Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Po śmierci Barbary Radziwiłłówny Bona Sforza ma nadzieję, że wkrótce powróci na Wawel, odzyska wpływ na Zygmunta Augusta i skojarzy nowe małżeństwo syna.

Królowa matka wciąż uważa Habsburgów za wrogów i pragnie połączyć dynastie Jagiellonów i Walezjuszy. Jednak trzydziestotrzyletni władca wbrew życzeniu matki wybiera na żonę Katarzynę Habsburżankę. Bona, nie widząc dla siebie miejsca w królestwie, postanawia udać się do swego dziedzicznego księstwa w Italii. Lecz powrót do Bari nie jest łatwy – wyjazdowi sprzeciwia się król. Gian Lorenzo Pappacoda, zaufany sługa królowej, dwoi się i troi, aby dopomóc swej pani w opuszczeniu Polski, a zgorzkniała i niedoceniana Bona nie dostrzega mrocznych sideł, jakie zastawia na nią dworzanin.

Informacje dodatkowe o Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788324584123
Liczba stron: 336

Tagi: historyczne

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie - opinie o książce


Powieść "Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie" pokazuje tło polityczne, społeczne i ekonomiczne jakie miało miejsce za panowania Zygmunta Augusta. Dzięki bardzo plastycznym opisom, pełnym energii dialogom możemy zanurzyć się w świecie wielkiej polityki i zasad panujących w owym czasie. Jestem przekonana, że przeczytacie książkę z wielkim zainteresowaniem. Mnie historia Bony Sforzy tak wciągnęła, że przeczytałam ją bardzo szybko. Chciałam się dowiedzieć jak ułożą się relacje między królową a jej synem Zygmuntem Augustem. Czy znajdą nić porozumienia czy ich spór nie znajdzie szczęśliwego zakończenia? Niestety oboje byli bardzo uparci i nie chcieli pójść na kompromis. W dodatku zaufali nieodpowiednim doradcom. Niestety błędy popełnia każdy z nas, niezależnie kim jest i jakie piastuje stanowisko. Szkoda mi było Katarzyny Habsburżanki, która została przymuszona do ślubu z królem Polski. Kobieta pomimo negatywnego nastawienia do narzuconego małżeństwa, starała się być dobrą i kochającą żoną.
Moją uwagę zwróciła nadopiekuńcza rola matki, która wtrącała się w życie dorosłego syna. Tak czyniła Bona, ale do pewnego momentu, gdy Zygmunt August postanowił odciąć pępowinę łączącą go z rodzicielką. Jak widzicie jest to problem stary jak świat, że teściowa wtrąca się do życia młodych małżonków i próbuje narzucić swoją wolę.

Link do opinii
Inne książki autora
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka 0
Okładka ksiązki - Pożegnanie z ojczyzną

Oto zaczyna się niespokojny rok 1793… Księżna Helena Radziwiłłowa marzy o wyswataniu córki z rosyjskim księciem, a jej przyjaciółka, Maria Czetwertyńska...

Pod sztandarem miłości
Renata Czarnecka0
Okładka ksiązki - Pod sztandarem miłości

Dalsze losy bohaterów ,,Pożegnania z ojczyzną" w okresie insurekcji kościuszkowskiej. Jest rok 1794. Po odwołaniu z Warszawy przez cesarzową Katarzynę...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy