Pić czy nie pić?. Co nauka mówi o wpływie alkoholu na zdrowie

,,Pić albo nie pić" to wyjątkowa książka, napisana przez naukowca i zakorzeniona w 40-letnich badaniach medycznych oraz praktycznym doświadczeniu w leczeniu pacjentów. Profesor David Nutt przebija się przez powszechne stereotypy, aby wyjaśnić długo- i krótkoterminowe skutki picia alkoholu. Sprawia, że skomplikowana nauka staje się prosta. Zabiera czytelników w fascynującą podróż do wnętrza ciała i mózgu od pierwszego łyka. Tłumaczy, co naprawdę oznacza ,,odpowiedzialne picie", w przekonujący i zrozumiały sposób opisuje, jak wpływa ono na nasze zdrowie - samopoczucie i dobrostan psychiczny, regularność snu, hormony, płodność... To wiedza niezbędna do tego, żeby podejmować racjonalne, świadome decyzje dotyczące naszej konsumpcji tej nieustająco popularnej używki.

Uwaga, po przeczytaniu tej książki, możesz już nigdy nie sięgnąć po alkohol!

Informacje dodatkowe o Pić czy nie pić?. Co nauka mówi o wpływie alkoholu na zdrowie:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2024-06-12
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: Drink?: The New Science of Alcohol and Your Health

Tagi: Radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków Radzenie sobie z problemami osobistymi Rodzina i zdrowie Społeczne aspekty zdrowia choroby i uzależnienia

Kup książkę Pić czy nie pić?. Co nauka mówi o wpływie alkoholu na zdrowie

David Nutt0
Okładka ksiązki - Narkotyki bez paniki. Co trzeba wiedzieć o legalnych i nielegalnych substancjach psychoaktywnych

Narkotyki bez paniki. Co trzeba wiedzieć o legalnych i nielegalnych środkach psychoaktywnych. Zagrożenia związane z nielegalnymi narkotykami są dobrze...

Cannabis. Jak działa marihuana, do czego służy i jak wpływa na twoje zdrowie
David Nutt0
Okładka ksiązki - Cannabis. Jak działa marihuana, do czego służy i jak wpływa na twoje zdrowie

Być może jesteś osobą, która używa marihuany w celach medycznych. A może rozważasz takie leczenie i chcesz poznać realne korzyści i szkody z tego wynikające...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;