reklama

Podstawy współczesnej jazdy konnej po damsku

Pierwszy w Polsce portal poświęcony jeździe konnej w damskim siodlei nie tylko... Spytacie:"Dlaczego właściwie jeździć w damskim siodle? Jakie mogą być zalety tego przestarzałego i dawno już zapomnianego sposobu jazdy?" Pomijając wszelkie argumenty tych, którzy spróbowali i przekonali się, że warto - niech za odpowiedź najlepiej posłuży nam cytat:"Jazda dam po męzku, która od lat kilku na zachodzie zaczyna być w użyciu, (...) u nas, gdzie każda nowość przychodzi spóźniona, (...)uważana jest dotąd za wielką ekscentryczność. Być może, iż z czasem znajdzie większe zastosowanie. Jeżeli zaś wolno mi udzielić wam, łaskawe czytelniczki, życzliwej rady, powiem: pozostańcie przy waszych amazonkach i jeździe damskiej, z którą każdej z was z pewnością bez porównania więcej... do twarzy."Jesteśmy entuzjastami jazdy konnej w damskim siodle. Naszym celem jest skupienie podobnych nam zapaleńców z całego kraju oraz amazonki jeżdżące po damsku. Chcemy wymieniać doświadczenia, poszerzać wiedzę na temat jazdy po damsku, promować ten elegancki styl jazdy, organizować szkolenia, a w przyszłości pokazy i występy amazonek i jeźdźców w strojach z różnych epok. Nie wykluczamy próby stworzenia sportu jeździeckiego w jeździe po damsku, jeśli znalazłaby się grupa instruktorów i dziewcząt pragnących uprawiać taką dyscyplinę. Będziemy redagować na tej stronie biuletyn, w którym znajdą się informacje o ciekawych wydarzeniach; będziemy pisać o ludziach związanych z szerzeniem naszej idei, przekazywać wiadomości z kraju i zagranicy. Chcemy utrzymywać kontakty z międzynarodowymi organizacjami amazonek, jeżdżących po damsku: SSA, WSFI, NEA Sidesaddle Association.Ponieważ "dama nie powinna jeździć sama i nawet kilka amazonek razem bez towarzystwa męzkiego, obejść się nie mogą" z przyjemnością ujrzymy w naszym gronie mężczyzn, chętnych do przejażdżek konnych w towarzystwie kobiet jeżdżących po damsku. Wszak samodzielne "wdrapywanie się amazonki na siodło, estetycznem nie jest." :-)))

Informacje dodatkowe o Podstawy współczesnej jazdy konnej po damsku:

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Podstawy współczesnej jazdy konnej po damsku

Podstawy współczesnej jazdy konnej po damsku - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski