reklama

Narkotyki bez paniki. Co trzeba wiedzieć o legalnych i nielegalnych środkach psychoaktywnych.

Zagrożenia związane z nielegalnymi narkotykami są dobrze znane i rzadko kwestionowane, ale czy mamy świadomość jak szkodliwe w porównaniu z nimi są alkohol lub tytoń? Co tracimy, zakazując badań medycznych nad magicznymi grzybami, LSD i konopiami? Czy mdma jest mniej szkodliwie niż jazda konna, a mefedron powinien być rozdawanych w klubach?

W Narkotykach bez paniki profesor David Nutt pokazuje, co mówi nauka o legalnych i nielegalnych substancjach psychoaktywnych, aby umożliwić każdemu i każdej podejmowanie racjonalnych decyzji w oparciu o obiektywne dowody. Szczególnie wskazana politykom.

o Co to jest uzależnienie? Czy istnieje ,,osobowość uzależnieniowa"?

o Czy uzależnienie można wyleczyć?

o Jak możemy mierzyć szkody wyrządzane przez narkotyki?

o Co powinniśmy mówić naszym dzieciom o narkotykach?

Informacje dodatkowe o Narkotyki bez paniki. Co trzeba wiedzieć o legalnych i nielegalnych substancjach psychoaktywnych:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Drugs without the hot air: Making sense of legal and illegal drugs

Tagi: Zdrowie publiczne i edukacja zdrowotna bóg

Kup książkę Narkotyki bez paniki. Co trzeba wiedzieć o legalnych i nielegalnych substancjach psychoaktywnych

Narkotyki bez paniki. Co trzeba wiedzieć o legalnych i nielegalnych substancjach psychoaktywnych - opinie o książce

Pić czy nie pić?. Co nauka mówi o wpływie alkoholu na zdrowie
David Nutt0
Okładka ksiązki - Pić czy nie pić?. Co nauka mówi o wpływie alkoholu na zdrowie

,,Pić albo nie pić" to wyjątkowa książka, napisana przez naukowca i zakorzeniona w 40-letnich badaniach medycznych oraz praktycznym doświadczeniu w leczeniu...

Cannabis. Jak działa marihuana, do czego służy i jak wpływa na twoje zdrowie
David Nutt0
Okładka ksiązki - Cannabis. Jak działa marihuana, do czego służy i jak wpływa na twoje zdrowie

Być może jesteś osobą, która używa marihuany w celach medycznych. A może rozważasz takie leczenie i chcesz poznać realne korzyści i szkody z tego wynikające...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung