdzianów, ale również w przypadku chęci poszerzania swoich zainteresowań przedmiotem. To także niezwykle pomocne rozwiązanie dla uczniów korzystających z Edukacji Domowej, którzy w każdej chwili mogą sprawdzić swoje odpowiedzi na końcu książki.

Mnie osobiście urzekły przede wszystkim proste rysunki, ale również różnorodność zadań. Ogromny plus za wprowadzenie dodatkowych oznaczeń graficznych przy zadaniach (np. symbol bakterii, wirusa), uporządkowanie treści z podziałem na zagadnienia zawarte w podstawie programowej (niektóre zadania jednak wykraczają poza nią, np. zadanie dotyczące lizosomów).

Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów
Jacek Mieszkowicz0
Okładka ksiązki - Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów

Przygody wyjątkowo zgodnej Rodzinki Narządów to edukacyjna bajka medyczna, która wprowadzi Twoje dziecko w świat anatomii i fizjologii człowieka. Dzięki...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung