Czy XVII-wieczna Rzeczpospolita była sprawiedliwa? Czy szlachta na swoich włościach mogła czynić, co jej się podoba? Jak działało prawo za Zygmunta III Wazy, kto bronił słabszych?
Piękne, pełne wyobraźni opowiadania awanturnicze - wzięte z prawdziwych historii spisanych w ówczesnych aktach sądowych - o jurydycznym starościcu Wolskim, które oprócz jego przygód i zmagania się ze złem dają nam całkiem poważny ogląd życia społecznego i prawnego wieku XVII.
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN:
Liczba stron: 464
Jestem niezwykle pozytywnie zaskoczona. Książka ta wpadła w moje ręce przypadkiem, ale zdecydowanie nie żałuję. Styl jest lekki i przystępny, całość wchodzi miodnie i gładko. Postaci są wyraziste i dają się lubić, a autor wykorzystał kilka ciekawych motywów. Bo niby jest to zbiór opowiadań, a jednak stanowią swego rodzaju całość. Najbardziej zaś podobał mi się "Człowiek w kajdanach" - najlepsze opowiadanie jakie czytałam od długiego czasu.
Rok 2001, miasteczko gdzieś w Polsce. Władze i obywatele przygotowują się do uroczystości odsłonięcia pomnika ku czci zamordowanych tu w czasie okupacji...
Szóste, najmłodsze i inne opowiadania to kolejna książka Józefa Hena, dzięki której nie trzeba się bać bezsennych nocy! W bogatym...