Nowe przygody Pluszowego Zajączka


Tom 2 cyklu Pluszowy Zajączek
Ocena: 6 (2 głosów)

Jacek przeprowadza się do nowego pokoju. To okazja do tego by zrobić porządki wśród zabawek i książek – jedne spakować do pudeł by w przyszłości służyły młodszemu rodzeństwu, inne, zniszczone, wyrzucić na śmietnik. Pluszowy Zajączek z niepokojem przygląda się tym porządkom. Jakie miejsce przewidział dla niego Jacek? Czy z ukochanych zabawek naprawdę się wyrasta? A może pozostają ważne na zawsze? Zanim Pluszowy Zajączek się o tym przekona, przeżyje nieoczekiwane i pełne niebezpieczeństw przygody.

Wcześniejsze przygody bohaterów tej opowieści znajdziesz w książce “Pluszowy Zajączek”.

Informacje dodatkowe o Nowe przygody Pluszowego Zajączka:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2023-09-13
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788375517798
Liczba stron: 48

Tagi: dla dzieci

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Nowe przygody Pluszowego Zajączka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Nowe przygody Pluszowego Zajączka - opinie o książce

„Nowe przygody pluszowego Zajączka” Iwonny Buczkowskiej to wspaniała, pełna ciepła, sympatii, ale i pouczeń książka dla najmłodszych czytelników, ale również i dla tych nieco starszych.
Pluszowy Zajączek to ulubieniec Jacka, który z powodu przyjścia na świat młodszego braciszka musi oddać swojemu rodzeństwu większy pokój. Siostra ma zamieszkać wraz z najmłodszym bratem w większym pokoju, który do tej pory był zajmowany przez Jacka, natomiast on odziedziczy po siostrze nieco mniejsze lokum. Niestety zmniejszenie pokoju wiąże się ze sporym problemem dla Jacka, który w swoim życiu zdążył nazbierać niemałe ilości zabawek i ubrań. A przeprowadzka to świetna okazja do tego, aby zrobić porządki, posegregować rzeczy, nienadające się do użytku wyrzucić, a te, z których wyrośliśmy oddać innym. Tylko, czy aby na pewno to okaże się takie proste.
Przyznaję sama szczerze, że ciężko jest mi się rozstawać z rzeczami i często zdarza mi się do nich zwyczajnie przywiązać. Sama nie zawsze to, czego już nie używam, czy w co się nie mieszczę, potrafię oddać, czy wyrzucić, dlatego myślę, że niezwykle trudno będzie mi również nauczyć tego moje dzieciaki. Tym bardziej takie książki są potrzebne! Niemniej jednak „Nowe przygody Pluszowego Zajączka” poruszają również temat, który jest niezwykle istotny, jak przyjaźń. Zajączek bowiem towarzyszył w życiu Jackowi od lat. Byli ze sobą związani, łączyło ich wiele wspólnie przeżytych przygód i wiele wspomnień. Również niedoskonałości, które pojawiły się u pluszowego Zajączka, jak naderwana kieszeń, czy zabrudzenie farbą, nie były niczyją inną winą, jak Jacka. A teraz nadszedł moment, gdy chłopiec ma pozbyć się niepotrzebnych zabawek, a tata chłopca wskazuje właśnie na pluszowego Zajączka, który początkowo był przekonany, że posadzenie go na najwyższej półce oznacza awans. Gdy jednak słyszy z ust taty chłopca o tym, że jego tez należy się pozbyć, czuje się niepotrzebny, smutny i przygnębiony. Dodatkowo chłopiec wrzuca go do ciemnej szuflady, gdzie zostaje zamknięty na całą noc. Czy aby na pewno, po tylu latach wspaniałej przyjaźni, chłopiec zdecyduje się na wyrzucenie pluszowego Zajączka, który towarzyszył mu w najważniejszych przygodach jego życia, ale teraz, od lat leży już zakurzony na półce, zapomniany przez wszystkich.
Ta historia to niezwykle cenna lekcja dla każdego maluszka, bo tyczy się nie tylko naszych zabawkowych przyjaciół, które często wraz z okresem dorastania postanawiamy porzucić w ciemny kąt, ale również uczuć, które są tak często w życiu pomijane. Książka pokazuje, jak wielką krzywdę możemy wyrządzić drugiej osobie, jak wielką przykrość jej sprawimy, gdy zapomnimy o niej, o jej uczuciach i o tym, co ktoś dla nas zrobił. Ta historia uczy jednak również tego, że na wszystko w życiu przychodzi odpowiednia pora i niekiedy również niezbędne jest zrobienie porządków i posegregowanie pewnych rzeczy, ale również i spraw w swoim domu, czy życiu.
Ta książka idealnie nadaje się dla najmłodszych czytelników, którym rodzice mogą czytać do snu, ale również świetnie sprawdzi się dla dzieci, które już samodzielnie rozpoczynają przygodę z czytaniem. Dodatkowym atutem jest piękne wydanie książeczki i wspaniałe ilustracje, które są cudownym dopełnieniem całości. My nie czytaliśmy pierwszej części przygód tego sympatycznego Zajączka, ale z pewnością będziemy chcieli to teraz nadrobić. Bardzo serdecznie polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-10-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

W rodzinie Jacka zachodzą zmiany, niedawno przywitano w niej braciszka Tomka, a za jego sprawą w domu dochodzi do zamiany pokojów. Co za tym idzie to segregacja zabawek, do czego chłopiec nie był wcale przekonany. Stoi przed trudnymi decyzjami, mama go wspiera i motywuje do działania. Tata również namawia chłopca. Pluszowy Zajączek jest świadkiem tych zdarzeń i obawia się o swój los, ma przecież z Jackiem tyle dobrych wspomnień i lat przyjaźni za sobą. Pojawia się tu też siostra o imieniu Gabrysia, która otacza troską swoją ulubienicę Lusię. 

System sortowania przedmiotów w pokoju chłopca jest pomysłowy, wszystko przebiega dobrze, a Zajączek zdaje się wracać na swoje honorowe miejsce, ale...pojawiają sie komplikacje. Co stanie się z ulubionym pluszakiem? Zachęcam do lektury, aby poznać niesamowite przygody Pluszowego Zajączka, podpowiadam, że zakończenie Was usatysfakcjonuje. 

To piękna i wartościowa historia o przyjaźni, dziecięcym przywiązaniu do zabawek i wsparciu. Panuje tu niesamowity rodzinny klimat, dobre relacje z rodzeństwem, rodzicami i szacunek do decyzji młodszego pokolenia. Obecność wspierającego rodzica jest bardzo ważna. 
Podoba mi się pomysł na danie życia zabawkom, co korzystnie wpływa na wyobraźnię czytelnika, warto wysłuchać więc ich przemyśleń i obaw. 

Polecam z całego serca. 

Link do opinii
Inne książki autora
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska0
Okładka ksiązki - Pluszowy Zajączek

Zbliżają się Święta, Jacek sadza na biurku swojego ukochanego Pluszowego Zajączka i pisze list do Mikołaja. Rysuje pięknego zajączka, a pod spodem prosi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy