Pośredniczka. Kraina cienia

Pierwszy tom kolejnej serii uwielbianej przez czytelników Meg Cabot.

Suze niczym nie różni się od swoich rówieśników. Ma proste brązowe włosy i przekłute uszy, nosi dżinsy z dziurami, a jej najukochańsza kurtka to czarna motocyklowa skóra. Na pierwszy rzut oka nikt nie powiedziałby, że dziewczyna może cokolwiek ukrywać. Ale Suze ma tajemnicę, której pilnie strzeże. Jest pośredniczką. Widzi zmarłych, rozmawia z nimi i pomaga im sfinalizować niedokończone sprawy, aby w spokoju przeszli na drugą stronę. Szczerze mówiąc, szesnastolatka nie przepada za swoim darem, ale z pewnymi rzeczami po prostu trzeba się pogodzić.

Kiedy Suze przeprowadza się do Kalifornii, ma nadzieję choć na chwilę zapomnieć o dotychczasowym życiu. Tymczasem w nowym domu czekają na nią nie tylko mama, ojczym i trzej bracia. Mieszka tam jeszcze ktoś - duch Jesse, który bezczelnie panoszy się w pokoju nastolatki. Ale to nie kłótnie z Jesse'em będą największym zmartwieniem Suze. Wkrótce na jej drodze stanie ktoś o wiele bardziej potężny i niebezpieczny...

Ktoś, kto wręcz kipi żądzą zemsty.

Meg Cabot (właściwie Meggin Patricia Cabot) urodziła się tego samego dnia co księżniczka Stefania z Monako... tylko dwa lata później. Na koncie ma dziesiątki powieści, napisane zarówno pod własnym nazwiskiem (Meg Cabot i Patricia Cabot), jak i pseudonimem (Jenny Carroll). Na pewno kojarzycie jej cykle 1800-Jeśli-Widziałeś-Zadzwoń i Dziewczyna Ameryki - historie o młodych, silnych dziewczynach, w których życiu dzieje się coś niesamowitego. Meg jest również autorką kultowej serii Pamiętnik księżniczki, opublikowanej w ponad 38 krajach i zekranizowanej (dwukrotnie!) przez Disneya. Obecnie pisarka mieszka razem z mężem w Key West na Florydzie. Uwielbia koty - być może dlatego ulubionym prezentem, jaki kiedykolwiek dostała od fana, jest naturalnych rozmiarów Gruby Louie z papier mâché.

Informacje dodatkowe o Pośredniczka. Kraina cienia:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-08-20
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Mediator. Shadowland

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Pośredniczka. Kraina cienia

Pośredniczka. Kraina cienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Muszę przyznać że byłam bardzo ciekawa tej książki, po bestselerze "Pamiętnik księżniczki" ciekawa byłam co zaprezentuje autorka. To kolejna przyjemna książka dla młodych czytelników, pięknie wydana, w twardej oprawie ze zdobionymi brzegami robi wrażanie.
A o czy jest ta książka? Suze jest typową amerykańską nastolatką, oprócz tego że widzi duchy. Jest jakby mediatorką pomiędzy tym światem a tym do jakiego zmierzają dusze. Często jednak dzieje się tak że dusza jest nieszczęśliwa i postanawia zostać ty by dokończyć pewne sprawy, w czym stara jej się pomóc Suze.
Sama nastolatka przeprowadza się do Kalifornii i obawia jak zostanie przyjęta, w poprzedniej szkole zazwyczaj brano ją za dziwaczkę. Okazuje się jednak że tu jest zupełnie inaczej, poznaje nowych ludzi, okazuje się też że poznaje jeszcze jednego pośrednika. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jeden duch, który całą swoją złość wyładowuje w szkole do której chodzi Suze.
Czy uda jej się dogadać z duchem? Co takiego się wydarzyło, że duch ma tak ogromne pokłady złości? Kogo Suze spotka na w swojej nowej szkole? No i oczywiście jak zginął chłopak, który teraz czasem pojawia się w jej nowym pokoju?
To i o wiele więcej dowiecie się czytając tę książkę. To książka pełna nastolatków i myślę że właśnie dla nastolatków będzie idealną lekturą :)

Meg Cabot to Autorka, której powieściami wiele z nas zaczytywało się całą swoją młodość, dlatego z tymi historiami wiąże się wiele wspomnień, wzbudzają uśmiech oraz ogromny sentyment. Nienaganne, przyjemne, sugestywne pióro, doskonałe, przemawiające kreacje bohaterów i angażujące tematy, trafiające wprost do serca - taki obezwładniający pakiet funduje swoim czytelnikom utalentowana pisarka niemal za każdym razem, i teraz również nie było inaczej!

"Pośredniczka" to intrygująca, przesiąknięta sekretami powieść, w jakiej przepada się od pierwszej strony. Autorka umiejętnie poprowadziła fabułę, czyniąc z czytelnika niemal pełnowymiarowego bohatera. Ta niezwykła książka, dopełniona rewelacyjnym wątkiem paranormalnym, wciągnie was do swojego świata już od pierwszej strony, rozbawi do łez i skutecznie oderwie od szarej rzeczywistości, czyniąc z was naocznego świadka spirali emocjonujących wydarzeń. Tak, to jedna z tych pozycji, którą chciałoby się delektować jak najdłużej, lecz ciekawość, jak dalej potoczą się losy bohaterów, tych żywych, jak i umarłych, jest zbyt silna, by przerwać lekturę!

Historia zaczyna się z przytupem, po to by, z każdą kolejną stroną skołować i zamotać w głowie jeszcze mocniej. Główną bohaterkę poznajemy w momencie przeprowadzki, gdy w swoim nowym pokoju dostrzega ducha. Okazuje się, że już od najmłodszych lat miała kontakt ze zmarłymi, na dodatek pomagała im wydostać się z tego świata. Tajemniczy klimat, dopieszczony doskonale zbudowanym napięciem, całkowicie odurza, a zaintrygowany czytelnik nie jest w stanie z własnej woli przerwać lektury. Bezsprzecznie, moc silnych wrażeń będzie towarzyszyć Wam niemal do samego finału tej zwariowanej opowieści.

,,Pośredniczka" to znakomita, hipnotyzująca i fascynująca historia, wciągająca do swej fantastycznej, wyjątkowej rzeczywistości na długie godziny. Dajcie się porwać w tę niezwykłą, niezapomnianą, pasjonującą podróż do przeszłości i poczujcie się znów jak beztroska nastolatka, kibicująca błyskotliwej duchowej mediatorce! Błogi relaks gwarantowany! Polecam gorąco!

Znak Węża
Meg Cabot0
Okładka ksiązki - Znak Węża

Jessica znów ma ręce pełne roboty. W Święto Dziękczynienia jej kolega Nate zostaje zamordowany. W tym samym czasie przepada bez śladu mały Seth...

Remembrance
Meg Cabot0
Okładka ksiązki - Remembrance

You can take the boy out of the darkness. But you can’t take the darkness out of the boy. All Susannah Simon wants is to make a good impression...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;