reklama

Nowa praca Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj, jak wiemy, jest pracownikiem sezonowym. Od stycznia do listopada czyta książki, wyprowadza renifery na spacer, piecze ciasta i robi inne przyjemne rzeczy. Niestety pewnego dnia z powodu ogólnoświatowego kryzysu zostaje zwolniony. Teraz prezenty mają rozwozić dzieciom drony, co będzie szybsze, tańsze i wygodniejsze! Mikołaj nie jest jeszcze na tyle stary, aby przejść na emeryturę, więc zaczyna szukać nowej pracy. Kim mógłby zostać? Kelnerem? Animatorem kultury? Sprzedawcą na infolinii? To nie dla niego... Powoli zaczyna tracić nadzieję, kiedy wreszcie znajduje idealną posadę, a przy okazji odkrywa, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

Michele D'Ignazio urodził się w Cosenzy w 1984 roku. Jest autorem cieszącej się dużą popularnością serii ,,Historia ołówka", docenionej zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Na podstawie tych książek zorganizowano liczne warsztaty w szkołach i bibliotekach oraz stworzono przedstawienie teatralne. Międzynarodowy sukces przyniosła mu książka ,,Nowa praca Świętego Mikołaja", która została przetłumaczona na osiem języków. W zeszłym roku napisał jej kontynuację. Poza tym kręci filmy dokumentalne, a latem prowadzi małą karczmę Il Vicolo, Vineria w historycznym centrum San Nicola Arcella, nadmorskiej wioski w Kalabrii.

Sergio Olivotti - włoski grafik i ilustrator wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. Wykładał komunikację wizualną na Politechnice Mediolańskiej, zilustrował kilkanaście książek dla dzieci, a parę z nich również napisał. Jest autorem wydanej w Polsce ,,Zwierzoobjaśniarki" - pełnej humoru historii wynalazku, który pozwala rozumieć mowę zwierząt.

Informacje dodatkowe o Nowa praca Świętego Mikołaja:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-11-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

MIKOŁAJ NA BEZROBOCIU

Zaczęło się u mnie nietypowo, bo od tomu drugiego. Uroczego tomu drugiego, który jakoś szczególnie nie wymagał znajomości pierwszej części, ale nie miało to większego znaczenia. Kupiła mnie ta opowieść, więc zapragnąłem poznać część pierwszą. I fajnie jest. Nie wiem, która bardziej mi się podobała - chyba obie tak samo - ale wiem, że warto jest te małe, sympatyczne i sympatycznie ilustrowane książeczki poznać.

Święty Mikołaj, znamy go. Brodaty facet w czerwonym kostiumie, kiedy nadchodzi Boże Narodzenie wsiada do ciągniętych przez latające renifery sań i leci rozdawać prezenty dzieciom na całym świecie. No ale to w grudni, a co robi cały rok? Głównie oddaje się przyjemnością, to pójdzie na spacer, to coś upiecze, poczyta coś, to znów coś porobi. I pojawia się problem. Bo kryzys, bo redukcja i... i kończy bez pracy. Są łatwiejsze metody na roznoszenie prezentów, ale jednocześnie na emeryturę jeszcze nie pora. Co teraz? Mikołaj rzuca się w wir poszukiwania zajęcia i... Właśnie, co ze sobą zrobić? W czym się sprawdzi? I jak teraz będzie wyglądało jego życie?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Święty Mikołaj bierze nadgodziny
Michele DIgnazio0
Okładka ksiązki - Święty Mikołaj bierze nadgodziny

Święty Mikołaj z powodu ogólnoświatowego kryzysu został zwolniony i musiał znaleźć nowe zajęcie... Na szczęście praca w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania...

Święty Mikołaj i Śnieżynka, która spadła mu z nieba
Michele DIgnazio0
Okładka ksiązki - Święty Mikołaj i Śnieżynka, która spadła mu z nieba

Święty Mikołaj założył rodzinę! Życie z Becią i małą Śnieżynką jest cudowne, choć również nieco dziwne... szczególnie dla kogoś, kto długo był sam, a dzieci...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung