Głównym motywem książki Staniszkis jest pojęcie władzy. Do jej opisania autorka używa języka filozofii, socjologii i politologii sięgając nie tylko do tradycji europejskiego myślenia o władzy i polityce, ale też i do tradycji japońskiej i chińskiej.
Autorka z pasją analizuje skutki globalizacji oraz zjawisko osłabienia struktur państwa. Próbuje przewidzieć ich następstwa w ramach systemu postpolitycznego.
Książki nie może zabraknąć w biblioteczce socjologów i politologów.
Jadwiga Staniszkis – profesor socjologii. Jedna z najbardziej znaczących komentatorek polskiego życia politycznego. Niezwykle często występująca w mediach. Wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Pracuje w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Wykładała na wielu zagranicznych uniwersytetach, m. in. w UCLA, Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytete Michigan, ale także w Chinach, Japonii i Tajwanie. Napisała m.in. Samoograniczająca się rewolucja (1985), Ontologia socjalizmu (2002), Postkomunizm (2002), Władza globalizacji (2003). Jej książki tłumaczone na wiele języków.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: b.d
Liczba stron: 258
Wciąż jestem dla samej siebie sekretem. I właśnie dlatego piszę tę książkę ? aby zrozumieć choć trochę z owej tajemnicy, zmusić się do zastanowienia się...
Autorka podejmuje się próby opisu sytuacji społecznej, gospodarczej, ekonomicznej po transformacji ustrojowej w Polsce....
Chcę przeczytać,