Ludzie i duchy

Ocena: 5 (1 głosów)

"Ludzie i duchy" to czwarty tom niezwykłego cyklu fantasy autorstwa Oksany Pankiejewej, który spodoba się wszystkim fanom Olgi Gromyko i miłośnikom fantastyki pochodzącej zza naszej wschodniej granicy. Poprzednie tomy to: "Przekraczając granice", "Pierwszy dzień wiosny" i "Na przekór przeznaczeniu".

"Kroniki dziwnego królestwa" to cykl urzekający humorem, mnogością wątków i postaci, wędrówkami między światami równoległymi, złożonością intryg i tajemnic oraz niepowtarzalnym stylem, który czyni obcowanie z prozą Oksany Pankiejewej niepowtarzalną czytelniczą przygodą. Autorka stworzyła tak barwny i rozbudowany świat, że jego odkrywanie jest prawdziwą gratką dla miłośników gatunku.

Szellar został śmiertelnie postrzelony, Cantor porwany... i w zasadzie nic na tym świecie już nie może im pomóc. Tak, na tym świecie, ale światów, jak wiemy, jest znacznie więcej niż jeden...

Informacje dodatkowe o Ludzie i duchy :

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2017-10-25
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 22907776
Liczba stron: 550
Tytuł oryginału: Люди и призраки
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Marina Makarevskaya

więcej

Kup książkę Ludzie i duchy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Ludzie i duchy - opinie o książce

 

Powiem tak - gdyby to była lektura szkolna, z której znajomości byłabym później pytana, to miałabym przesrane! 

Przeczytałam tę książkę ledwie kilka godzin temu, a już nie jestem w stanie przytoczyć wszystkich wątków, które zostały tam poruszone. Już od pierwszego tomu zauważyłam tę skomplikowaną złożoność fabuły. Oczywiście z tomu na tom, coraz więcej tych wątków się wyjaśnia i łączy w spójną całość, ale nie zmienia to faktu, że te książki są po prostu baaaaaaardzo zagmatwane. 

Mogłoby się wydawać, że ten tom będzie się skupiał tylko na umierającym Szellarze. Ale ta kwestia rozwiązuje się po kilkudziesięciu stronach, a później gmatwa się cała reszta... 

Dużym plusem całej tej serii jest to, że praktycznie wszystkie postacie lubi się od pierwszej strony, więc nie ma problemu z nudnymi wątkami. Chociaż ja muszę przyznać, że kwestia Mistralijczyków była dla mnie nieco przynudnawa. O ile samego Cantora lubię, to ciągłe te porwania, przesłuchania i tortury już mnie po prostu nudzą. A jak sobie jeszcze pomyślę, że ten cykl ma 13 tomów... Cóż, obawiam się, że później ta seria może nie podobać mi się już aż tak bardzo, jeżeli będzie w niej za dużo polityki. A ku temu to wszystko zmierza.

Mimo całej mojej sympatii jaką darzę serię Kroniki Dziwnego Królestwa, te książki mają jedną strasznie irytującą mnie cechę... Jednostronne dialogi. Przykładowo kiedy rozmowa toczy się między Szellarem, a Kirą, a przed oczami mamy tylko kwestie Szellara.... Oczywiście nie trudno wywnioskować co w danych momentach mówiła czy robiła Kira, ale jednak szlag mnie trafiał przy tym 'zabiegu literackim'! Ja nie wiem czemu to miało służyć? Oszczędności tekstu, zmniejszeniu objętości książki, zmianie dynamiki? Nie wiem, ale cholernie tego nie lubię. 

Powiem tak - cykl jest naprawdę ciekawy i świetnie się go czyta, ale nie wyczekuję z zapartym tchem na kolejne części. Jak się ukazują, to je kupuję i czytam, ale nie jest to taka seria, która wciągnęłaby mnie do tego stopnia, że nie mogłabym spać po nocach, oczekując na dalsze losy bohaterów ;) W przypadku poprzedniego tomu miałam nieco inne odczucia, bo książka zakończyła się w dosyć dramatycznym i trzymającym w napięciu momencie, ale teraz obyło się bez takich dramatów, więc spokojnie wytrzymam te (prawdopodobnie) 3 lata, nim ukaże się kolejna część ;)

Link do opinii
Inne książki autora
Na przekór przeznaczeniu
Oksana Pankiejewa0
Okładka ksiązki - Na przekór przeznaczeniu

"Na przekór przeznaczeniu" to trzeci tom niezwykłego cyklu fantasy autorstwa Oksany Pankiejewej, który spodoba się wszystkim fanom Olgi Gromyko i miłośnikom...

Pierwszy dzień wiosny
Oksana Pankiejewa0
Okładka ksiązki - Pierwszy dzień wiosny

Pojedynki, intrygi, alkowiane przygody, śmieszne i zajmujące sytuacje — wszystko to czyta się lekko i przyjemnie. Kim tak naprawdę jest Kantor? Co...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy