Większość z nich ma już ponad dziewięćdziesiąt lat. Potrafią cieszyć się każdą przeżytą chwilą. Coraz częściej i chętniej opowiadają o najtrudniejszych latach swojego życia. Z błyskiem w oku mówią o konspiracyjnej działalności i akcjach, w których brali udział, a które na trwałe zapisały się w naszej historii. O przyjaźniach na śmierć i życie, pieczętowanych czynami i ofiarą, a nie deklaracjami. O miłościach rodzących się nie przy śpiewie ptaków, ale w huku rozrywających się pocisków. Ukochanej, zamiast pęku kwiatów, przynosiło się wtedy tak trudny do zdobycia kubek wody.
To już trzecia książka, w której świadkowie i bohaterowie wydarzeń z lat 1939-1945 dzielą się z autorką i czytelnikami swoimi przeżyciami, czasem bardzo osobistymi. Z każdym dniem ich coraz mniej. Misją autorki jest ocalenie od zapomnienia ich wspomnień i relacji.
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2017-06-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 300
Bohaterowie tej książki w czasie Powstania Warszawskiego byli nie mniej dzielni niż dorośli. Walczyli na miarę swoich możliwości, nieraz i ponad miarę...
Dora” to konspiracyjny i powstańczy pseudonim Janiny Rożeckiej. Ta książka to nie wywiad ani spisany życiorys, ale opowieść o „Dorze”...
Przeczytane:2019-06-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2019 roku,
Przed zakończeniem roku szkolnego 2018/19 zaczęliśmy na lekcji historii temat II wojny. Myślę, że książka świetnie przygotowała mnie na wrześniowe dyskusje i dała duże oparcie wiedzy. Świetne ujęcie opowieści kombatantów i delikatny powrót do wspomnień z I wojny. Świetna książka!