Nowe długie życie. Przewodnik po tym, jak zaprojektować swoją przyszłość w zmieniającym się świecie

Ocena: 4 (1 głosów)

PRZEWODNIK PO TYM, JAK ZAPROJEKTOWAĆ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE

A CO GDYBY TWOJE ŻYCIE MIAŁO TRWAĆ 120 LAT? JAK JE ZAPLANUJESZ?

Najważniejszą zmianą, jaka czeka ludzkość, będzie życie w zdrowiu przez nawet 120 lat - przekonują autorzy książki, profesorowie z London Business School.

Jutrzejsi sześćdziesięciolatkowie będą mieć tyle energii, co dzisiejsi trzydziestolatkowie. Wrócimy na studia kilka razy w życiu. Tydzień pracy najprawdopodobniej skróci się do czterech dni. Niektóre zawody przestaną istnieć, ale są i takie, w których robotynie zastąpią człowieka.

Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? A może wręcz przeciwnie, uratuje nas od pracy do końca życia i zaopiekuje się nami na starość? To, czego dziś potrzebujemy, to innowacje społeczne na miarę postępu technologicznego.

Z tą książką przygotujesz się na przyszłość. Lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje długie, szczęśliwe i dostatnie życie.

OPINIE O KSIĄŻCE

,,Ważne narzędzie zarówno dla pracowników, jak i liderów biznesu, którzy chcą dostosować się do szybko zmieniającego się świata."- ,,Publishers Weekly"

,,Wnikliwa i inspirująca... Niezbędna książka o tym, jak długowieczność i technologia wpływają na nas wszystkich." - Linda Yueh, ekonomistka

,,Ta przemyślana książka zgłębia, jak możemy na nowo zdefiniować naszą codzienność i społeczeństwo, aby życie było lepsze - nie tylko dłuższe." - Adam Grant, psycholog

O AUTORACH ,,NOWEGO DŁUGIEGO ŻYCIA"

Andrew J. Scott jest profesorem ekonomii w London Business School, prowadzi także badania nad długowiecznością na Uniwersytecie Stanforda. Jest współzałożycielem Longevity Forum oraz członkiem Komitetu Honorowego w Gabinecie Rządu Zjednoczonego Królestwa.

Lynda Gratton jest profesorem praktyk zarządzania w London Business School i członkinią Światowego Forum Ekonomicznego. Wielokrotnie umieszczano ją w czołowej 15 na liście Buisness Thinkers. W swoich badaniach zajmuje się rolą korporacji i przyszłością pracy.

Informacje dodatkowe o Nowe długie życie. Przewodnik po tym, jak zaprojektować swoją przyszłość w zmieniającym się świecie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788324092673
Liczba stron: 336

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Nowe długie życie. Przewodnik po tym, jak zaprojektować swoją przyszłość w zmieniającym się świecie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Nowe długie życie. Przewodnik po tym, jak zaprojektować swoją przyszłość w zmieniającym się świecie - opinie o książce

Książkę autorstwa Lyndy Gratton, Andrewa J. Scotta pt.'' Nowe długie życie. Zaprojektuj swoją przyszłość w zmieniającym się świecie'' zechciałam, przeczytać ze względu na to, czy istnieją nowe pomysły, aby życie było ciekawe, lepsze, gdyż ono ciągle się zmienia i nabiera nowych barw tak z pozoru, ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. Nie da się tego ukryć, że zastanawiałam się, czy znajdę w niej, coś, co będzie mogło przykuć szczególną uwagę, czy odnajdę właściwe odpowiedzi na nurtujące mnie pytania związane z życiem, które nie zawsze bywa długie.

Lubię, gdy w trakcie zapoznawania się z główną treścią książki zawartą w tytule jest w niej zamieszczonego coś nietypowego, z czymś, co na ogół wiemy, że jest, ale chcielibyśmy, aby było bardziej dostrzegane w społeczeństwie niezależnie od wieku.

Interesujący dla mnie jest w odbiorze wprowadzający do głównego tematu wstęp. Autorzy w nim wyjaśniają, o czym on będzie, opis rozdziałów oraz co przyczyniło się do powstania książki.

Połączenie wzajemnie sił ekonomicznych i psychologicznych uważam, że jest konieczne, a nawet potrzebne w tym niepewnym czasie dla społeczeństwa w zmieniających się co jakiś czas nowych technologiach, które nie zawsze są tak od razu do zaakceptowania. Wszystko zależy od stopnia rozumowania i czy można pojąć to, co ma związek z przedłużaniem życia, abyśmy czuli się szczęśliwsi, pewniejsi siebie, silniejsi, a co najważniejsze nie obawiali się tego, że może coś nie wypaść nam pomimo podejmowanych kilkakrotnych prób.

To życie pisze nam różne scenariusze i my nie jesteśmy w stanie móc zrealizować, go tak jakbyśmy tego chcieli, do końca wymuszając z czasem gotowe rozwiązania, których właściwie nie ma. Należy się nad nimi dobrze pomyśleć, zanim podejmiemy się ich realizacji.

Prawdziwą sztuką jest potwierdzenie tego, że chcemy dłużej żyć, rozumieć sens wieku, jego rozwój ekonomiczny, aby zbytnio się nie przejmować tak mocno skonstruowanymi technologiami, bo nic i nikt nie zastąpi ich aktywnej pracy nawet automatyka, która kierowana jest z udziałem umysłu ludzkiego i zużyciem rąk.

Nie jest to łatwa książka do pojęcia tak od razu, bo są w niej zamieszczone nowe pojęcia, które nie do końca mogą spodobać się lub wyjaśnienia odpowiedzi na zadawane pytania.

Książka ta składa się z 3 części.

Przypadł mi najbardziej czytelniczego gustu rozdział 2.

Książki tej nie czyta się szybko.

Plusem tej książki jest to, że autorzy są na bieżąco z informacjami o współczesnym społeczeństwie, jak ono żyje oraz lubią mieć z nimi kontakt, bo to później pomaga im w pracy nad podjęciem kolejnych badań.

Uważam, że każdy z czytelników znajdzie coś w niej odpowiedniego dla siebie.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy