Nadgodziny zagryzione kimchi, czyli jak pracować w koreańskiej korporacji

Ocena: 5 (2 głosów)

"Nadgodziny zagryzione kimchi, czyli jak przetrwać w koreańskiej korporacji" Jerzego Nowińskiego to idealny przewodnik dla osób zatrudnionych w azjatyckich korporacjach. Pomimo wielu inwestycji z Azji, tym z Korei Południowej, kultura pracy mieszkańców Dalekiego Wschodu pozostaje dla Polaków egzotyczna i niezrozumiała. Często przeżywamy szoki kulturowe i nie będąc gotowymi na inność, popełniamy wiele błędów, nie wiemy, jak się zachować oraz jak rozwiązać podstawowe problemy powstałe głównie z racji wychowania na odrębnych platformach kulturowych, językowych, historycznych.

Oddając w ręce polskiego czytelnika Nadgodziny zagryzione kimchi, czyli jak przetrwać w koreańskiej korporacji, mamy nadzieję że książka stanie się obowiązkową lekturą dla kandydatów ubiegających się o posadę w koreańskich (i nie tylko) firmach oraz że będzie nieocenionym drogowskazem w korpoświecie.

 
Jerzy Nowiński

Z zawodu inżynier, z zamiłowania pisarz, podróżnik i humanista. Od 2011 roku związany z jednym z największych koreańskich przedsiębiorstw branży elektronicznej. W polskim oddziale czebola przeszedł długą drogę: od młodszego inżyniera do kierownika kilkudziesięcioosobowej grupy, dzięki czemu miał okazję przekonać się, jak wygląda życie w koreańskiej korporacji. Prywatnie uwielbia podróże, a relacje z jego wyjazdów do m.in. Mozambiku, Australii czy Zimbabwe można przeczytać w miesięczniku Poznaj Świat.

Informacje dodatkowe o Nadgodziny zagryzione kimchi, czyli jak pracować w koreańskiej korporacji:

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu
Data wydania: 2018-04-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-944327-5-1
Liczba stron: 288

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Nadgodziny zagryzione kimchi, czyli jak pracować w koreańskiej korporacji

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Nadgodziny zagryzione kimchi, czyli jak pracować w koreańskiej korporacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - patkaka
patkaka
Przeczytane:2022-05-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Z punktu widzenia osoby, która miała okazję pracować przez kilka lat z Koreańczykami, zaskakująco ciekawa i lekko napisana pozycja.

Szczególnie duży plus należy się za obiektywizm autora. Z jednej strony udało mu się uniknąć frustracji (typowej dla wielu koleżanek i kolegów z poprzedniej firmy). Z drugiej na pewno nie jest to naiwna lektura napisana przez zakochaną w azjatyckiej kulturze studentkę orientalistyki.

Szkoda tylko, że nie udało mi się jej przeczytać wcześniej. Mam wrażenie, że dzięki niej udałoby mi się uniknąć wielu problemów.

Link do opinii

Polski inżynier pracuje w polskiej placówce koreańskiego konglomeratu (czebolu). Być może mamy jakieś analogie historyczne i geopolityczne, ale jednak odległość ośmiu tysięcy kilometrów i bariera językowa (mimo znajomości angielskiego) wpływają na wzajemne stosunki i porozumienie polsko - koreańskie. Różnice w mentalności, życiowej filozofii, podejściu do pracy są kolosalne. Mimo, że autor stara się urozmaicić opowieść anegdotami z życia w firmie i spędzanego wspólnie czasu po pracy, to jednak ogólny obraz przepaści wydaje sie poważny. Nic dziwnego, że niektórzy nie są w stanie współpracować i się dostosowywać (a to od Polaków się tego wymaga). Dla mnie ta lektura okazała się zniechecająca, ale i pouczająca, bo co dzień mam tylko do czynienia z wytworami koreańskiej kultury popularnej (seriale i muzyka, rzadziej literatura), non-fiction było więc pożądane jak najbardziej

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy