Czując: Rozmowy o emocjach

Agnieszka Jucewicz - autorka bestsellerów ,,Żyj wystarczająco dobrze", ,,Kochaj wystarczająco dobrze" i ,,Wybieraj wystarczająco dobrze" - w mądrych i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki - psychologami i psychoterapeutami: Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko bierze na warsztat emocje i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek.

Informacje dodatkowe o Czując: Rozmowy o emocjach:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria: Psychologia

Tagi: bóg Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Czując: Rozmowy o emocjach

Czując: Rozmowy o emocjach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-03-31,

Jedna z najpiękniejszych książek z tego roku jaką miałam okazję
czytać. I poza pięknym tekstem, bogatym i prawdziwym, oplatają ją
również przepiękne ilustracje! I podczas czytania już sama nie wiem co
podziwiałam bardziej, teksty czy obrazki!
W książce znajdziecie rozmowy o emocjach i już sama autorka na wstępie
nam mówi, że na tej książce chyba się nie skończy, bo w końcu emocji
jest tak wiele! Tak dużo można o nich mówić i tak ważne są dla nas i
dla otaczającego nas świata. Czy łatwo jest powiedzieć czym jest
wdzięczność, zazdrość, współczucie czy przyjemność? Zdecydowanie NIE!
To jest książka, którą warto mieć na swojej półce. Do której cały czas
możecie wracać i próbować coraz to lepiej zrozumieć uczucia. Może
spotka Was lub bliską Was osobę strata i nie będziecie wiedzieli jak
ją określić i jak sobie z nią pomóc? Rozmowa z Panią Ewą Chalimoniuk
na pewno Wam pomoże!
W książce mamy 17 rozdziałów, 17 uczuć i 17 ważnych i istotnych
rozmów. Rozmów z psychologami, psychiatrami, z seksuologiem. Dla mnie
jest to książka "do przerobienia". Taka, która nam samym pomoże, która
ułatwi i, która nada nam kierunek działania. Ja szczerze będę
wyczekiwała na jej kontynuację! W końcu o uczuciach i emocjach można
mówić i mówić...

Avatar użytkownika - Jetekote
Jetekote
Przeczytane:2019-04-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka „Czując. Rozmowy o emocjach” była moim pierwszym (i na pewno nie ostatnim) spotkaniem z Panią Agnieszką Jucewicz. Na początku bałem się, że lektura będzie żmudna, a tekstu nie będzie można zrozumieć przez zbyt naukowe słownictwo (jak to bywa w większości książek psychologicznych), jednak było zupełnie inaczej. Autorka, w przystępny dla czytelnika sposób, w 17 rozmowach z psychologami i psychoterapeutami przybliża nam 17 emocji, o których nieprosto jest mówić, jak się to niektórym wydaje.

Książka zmusza do refleksji nad własnymi uczuciami, emocjami i stanami. Nie sposób przeczytać ją w jeden wieczór. Ja sam z pewnością jeszcze nieraz do niej wrócę, bo niemożliwe jest zapamiętanie tak wielu informacji, czytając tę lekturę jeden raz. Warte wspomnienia są również piękne ilustracje autorstwa Arobala, które sprawiają, że pozycja ta jeszcze bardziej zyskuje na wartości.

Podsumowując; Jedna z lepszych lektur, które przeczytałem w tym roku, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że w życiu. Z pewnością wrócę zarówno do tej pozycji, jak i sięgnę po inne książki P. Jucewicz, która napisała, że możliwe jest powstanie drugiej części „Czując.”, na które już teraz z niecierpliwością czekam.

Niesamowita książka! Nigdy bym się nie spodziewała, że typowo psychologiczna książka tak bardzo mnie wciągnie i mnie zainteresuje. Nigdy wcześniej nie sięgałam po takie książki, bałam się naukowego tonu i tego, że będzie mowa o takich sprawach, których po prostu nie zrozumiem. W przypadku książki Agnieszki Jucewicz - „Czując. Rozmowy o emocjach” - zaintrygował mnie już sam tytuł. Jak to jest z tymi emocjami, skąd się one w nas biorą, jak je prawidłowo rozpoznać i czy można nic nie odczuwać? Trochę się obawiałam, czy znajdę w niej odkrywcze dla mnie spostrzeżenia i okazało się, że tak było.
Ogromnym plusem „Czując” jest to, że nie jest typowym poradnikiem. Jest to bardziej zbiór przemyśleń, które zachęcają do refleksji o własnych uczuciach. Dzięki temu, że nie jest napisana naukowym i często bełkotliwym żargonem, nie jest nudna, lecz wciągająca i zrozumiała. Nie wiem, czy da się ją przeczytać od deski do deski, ja potrzebowałam kilku dni na zapoznanie się z książką, ponieważ dostarczyła mi wielu tematów do rozmyślań. Wielokrotnie miałam wrażenie, że czytam właśnie o sobie, o moich problemach i zmaganiach. Bardzo pomogło mi to, że rozmówcy tłumaczą źródła naszych emocji oraz wskazują sposoby, na poradzenie sobie z nimi. Na pewno nie da się tej książki przeczytać bez żadnej refleksji. „Czując. Rozmowy o emocjach” Agnieszki Jucewicz to bardzo wartościowa książka, która pozwoli nam przede wszystkim bez żadnego skrępowania zajrzeć w głąb siebie i zrozumieć własne uczucia. Zdecydowanie warto się z nią zapoznać.

Zapraszam na całą recenzję tutaj:

Avatar użytkownika - alemak
alemak
Przeczytane:2019-04-10, Przeczytałem, Mam, 12 książek 2019,
Bajka o Lęku
Agnieszka Jucewicz0
Okładka ksiązki - Bajka o Lęku

W niedużym miasteczku mieszkała rodzina Człowieczyńskich: mama, tata oraz piątka wyjątkowych dzieci: Radość, Złość, Smutek, Wstręt i Lęk. Każde z nich...

Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei
Agnieszka Jucewicz0
Okładka ksiązki - Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei

Pandemia koronawirusa sprawiła, że uniwersalne kwestie nadziei, tęsknoty, samotności, wyborów etycznych, a także lęku przed śmiercią i jakości relacji...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;