Klub komiksowy rozwija się w różnych kierunkach! Naomi, Melvin i rodzeństwo próbują znaleźć swój cel. Naomi wpada na pomysł szybkiego wzbogacenia się, co wywołuje wiele zamieszania i emocji. Pomysł zostaje odrzucony, ale przyjaciele próbują pozostać wierni swojej wizji. Na dodatek do klasy przychodzi niespodziewany gość, aby namieszać jeszcze bardziej...
Czy żądza pieniędzy i władzy przyćmi Naomi cel? Czy to oznacza koniec Klubu Komiksowego? Czy Klub będzie kiedyś taki jak dawniej?
Szalonym wybrykom nie ma końca, a przygody małych żabek są przezabawne i pełne emocjonalnej głębi. Dav Pilkey tworzy komiksy w komiksie, stosując przy tym rozmaite techniki, takie jak malarstwo farbami akrylowymi, rysunek kolorowymi kredkami, japońska kaligrafia, fotografia, kolaż, gwasz, akwarela i wiele innych - ukazując w ten sposób perspektywę poszczególnych żabek.
Stylistyczny kalejdoskop w połączeniu z charakterystycznym dla Pilkeya humorem i darem opowiadania składają się na wybuchowy miks stymulujący kreatywność, współpracę, empatię i niezależne myślenie.
Ten mądry i radosny komiks zachwyci czytelników w każdym wieku.
Barwna, wciągająca i śmieszna powieść graficzna. Koniecznie powinna się znaleźć w bibliotece każdej szkoły, od podstawowej po akademię sztuk pięknych.- School Library Journal
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2023-07-19
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 224
Tytuł oryginału: Cat Kid Comic Club. On Purpose
,,Superkot. Klub komiksowy. Na Przekor" to już trzecia część o sympatycznym Melvinie, Naomi, Tatusiu i innych żabkach, które wciąż uczą się jak narysować komiks, który zostanie wydany przez wydawcę. Jak zwykle bohaterom książeczki towarzyszy wiele emocji. Od ekscytacji po smutek i złość spowodowany nie powiedzeniem. Jednak ich komiksy są coraz bardziej estetyczne jak również coraz bardziej wartościowe. Z jednego z komiksu dzieci dowiedzą się, że nie ważne co mamy na sobie i jak wyglądamy. Każdy z nas jest taki sam. W tej części bliżej przyjrzymy się Naomi, która ma swój cel i próbuje go zrealizować za wszelką cenę. Czy się jej to uda? Czy jednak żądza pieniędzy doprowadzi do końca Klubu Komiksowego? Przekonacie się sami.
Podobnie jak poprzednie części, historia o żabkach przedstawiona w postaci komiksu bawi i dostarcza wielu emocji. Książeczka jest niewielka i zmieści się do każdego plecaka. Jest idealna do czytania w trakcie podroży jak i w domowym zaciszu.
Bardzo lubimy komiksy, a seria ,,Superkot" jest tak naprawdę komiksem, który zawiera wiele innych komiksów w środku. Każdy z nich wykonany jest inną technikom i opowiada o czymś innym. Czego mogą nauczyć się dzieci od sympatycznych żabek? Tego by nie poddawać się i ciągle doskonalić swoje umiejętności.
Jeśli lubicie zabawne, ale również mądre komiksu to bardzo polecam cała serię o SuperKocie.
Dogman, gończy ogar z psiarni twórcy Kapitana Majtasa, wytrwale podąża śladem występku. Gdy Kot Pet wydostaje się z pudła i znów spada na...
George i Harold znów wpakowali się w kłopoty. Melvin Sneedly - szkolny superprymus - postanawia się na nich zemścić za wszystkie ich głupie...
Przeczytane:2023-08-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2023 roku, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2023,
Superkot nadal prowadzi klub komiksowy, w którym uczy małe kijanki jak stworzyć komiks. Naomi, Melvin i rodzeństwo pilnie się uczoną (no przynajmniej zazwyczaj), a jednocześnie zaczynają szukać własnej drogi. Zaczynają mieć własne plany (np. wydać książkę i stać się szybko bogatym), jednak nie zawsze udaje się je zrealizować. Superkot nie ma z nimi wcale łatwo, tym bardziej że małe żabki mają niejednokrotnie szalone pomysły. Na dodatek pojawia się niespodziewany gość. Kto taki? Czym tym razem zaskoczą małe żabki? Jak będą wyglądać kolejne zajęcia? Na jakie pomysły wpadnie Superkot, aby sprostać wymagania małych uczniów?
To już trzeci tom z serii, a poprzednie były tak fajne, że ten był oczekiwany z dużą niecierpliwością. Co w nim znajdziemy? Mamy ciekawą, momentami zabawną historię, a do tego bardzo dużo cennych rad odnośnie do tworzenia komiksów. Ten komiks nie tylko bawi, ale również pokazuje wiele dość cennych spraw, o których warto później porozmawiać (np. chęć szybkiego wzbogacenia się).
Komiks jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniego tomu, więc moim zdaniem powinno się je czytać po kolei. Znajdziemy w nim aż czternaście rozdziałów, a w każdym inna przygoda.
Wizualnie komiks jest bardzo ładny. Ilustracje autora są proste, a jednocześnie wcale nie banalne, w żywych kolorach. To wszystko sprawia, że sięga się po niego z przyjemnością.
„Superkot. Klub komiksowy. Na przekór.” to niezwykły komiks, który według moich dzieci jest wręcz genialny. Znajdziemy w nim historie, które bawią, uczą, pokazują emocje. My z wielką przyjemnością polecamy.
Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA