reklama

Przesilenie. Droga do siebie, kiedy przytłacza cię świat

Życie - prawdziwe życie - ma teksturę i ładunek elektryczny

Debiutancka książka autorki bestsellerowego Zimowania

Przesilenie to moment w życiu, kiedy czujemy, że tego, co nas spotyka, jest po prostu zbyt wiele. Zmagamy się z nadmiarem bodźców i zadań do wykonania, żyjemy w nieustannym pędzie... Najmniejszy drobiazg może wtedy wyprowadzić z równowagi, a dotyk drugiej osoby - nawet tej najbliższej - jest nie do wytrzymania.

Z takimi problemami boryka się Katherine May. Aby nabrać dystansu do swoich trudności, wyrusza w drogę słynnym szlakiem South West Coast Path wzdłuż wybrzeża Wielkiej Brytanii.

Stawiając stopy na trudnej, wyboistej ścieżce, zaczyna rozumieć, skąd bierze się jej poczucie niedopasowania. Przypadkowo wysłuchana audycja radiowa inspiruje ją do postawienia sobie pytania: może jest w spektrum autyzmu? Jej życie ulega przewartościowaniu. Katherine pozwala sobie na to, by być po prostu inna, zamiast bez końca zastanawiać się, czy jest ,,nieczuła", ,,arogancka", ,,dziwna".

Pokonując kolejne etapy szlaku, odnajduje drogę do samej siebie.

Opowieść będąca afirmacją życia w czystej postaci. Pomaga zaprowadzić ład w naszych niespokojnych umysłach. Ta książka jest jak przyjaciółka, która towarzyszy w drodze do odkrywania siebie i z troską wspiera w samoakceptacji. Uczy, jak odnaleźć własny rytm i w pełni mu się poddać, zamiast dopasowywać się do życia, jakie odpowiada innym.

To intymna, a jednocześnie niezwykle uniwersalna historia dla wszystkich, którzy czasem czują się trochę dziwni.

,,Podróż do zrozumienia swojego nietypowego umysłu prowadzi ją przez 1014 kilometrów ścieżek południowo-zachodniego wybrzeża Anglii, przez nieznośny deszcz, przystanki na poprawiające nastrójpiwo cytrynowe i wewnętrzne krajobrazy, które, dzięki Bogu, nie dostosowują się do narzucanych przez innych granic". ,,Orion Magazine"

,,Podobnie jak w bestsellerowym Zimowaniu dbałość o szczegóły i poetycki język Katherine May skłaniają do zatrzymania się i zastanowienia. Autorka, dzieląc się swoimi doświadczeniami, zaprasza czytelników do przyjrzenia się własnym przeżyciom". BookPage

,,Pięknie opowiedziana, smagana wiatrem historia". Raynor Winn, autorka Słonych ścieżek

Informacje dodatkowe o Przesilenie. Droga do siebie, kiedy przytłacza cię świat:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Przesilenie. Droga do siebie, kiedy przytłacza cię świat

Przesilenie. Droga do siebie, kiedy przytłacza cię świat - opinie o książce

"To ulga, kiedy wszystko zaczyna mieć sens - mówię - i jeszcze ktoś to dostrzega"

Każdy z nas ma taki moment w życiu, że wszystko nas przytłacza. Wszystkiego jest za dużo. Mamy zbyt dużo problemów, obowiązków, bodźców, ciągle gdzieś biegniemy... Wydaje się że nikt nas nie rozumie, sami siebie nie rozumiemy.

W takim momencie życia znajduje się właśnie Kathrine. W jej życiu dzieje się zbyt dużo, każdy drobiazg, dotyk potrafią wyprowadzić ją z równowagi. Kobieta za wszelką cenę chce nabrać dystansu i pokonać trudności. Aby pobyć sama ze sobą wyrusza w drogę słynnym szlakiem South West Coast wzdłuż wybrzeża Wielkiej Brytanii. Kathrine dzieli swoją drogę na etapy. W trakcie tygodnia spędza czas na codziennych obowiązkach, a w każdy weekend wędruje. Z każdym odcinkiem szlaku zaczyna rozumieć siebie i to skąd się bierze jej niedopasowanie do świata, a przypadkowo wysłuchana audycja stawia przed nią jedno z najtrudniejszych pytań w jej życiu: Czy Kat może być w spektrum autyzmu? W końcu zaczyna rozumieć siebie i swoje nastawienie do świata.

Autorka przenosi nas do świata pełnego niezrozumienia, zagubienia, nadziei na odnalezienie siebie i akceptację.

"Przesilenie" udowadnia, że po każdej burzy przychodzi spokój. Wydaje mi się że jest to częściowo powieść autobiograficzna, na skrzydełku okładki przeczytałam, że autorka dowiedziała się o swoim spektrum autyzmu w  dorosłym wieku.

"Przesilenie" to przepiękna historia odnalezienie, zrozumieniu i akceptacji  siebie, rodzinie, relacji z innymi. Świetnie przedstawia problemy osób ze spektrum i niezrozumienie ich przez innych.

Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak
Katherine May0
Okładka ksiązki - Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak

Piękna książka o tym, że można zanurzyć się w zimie, a nie tylko ją wytrzymać. Natalia de Barbaro Kojąca i medytacyjna opowieść o przeżywaniu życiowych...

Oczarowanie. Jak odzyskać zauroczenie światem
Katherine May0
Okładka ksiązki - Oczarowanie. Jak odzyskać zauroczenie światem

Lekarstwo, którego wszyscy potrzebujemy. Kojąca opowieść o tym, jak odzyskać dziecięcy zachwyt. Gdy byłam dzieckiem, oczarowanie przychodziło do mnie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski