Operacja Złoty Ząb

Oliver odkrył coś podejrzanego, co chce pokazać Tiril. Na szlabanie blokującym wjazd do starego młyna wisi fałszywa kłódka. Sprawa staje się jeszcze bardziej tajemnicza, gdy w piasku przed młynem detektywi znajdują złoty ząb.

Do kogo mógł należeć? I jak trafił właśnie tutaj? Piracki kapitan Krogh to jedyna znana Tiril i Oliverowi osoba, która miała taki ząb, ale on nie żyje od bardzo wielu lat. Biuro Detektywistyczne nr 2 bez wątpienia musi zbadać tę sprawę!

To już dwudziesty drugi tomik z serii przygód młodych detektywów - spróbuj swoich sił, mierząc się i z tą zagadką!

Informacje dodatkowe o Operacja Złoty Ząb:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-08-28
Tytuł oryginału: Operasjon Gulltann

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży Literatura detektywistyczna dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Operacja Złoty Ząb

Operacja Złoty Ząb - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czytasz książki, zanim oddasz je w ręce swojej pociechy? Czy uważasz, że rodzice powinni najpierw zapoznać się z książką, filmem, serialem lub bajką, a dopiero potem zdecydować, czy jest to coś odpowiedniego dla ich dziecka? ?
Osobiście zawsze najpierw czytam książki, zanim oddam je w ręce Oliśka, i już wielokrotnie dzięki temu odrzuciłam pozycje, które podsuwały głupie pomysły albo pochwalały nawyki, które ja osobiście uważam za złe. A trzeba tutaj nadmienić, że były to książki dla dzieci w wieku 2-3 lat... Dlatego uważam, że warto zapoznać się z tym, co zamierzamy pokazać swojemu dziecku, i będę do tego zachęcać wszystkich rodziców ?

Jednak jeśli chcesz w ciemno sięgnąć po jakąś książkę, to z czystym sumieniem mogę Ci polecić ,,Operację złoty ząb" autorstwa J?rna Lier Horsta i Hansa J?rgena Sandnesa. Jest to już 33. tom z cyklu Biuro Detektywistyczne nr 2, opowiadającego o przygodach dwójki młodych detektywów, przed którymi nic się nie ukryje, a czarne charaktery muszą mieć się na baczności.

W ,,Operacji złoty ząb" Tiril i Oliver stają przed zagadką rozpoczynającą się dość niewinnie. Otóż złoty ząb znajduje się w miejscu, w którym z całą pewnością nie powinno go być. Do kogo on należy? Dlaczego znalazł się w tym miejscu? To właśnie starają się wyjaśnić młodzi detektywi!

Fabuła opiera się na naprawdę ciekawej zagadce, która może być niezbyt trudna dla dorosłego czytelnika, ale jest w sam raz dla młodszego. Wraz z bohaterami możemy przeżyć niesamowite przygody, podążać za dość szybką akcją i, co najważniejsze, dzięki kolorowym ilustracjom przenieść się do świata Tiril oraz Olivera.

Bardzo mi się spodobało, że poza świetną treścią autorzy przygotowali dla czytelników zagadki i test na spostrzegawczość. Sprawia to, że książka staje się trochę interaktywna i z całą pewnością nie można się przy niej nudzić. Na plus zasługuje także duża i czytelna czcionka, dzięki której mały czytelnik może sam zagłębić się w pasjonującej lekturze.

,,Operacja złoty ząb" to książka, która szczególnie zachęciła mnie do sięgnięcia po resztę tomów z serii o młodych detektywach. Serdecznie POLECAM!

Operacja Jednorożec
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Jednorożec

Operacja Jednorożec to kolejny tom przygód Tiril, Olivera i psa Ottona, czyli Biura Detektywistycznego nr 2. To kolejna książka w serii ,,Operacja" która...

Operacja Wyspa
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Wyspa

Piąty tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2. Jest letni dzień, dawno nie było tak ciepło. Tiril i Oliver siedzą na Starym Pomoście i odkrywają trzy...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz