OdNowa

Poruszająca i pokrzepiająca opowieść o walce o własne szczęście oraz nadziei przychodzącej nagle i niespodziewanie.

Dorastająca w toksycznej relacji z matką, zaniedbana przez wiecznie nieobecnego ojca Ewa nigdy nie odważyła się walczyć o własne wybory i marzenia. Kiedy poznaje Krzysztofa, jej świat po raz pierwszy nabiera barw, a ona sama zaczyna się spełniać. Los jednak zbyt szybko odbiera jej ukochanego, wpychając Ewę w szpony rozpaczy, od której ucieczkę zapewnia tylko czas poświęcony sztuce lepienia z gliny.

A może nie tylko on?

W tym trudnym czasie do pracowni Ewy trafia Tadeusz, niegdyś znany artysta rzeźbiarz, a zupełny przypadek stawia na jej drodze Marcina. Niepostrzeżenie obaj mężczyźni okazują się dla Ewy kimś znacznie więcej, niż przypuszczała na początku, choć ona sama odgrodziła się od świata grubym murem niedostępności. Zamknięta w pętli, wciąż przeżywa traumatyczne dzieciństwo i bezpowrotnie utracone szczęście.

Czy Ewa odważy się stawić czoła bolesnej przeszłości? A może zacznie wszystko od nowa?

Wersja audio w interpretacji Anki Ryźlak tylko w Legimi.

Informacje dodatkowe o OdNowa:

Wydawnictwo: Labreto
Data wydania: 2024-07-24

Kup książkę OdNowa

Opinie o książce - OdNowa

Avatar użytkownika - Awolusi
Awolusi
Przeczytane:,
Najnowsza powieść Anny Kasiuk to idealna propozycja na schyłek lata. Ta ciepła i poruszająca opowieść przypomina nam, że nigdy nie jest za późno, by znów układać wszystko od zera. Ewa to dojrzała kobieta, która w wypadku traci ukochanego męża Krzysztofa. Zostaje sama z córką, choć oczywiście otaczają ją także przyjaciółki i życzliwe osoby. Tylko jedna kobieta życzliwa nie jest - jej matka, Jagoda, która jest osobą toksyczną, oceniającą i negatywnie nastawioną do świata. To ona wtłoczyła w Ewę kompleksy i o mały włos nie zamieniła jej życia w tragedię. Dopiero Krzysiek wyrwał ją z piekła i otoczył miłością. Ewa poczuła się bezpieczna. Została uratowana przez księcia. Kiedy Krzysiek umiera, wraz z nim znika bariera ochronna. Ewa nie ma już jego mądrości i wsparcia. Uświadamia sobie, że żyła w bańce, a teraz przyszedł czas na zmierzenie się z życiem. Między innymi z matką, Jagodą. Los ma dla niej więcej niespodzianek. Na jej drodze bardzo szybko pojawia się nowy mężczyzna. Ewa nie wie, czy bronić się przed tym uczuciem, czy po prostu mu się poddać. Czy ktoś będzie ją oceniał? I jak właściwie ona ocenia samą siebie? Ewa to kobieta, którą zapewne każdy z nas zna. Diabelnie zdolna, utalentowana, ale też bardzo skromna. Stara radzić sobie z kompleksami, ale często z nimi przegrywa. Troszkę boi się życia, dlatego Krzysztof - jej obrońca - był takim wspaniałym mężem. Trudno nie zwrócić uwagi, że Ewa go gloryfikuje, jako niemal chodzący

OdNowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2024-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2024r.,
Ile może trwać żałoba? Jest może jakiś sposób, leki na nią? Czy jako rodzic mamy wpływ na nasze dzieci? Czy relacje z nimi są ważne? Czy krzywdy wyrządzone w dzieciństwie będą zapomniane lub nie będą miały wpływa na dorosłe życie naszych dzieci? Oczywiście na temat wychowania macie rację, ale... Często i gęsto niektórzy z nas o tym zapominają robią tym krzywdę nie tylko sobie, ale najbardziej tym naszym pociechom. Poznajcie naszą główną bohaterkę Ewę, która nie miała lekko, ale z czasem życie posłodziło jej smutki Krzysztofem. :D Nie będzie spojlerem jak napisze, że nasza bohaterka zostaje młodą wdową i od tego zaczyna się odpowiedź na moje wcześniejsze pytania. Zachęcam wpaść na stronę np. Lubmy Czytać i zapoznać się z opisem, lecz to dla tych, którzy to lubią, bo ja osobiście nie chcę wiedzieć, o czym będzie mowa, no może tak z grubsza chce :p. Książka nie należy do tych energicznych, gdzie z każdym rozdziałem coś się dzieje, ale daje wiele do myślenia pozostawia to uczucie lekkości i nadziei, że nie wszystko stracone. Tylko od nas samych no może z pomocą przyjaciół, rodziny, osób bliższych, dalszych będziemy potrafili zrobić krok ku lepszemu. Nie będę zdradzała, kto pojawił się w życiu Ewy, ale będzie ciekawie i niespodziewanie. Miło spędzony czas zaliczam do odhaczenia. Jeżeli jest wśród was ktoś, kto może potrzebuje pomocy niekoniecznie po stracie kogoś bliskiego i wiem, że tutaj znajdzie wskazówkę na lepsze jutro, na lesze dni. Nie bądźmy obojętni na czyjś smutek. Jedna zwykła rozmowa, zainteresowanie się może wiele pozytywnego wnieść w życie kogoś, kto tego właśnie potrzebuje. Polecam całym sercem.

Maska
Anna Kasiuk 0
Okładka ksiązki - Maska

Miłość, potrzeba bezpieczeństwa i stabilizacji, dobrobyt i pozycja społeczna wytyczały drogę do idealnego życia Julity Ochuckiej. To jednak okazało się...

Potłuczona filiżanka
Anna Kasiuk0
Okładka ksiązki - Potłuczona filiżanka

21-letnia Sonia ma różne sposoby na odczucie spokoju, przyjemnego zdystansowania - spacery po lesie, pracowanie nad informatycznymi projektami, czy przebywanie...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski