Ostatni dyżur

Bestsellerowa seria szwedzkich kryminałów

1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy

ZBRODNIA W PROWINCJONALNYM SZPITALU - KTO ZABIŁ PIĘKNĄ PANIĄ DOKTOR?

W prowincjonalnym szpitalu zostają znalezione zwłoki młodej lekarki. Maria Kaahn miała opinię łamiącej męskie serca manipulatorki. Kiedy więc wychodzi na jaw, że ofiara morderstwa była w ciąży, krąg podejrzanych okazuje się wcale niemały. Czyżby motywem zbrodni była chęć ukrycia wstydliwej prawdy?

Prowadzący dochodzenie komisarz Claes Claesson zagłębia się w tajemnice szpitala. Nie domyśla się jednak, że i jemu los szykuje niespodziankę w postaci romantycznej przygody.

"Ostatni dyżur" to pierwsza powieść kryminalna Karin Wahlberg.

"Porywający debiut! Wahlberg kreśli realistyczne postacie, w profesjonalny sposób snuje intrygę, barwnie i zręcznie opisując środowisko lekarskie"

"Östgöta Correspondent"

Wkrótce następna książka z tej serii: Pocieszyciel

Informacje dodatkowe o Ostatni dyżur:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-03-05

Kup książkę Ostatni dyżur

Ostatni dyżur - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-11-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52książki/2014,
"Ostatni dyżur" to kryminał z medycyną w tle. Nie ma nic z Cooka i nie ten poziom, ale ukazuje środowisko medyczne od kuchni - jak dla mnie ciekawy z przyczyn socjologicznych. Ginie ładna młoda lekarka, do której właściwie nikt nic specjalnie nie miał, ale gdy okazuje się, że ofiara była manipulantką łamiącą męskie serca i w dodatku w ciąży krąg podejrzanych staje się wielki. Dochodzenie prowadzone jest skrupulatnie, w różnych miejscach, rozwiązanie jednak okazuje się być na wyciągnięcie ręki i w przypadkowych okolicznościach,.
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2014-04-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Przeczytałam w serii razem z inną książką tej autorki. Jak nie będę miała nic do czytania, to może sięgnę po kolejne tomy.
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2019-08-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

'' Życie nie może być aż tak poukładane i słodkie, musi w nim trochę iskrzyć ''

O rety, co to właściwie było ? Bo na pewno nie był to ani kryminał , ani tym bardziej thriller. Co najwyżej miałka książka obyczajowa ze słabym wątkiem kryminalnym w tle. Niektórym pisarzom i powieściom służy wymieszanie gatunków. Niestety pani Wahlberg nie zrobiła tego w sposób który by mi się spodobał. Wątek kryminalny prowadzony tak nieudolnie jak i śledztwo w sprawie morderstwa pewnej lekarki, pod prysznicem. Wątek obyczajowy, czasami skręcający w stronę cienkiego romansu, a czasami w stronę '' pudelkowych '' plotek. Naprawdę, jak czytałam te wszystkie plotki i ploteczki szpitalne, kto z kim śpi, a kto kogo uwodzi i kto kogo rzucił lub zamierza rzucić, miałam wrażenie że czytam '' Pudelka ''. Wątek obyczajowo-pudelkowo-romansowy występuje zdecydowanie w przeważającej ilości. Jest w tej pozycji całe mnóstwo narzekać i opowieści o tym jak to źle się dzieje w szwedzkiej policji, a w szwedzkiej służbie zdrowia, jeszcze gorzej. Kłopoty finansowe tych instytucji, cięcia budżetowe itd,itp.To wszystko okraszone sosem dobrych rad, domorosłej psychologii i wyświechtanych frazesów typu '' najlepsza jest uczciwość ; trzeba mówić prawdę w oczy itd. Poczytamy sobie też jeszcze o dyskryminacji kobiet w pracy (kobieta chirurg ? i to w dodatku dobry chirurg ? wprost niedorzeczne!) Niektóre uwagi na temat kobiet ocierały się nawet o seksizm . To chyba wszystko o czym jest ta książka, więc jeśli ktoś liczy na ciekawy kryminał, to niestety się przeliczy, sprawa kryminalna jest do obrzydzenia przewidywalna i niczym nie zaskakuje. Mimo to, wszak to pierwszy tom, pewnie coś jeszcze tej autorki przeczytam, lubię dawać pisarzom drugą szansę i lubię '' patrzeć '' jak z książki na książkę doskonalą swój pisarski warsztat i są coraz lepsi . Mam nadzieję że z panią Karin Wahlberg i jej pisaniem też tak będzie, na razie, póki co ode mnie ocena  w postaci czterech gwiazdek , (jedna gwiazdka tradycyjnie, awansem dla debiutanta).

Pocieszyciel
Karin Wahlberg0
Okładka ksiązki - Pocieszyciel

W późny piątkowy wieczór pogrążona w myślach kobieta wraca do domu obok cmentarza w spokojnym Oskarshamn. Zza cmentarnego ogrodzenia dobiegają...

Dziewczynka z majowymi kwiatkami
Karin Wahlberg0
Okładka ksiązki - Dziewczynka z majowymi kwiatkami

W mieszczącej się w czynszowej kamienicy pralni ktoś napada na starszą kobietę. Brutalnie pobita ofiara umiera. Przypadek czy też celowe działanie, mające...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski