Po ,,Sekretniku" nadchodzi ,,Notes młodej pisarki"!
Ten notes to niezbędne akcesorium każdej szanującej się młodej pisarki! Piszesz do szuflady? A może masz już na koncie debiut? Twój styl jest rozpoznawalny? A może codziennie się zmienia i nie całkiem wiesz, jak chcesz pisać? Od czego zacząć, co zrobić, żeby zostać pisarką i konsekwentnie podnosić swoje pisarskie kwalifikacje? Ewa Nowak, nagradzana autorka pięćdziesięciu książek dla młodzieży w różnym wieku, wie na ten temat wszystko i chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, bez ściemy i owijania w bawełnę. A zatem - do piór (i klawiatur)!
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-08-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN:
Liczba stron: 208
Cóż, na pewno dał mi "Notes" dużo do myślenia i skłonił do rzetelnej pracy nad swoją twórczością literacką (o ile można to tak nazwać). Znalazłam w książce wiele praktycznych oraz mniej praktycznych rad, czasem uśmiechnęłam się pod nosem, czasem bardziej zastanowiłam... Myślę, że każda dziewczyna, która chce pisać bardziej na poważnie, powinna sięgnąć po tę pozycję. Polecam.
BYĆ PISARKĄ
Zacznę może od tego, że być pisarką nigdy nie chciałem. Co innego pisarzem, próby i pewne osiągnięcia na tym polu posiadam, ale to nie miejsce i nie czas na takie wspominki. Dlatego zanim sięgnąłem po „Notes młodej pisarki”, przez dłuższą chwilę wahałem się czy ma to sens. Książka skierowana jest głownie do dziewczyn, do tego wiek docelowej grupy odbiorców już dawno jest za mną, z drugiej jednak strony lubię twórczość Ewy Nowak, nawet jeśli w ostatnim czasie dość mocno na nią sarkam, a takie dzieło mogło odsłonić mi nieco kulis jej pracy. W końcu, jak się domyślacie, zanurzyłem się w lekturze i… Nie żałuję, chociaż do np. „Pamiętnika rzemieślnika” Stephena Kinga czy „Writing Essays” Chucka Palahniuka książeczce pani Nowak jest niestety bardzo daleko.
Jak pisać. Co pisać. O czym pisać. I o kim także. Czego unikać, co eksponować, jak zaakcentować swoje poglądy nie tworząc historii, w której byłby to temat wiodący, jak nazwać bohatera, jak umotywować jego działania… I przy okazji jak przetrwać krytykę, bo ta w końcu spotka każdego, kto tworzy, nie ważne jak dobry by w tym nie był. A wszystko to wsparte wyłuszczonymi wskazówkami i ćwiczeniami, niczym w szkolnym podręczniku.
Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/08/notes-modej-pisarki-ewa-nowak.html
Monografia zawiera analizę działalności polskich stowarzyszeń młodzieżowych prowadzonej w czasie ostatnich dwóch stuleci. Przedstawia także społeczno-prawne...
BĄDŹ EKO, A ZAJDZIESZ DALEKO! Jestem Jagna i mam 10 lat. Moja mama jest pilotką samolotów i często nie ma jej w domu. Tata jest lekarzem, którego znają...