Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Po śmierci Barbary Radziwiłłówny Bona Sforza ma nadzieję, że wkrótce powróci na Wawel, odzyska wpływ na Zygmunta Augusta i skojarzy nowe małżeństwo syna.

Królowa matka wciąż uważa Habsburgów za wrogów i pragnie połączyć dynastie Jagiellonów i Walezjuszy. Jednak trzydziestotrzyletni władca wbrew życzeniu matki wybiera na żonę Katarzynę Habsburżankę. Bona, nie widząc dla siebie miejsca w królestwie, postanawia udać się do swego dziedzicznego księstwa w Italii. Lecz powrót do Bari nie jest łatwy – wyjazdowi sprzeciwia się król. Gian Lorenzo Pappacoda, zaufany sługa królowej, dwoi się i troi, aby dopomóc swej pani w opuszczeniu Polski, a zgorzkniała i niedoceniana Bona nie dostrzega mrocznych sideł, jakie zastawia na nią dworzanin.

Informacje dodatkowe o Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788324584123
Liczba stron: 336

Tagi: historyczne

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie - opinie o książce


Powieść "Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie" pokazuje tło polityczne, społeczne i ekonomiczne jakie miało miejsce za panowania Zygmunta Augusta. Dzięki bardzo plastycznym opisom, pełnym energii dialogom możemy zanurzyć się w świecie wielkiej polityki i zasad panujących w owym czasie. Jestem przekonana, że przeczytacie książkę z wielkim zainteresowaniem. Mnie historia Bony Sforzy tak wciągnęła, że przeczytałam ją bardzo szybko. Chciałam się dowiedzieć jak ułożą się relacje między królową a jej synem Zygmuntem Augustem. Czy znajdą nić porozumienia czy ich spór nie znajdzie szczęśliwego zakończenia? Niestety oboje byli bardzo uparci i nie chcieli pójść na kompromis. W dodatku zaufali nieodpowiednim doradcom. Niestety błędy popełnia każdy z nas, niezależnie kim jest i jakie piastuje stanowisko. Szkoda mi było Katarzyny Habsburżanki, która została przymuszona do ślubu z królem Polski. Kobieta pomimo negatywnego nastawienia do narzuconego małżeństwa, starała się być dobrą i kochającą żoną.
Moją uwagę zwróciła nadopiekuńcza rola matki, która wtrącała się w życie dorosłego syna. Tak czyniła Bona, ale do pewnego momentu, gdy Zygmunt August postanowił odciąć pępowinę łączącą go z rodzicielką. Jak widzicie jest to problem stary jak świat, że teściowa wtrąca się do życia młodych małżonków i próbuje narzucić swoją wolę.

Link do opinii
Inne książki autora
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka0
Okładka ksiązki - Dwa królestwa. Jedna krew

Latem 1320 roku Elżbieta Łokietkówna przybywa na Węgry, by poślubić króla Karola Roberta. Dwór królewski zadziwia pobożną Elżbietę i trochę gorszy swoim...

Madonny z Bari
Renata Czarnecka0
Okładka ksiązki - Madonny z Bari

Przełom XV i XVI wieku. Przez Półwysep Apeniński przetaczają się wojny o Królestwo Neapolu i Księstwo Mediolanu. Izabela Aragońska, pozbawiona Księstwa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy