Michał Koterski. To już moje ostatnie życie

Przeleciał mi przed oczami film z życia i zrozumiałem, że jak dzisiaj się nie zatrzymam, to już nigdy nie powtórzy się taka szansa. Umrę tu samotnie. Zaćpam się, zapiję, zachleję na śmierć. To będzie mój koniec.

Michał Koterski

Od czternastego roku życia zażywał narkotyki. W liceum zamiast do szkoły chodził do klubów, gdzie zaprzyjaźnił się z lokalnymi gangsterami. Parę dni przed maturą pilnował ojca, żeby ten nie zapił się na śmierć. Po sukcesie filmu Dzień świra, w którym zagrał Sylwusia, nie było lepiej. Na każdą imprezę przychodził naćpany lub pijany. Były sytuacje, których nie miał prawa przeżyć. Lubił się leczyć, jeździł do ośrodków dla uzależnionych, chodził na terapie, na mityngi. Robił to w jednym celu: aby się ,,podreperować", żeby potem ,,lepiej się zażywało". Nikt nie wierzył, że uda mu się wygrać z uzależnieniami. Nawet on sam.

Co stało się w jego życiu, że dzisiaj jest ,,czysty"? Mówi o tym wprost: ,,to dar od Boga".

Pół życia zajęło mu wychodzenie z uzależnień. Wie, że to jego ostatnia szansa. Pomaga mu świadomość, że jego syn Fryderyk jest pierwszym Koterskim, który urodził się w trzeźwej rodzinie.

To już moje ostatnie życie jest niezwykle szczerą rozmową o życiu, uzależnianiach, wychowaniu w rodzinie obarczonej od pokoleń nałogami, o sławie i jej mrocznych stronach. Ale również o miłości, łasce, Bogu i życiu ,,na trzeźwo".

Beata Nowicka - dziennikarka. Autorka wielu niezapomnianych wywiadów z najważniejszymi postaciami świata kultury, polityki, show-biznesu. Autorka siedmiu książek, m.in. Basia. Szczęśliwą się bywa, z Barbarą Stuhr, Jak ja to robię, z Ewą Drzyzgą, Stuhrmówka, z Maciejem Stuhrem, oraz Zbyszek przez przypadki, ze Zbigniewem Zamachowskim.

Michał Koterski - polski aktor, prezenter telewizyjny. Na wielkim ekranie debiutował w 1999 roku rolą Sylwusia, syna Adama Miauczyńskiego, w filmie Marka Koterskiego Ajlawju. Zagrał tę postać jeszcze w dwóch filmach: Dzień świra (2002) i Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006). Grał też w wielu innych filmach, m.in. 7 uczuć i Gierek, oraz serialach. Był uczestnikiem licznych programów: Jak oni śpiewają, Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, Agent - Gwiazdy, The Story of My Life. Historia naszego życia. Prowadził talk-show Polsatu Misiek Koterski Show. Ma syna Fryderyka.

Informacje dodatkowe o Michał Koterski. To już moje ostatnie życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: wspomnienia

Kup książkę Michał Koterski. To już moje ostatnie życie

Michał Koterski. To już moje ostatnie życie - opinie o książce

Czy łatwo spędza się dzieciństwo, gdy wokół niego czyhają się wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, na które rodzice nie zauważają, tylko widzą własne potrzeby i wykonywany zawód, a nie obserwują, jak zachowuje się ich dziecko, które potrzebuje miłości, zwrócenia na siebie uwagi? Jakim był naprawdę dzieckiem młody Michał Koterski, z jakimi zmagał się problemami, co lubił robić, kto był jego prawdziwym przyjacielem, czy miał autorytety, z czego śmiał, co go martwiło, kiedy odkrył prawdziwy smak życia i poczuł, że może aktorstwo to jest to, w czym się widzi najlepiej i może pokazać twarz, jaką nikt nie zna, zakrywając po drodze to, co dane mu było przeżyć ciężkie rany, aby móc zapomnieć o nich lub nie.

Michała Koterskiego miałam okazję poznać jako aktora, ale również aktywnego uczestnika wielu programów telewizyjnych, który potrafił mnie pozytywnie w nich zaskoczyć sposobem wypowiedzi i pomysłowością na to, jak przedstawić własną twórczość artystyczną. Przede wszystkim podobał mi się u niego uśmiech, co prawda był on czasami tajemniczy. Zawsze w niewygodnych dla niego sytuacjach kryzysowych zachować zimną krew. To silna osobowość pomimo tego, że jest znanym synem reżysera Marka Koterskiego.

Książka pt.'' Michał Koterski. To już moje ostatnie życie'' autorstwa Michała Koterskiego, Beaty Nowickiej uważam, za doskonałe zrelacjonowanie tego, czego my nie wiemy o tej pory o życiu aktora, który pod maską wykreowanych granych przez niego bohaterów w filmach bądź też w serialach umie stworzyć w nich wyjątkowy klimat, a w szczególności powierzone mu role czuje, a to się daje bardzo łatwo zapamiętać i polubić.

Aktor zyskuje na tym, jak jest wyjątkowy na swój sposób i gdy jest coś w nim, co pozwala mu dalej popracować nad wyrazistością nowym wizerunkiem jego całkiem innej zagranej nowej postaci w powierzonej mu jako głównej roli, która jest później szansą nad sprawdzeniem się w teatrze czy w filmie.

W trakcie czytania książki zadawałam sobie pytania, jak to jest, że my tak z pozoru nic nie wiemy o naszych ulubionych aktorach, jakie mieli życie, zanim stali się sławni, co Michał czuł, gdy grał, kiedy poczuł się naprawdę szczęśliwy?

Ta książka uświadomi wielu czytelnikom, jak prezentuje się życie aktora odsłaniającego realne karty barykad wyborów do podjęcia trudnych decyzji, gdy nie ma się czasami kontroli nad nim, że można się stoczyć łatwo, ale, jak można również przy tym znaleźć siły na to, że są jednak sposoby na nie poddawanie się, pomimo że pojawiają się do pokonania przeszkody, które da się przewidzieć, gdy wykonuje się zawód aktora.

Książka ta składa się z 15 rozdziałów. Zamieszczone zostały w niej piękne wykonane zdjęcia z życia prywatnego, zawodowego aktora.

Podoba mi się to w tej książce, że na zadawane pytania przez autorkę aktor wypowiada się z użyciem języka zrozumiałego, a przede wszystkim odpowiedzi nie są krótkie.

Książkę tę czytało mi się bardzo dobrze.

Polecam przeczytać tę książkę.

,,Michał Koterski. To już moje ostatnie życie" to bardzo osobista książka. Misiek opisuje w niej swoje życie, pokazuje, że dzieciństwo i relacje z rodzicami mogą mieć duży wpływ na rozwój nastolatka.

Jako czternastolatek zaczął zażywać narkotyki, w liceum zaprzyjaźnił się z lokalnymi gangsterami. Myślał, że mając takie znajomości może dużo albo i jeszcze więcej. Niestety wszystko to sprowadzało go na tak zwane dno... popełniał coraz więcej błędów, zażywał coraz więcej różnych narkotyków, a co za tym idzie tracił rodzinę, miłość i przyjaciół a także i dach nad głową.

Czytając książkę można odczuć mnóstwo emocji, tych pozytywnych jak główna rola w filmie swojego ojca, poznanie obecnej partnerki Marceli i narodziny Fryderyka jak i negatywnych mówiących o bezowocnej walce o normalne życie, spaniu na klatkach schodowych, pomału traceniu siebie.

Książkę przeczytałam w jeden dzień, jest naprawdę bardzo wciągająca i dająca do myślenia. Opisana jest cała droga, począwszy od znalezienia się na dnie, do teraz, gdy Misiek nie zażywa narkotyków, nie pije alkoholu od 8 lat, ma rodzinę i jest szczęśliwy.

Misiek udowadnia, że można wiele razy upaść ale tyle samo można wstać, otrzepać się i iść dalej. Ze swoim uzależnieniem walczył z wieloma osobami, którzy wierzyli w niego i w to, że w końcu wyjdzie na prostą. Pobyt w ośrodkach, chodzenie na mytingi, rozmowy z wieloma ludźmi z podobnym problemem jak i zbliżenie się do Boga sprawiło, że w końcu udało się zrobić krok w tą lepszą stronę życia.

Polecam!! Warto przeczytać! A co najważniejsze warto zrozumieć, że znane nam osoby z telewizji czy internetu również mają bagaż doświadczeń za sobą i różne problemy. Telewizja to jedno, prawdziwe życie to zupełnie co innego!

Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery
Beata Nowicka0
Okładka ksiązki - Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery

STUHRMÓWKA czyli 100% Stuhra w... książce. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką wspomina rodzinny dom, czasy studenckie i początki kariery. Opowiada...

Steczkowscy. Miłość wbrew regule
Beata Nowicka0
Okładka ksiązki - Steczkowscy. Miłość wbrew regule

Postawili wszystko na jedną kartę - sprzeciwili się tradycji, zasadom i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;