Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei

Pandemia koronawirusa sprawiła, że uniwersalne kwestie nadziei, tęsknoty, samotności, wyborów etycznych, a także lęku przed śmiercią i jakości relacji z najbliższymi stały się wyraźniejsze, domagające się odpowiedzi, które pozwolą nam lepiej żyć nie tylko w tej ekstremalnej sytuacji. Rozmowy Agnieszki Jucewicz i Tomasza Kwaśniewskiego z psychologami, psychoterapeutami, a nawet jednym etykiem, o tym, co się dzieje teraz z naszymi uczuciami i relacjami tworzą przestrzeń do zastanowienia się nad tymi fundamentalnymi kwestiami. Podpowiadają też sposoby na to, jak poradzić sobie emocjonalnymi trudnościami, których doświadczamy w obliczu tych pytań.

Autorzy rozmawiają z Bogdanem de Barbaro - o tym, czym jest nadzieja oraz jak ją w sobie pielęgnować; z Cezarym Żechowskim - o bliskości w czasach pandemii; z Bartłomiejem Dobroczyńskim - o tym, żeby uważać z marzeniami, o pięknie potrzebnym na złe czasy oraz o tęsknocie; z Danutą Golec - o tym, jak radzić sobie z niepewnością; z Pawłem Holasem - o współczuciu dla samego siebie; z Andrzejem Lederem - o lęku przed śmiercią; z etykiem Pawłem Łukowem - o tym, kiedy trzeba wybierać, czyli o etyce lekarskiej w czasie pandemii; z Beatą Wójcik - o tym, że młodzi mają trudniej, czyli o nastolatkach z dala od świata; z Jerzym Pawlikiem - o relacji dorosłych dzieci z rodzicami; z Anną Król-Kuczkowską - o traumie; z Julianne Holt-Lunstad - o epidemii zwanej samotnością i o tym, że posiadanie słabych więzi jest groźniejsze dla zdrowia niż otyłość; z sir Simonem Wesselyem o wpływie kwarantanny na psychikę i o tym, czy doświadczymy ,,zespołu pokoronawirusowego".

Agnieszka Jucewicz - dziennikarka "Wysokich Obcasów" i "Wysokich Obcasów Extra", autorka bestsellerów ,,Żyj wystarczająco dobrze", ,,Kochaj wystarczająco dobrze" (z Grzegorzem Sroczyńskim), ,,Wybieraj wystarczająco dobrze" oraz "Czując" - rozmów z najlepszymi polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami i seksuologami.

Tomasz Kwaśniewski - reporter Dużego Formatu, autor "Dziennika ciężarowca", "Dziennika taty", książki dla dzieci: "Jedno oko na Maroko", reporterskiego śledztwa w sprawie wróżek, jasnowidzów i egzorcystów: "W co wierzą Polacy", oraz wspólnie z Jackiem Masłowskim, bestsellerowej opowieści dla mężczyzn: "Czasem czuły, czasem barbarzyńca".

Informacje dodatkowe o Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2020-06-17
Kategoria: Poradniki

Tagi: bóg Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei

Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei - opinie o książce

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-06-28,

“Okazało się, a raczej doświadczyliśmy, że życie jest bardzo kruche, że w zasadzie nie panujemy nad niczym, że my panowie i panie świata, wcale nimi nie jesteśmy. I to nas zaskoczyło”

W marcu nasz świat się zmienił. Zostaliśmy zamknięci w domach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że żyjąc w biegu, zatrzymaliśmy się na chwilę i zwolniliśmy. Mieliśmy czas zastanowić się nad życiem, śmiercią, naszymi relacjami z innymi. “Niepewność Rozmowy o strachu i o nadziei” opowiada właśnie o tym co się z nami dzieje w czasie pandemii.

Jest to zbiór wywiadów z psychologami, którzy poruszają takie tematy jak śmierć, nadzieja, tęsknota, samotność oraz relacje z innymi. Niektórzy z nas mają nadzieję, że wszystko wróci do normy, inni żyją marzeniami, a jeszcze inni przez obecną sytuację muszą oswoić się ze strachem,samotnością czy śmiercią. Rozmowy przedstawione w “Niepewności” pokazują jak sobie z tym wszystkim radzimy, jak  możemy sobie pomóc i postarać się spróbować zrozumieć innych. Przedstawione wywiady w większości zostały przeprowadzone od marca do maja 2020 przez Agnieszkę Jucewicz oraz Tomasza Kwaśniewskiego. Pokazują otaczającą nas rzeczywistość i pomagają odnaleźć się w świecie, który zmienił się z dnia na dzień i już nigdy nie będzie taki jak kiedyś.

Wybieraj wystarczająco dobrze
Agnieszka Jucewicz0
Okładka ksiązki - Wybieraj wystarczająco dobrze

Przeprowadziliśmy się z piekła do piekła, choć wydawało nam się przez chwilę, że jesteśmy w raju. Z epoki niedostatku trafiliśmy do świata nadmiaru. Jak...

Bajka o Lęku
Agnieszka Jucewicz0
Okładka ksiązki - Bajka o Lęku

W niedużym miasteczku mieszkała rodzina Człowieczyńskich: mama, tata oraz piątka wyjątkowych dzieci: Radość, Złość, Smutek, Wstręt i Lęk. Każde z nich...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;