Czy Bóg jest matematykiem? Czy matematycy z obcej cywilizacji, gdybyśmy ich kiedyś spotkali, myśleliby tak jak ziemscy? Jakie dowcipy opowiadają sobie młodzi matematycy?
Ian Stewart, znakomity naukowiec i popularyzator, w formie listów do uzdolnionej matematycznie Meg, opowiada o tym, co sam chciałby wiedzieć, gdy był studentem. Podejmuje bardzo różne kwestie, od filozofii po sprawy praktyczne: co to jest matematyka i dlaczego warto ją uprawiać, jakie są związki między logiką i dowodami, jaką rolę w matematyce odgrywa elegancja i piękno, co się stanie z matematyką w przyszłości, jakie są drobne dziwactwa społeczności, matematyków i wiele, wiele innych.
Jego wciągający styl łączy w sobie cięty humor i zdolność trafiania w sedno sprawy. Książka bardzo żywo i jasno tłumaczy, dlaczego matematyka jest ważną częścią naszej kultury. To świetna lektura dla studentów i doktorantów, a także dla każdego, kogo ciekawi fascynujący, choć często tajemniczy świat matematyki.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN:
Liczba stron: 200
Niezrównany popularyzator matematyki tym razem koncentruje się na najnowszych osiągnięciach w swojej dziedzinie. ,,Stąd do nieskończoności" jest doskonałym...
Matematyka, jak pokazuje profesor Stewart, jest siłą napędową astronomii i kosmologii od najdawniejszych czasów. Badania orbit planet dokonane przez...