reklama

NR 1 BESTSELLER NEW YORK TIMESA

Ta książka sprawi, że lepiej zrozumiesz samego siebie.

Leżałem na podłodze, wypłakując łzy strachu i żalu, gdy nagle mój umysł tak się wyostrzył, że po raz pierwszy spostrzegłem, jak bardzo oddaliłem się od swojego potencjału. (...) Dopro­wadzałem moje ciało i umysł do niebezpiecznych granic - aż w końcu je przekroczyłem.

- YUNG PUEBLO

Yung Pueblo, odkrył swoją drogę do uzdrowienia po tym, jak sięgnął dna przez uzależnienie od nar­kotyków i życie nastawione jedynie na przyjemno­ści. W swojej książce opowiada o uzdrawiającej po­dróży i sile aktywnej pracy nad sobą.

Akceptacja jest pierwszym krokiem do uzdro­wienia siebie, swoich związków i świata.

Informacje dodatkowe o Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-06-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Lighter: Let Go of the Past, Connect with the Present, and Expand the Future

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość

Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość - opinie o książce

Yung Pueblo, ,,to pseu­do­nim ar­ty­stycz­ny pi­sa­rza Diego Pe­re­za. Ozna­cza ,,mło­dych ludzi". Pseu­do­nim ten od­wo­łu­je się do kon­cep­cji au­tora, we­dług któ­rej ludz­kość wej­dzie w epokę zna­czą­ce­go roz­wo­ju i uzdro­wie­nia, gdy wielu z nas zwięk­szy swoją sa­mo­świa­do­mość i po­zbę­dzie się daw­nych brze­mion."

Poradnik ,,Lighter" to zapis terapii i rozwoju samoświadomości autora. Zanim Yung Pueblo zaczął zmiany w swoim życiu, ostro imprezował, doprowadzając swój organizm do niebezpiecznych granic, aż pewnego dnia poszedł o jeden krok za daleko i był przekonany, że właśnie ma zawał. Leki i narkotyki miały uciszyć jego wewnętrzny niepokój i miały być sposobem na odwrócenie uwagi od własnych emocji. Pozorny zawał, odmienił jego życie. Od tego momentu autor zaczął poszukiwać swojej drogi rozwoju, zrozumienia swoich emocji. Początkowo autor zaczął budować zdrowe nawyki, wolny od narkotyków i środków przeciwbólowych, następnie odkrył techniki medytacyjne ,,vipassana". ,,Vipassana oznacza ,,widzieć rzeczy, takimi, jakimi są"".

Poradnik podzielony jest na 11 rozdziałów, w których autor porusza takie tematy jak samoakceptacja, uzdrowienie, znalezienie swojego sposobu na problemy, nawyki, relacje, dojrzałość emocjonalna, wyzwania na drodze do uzdrowienia, czy odnalezienie harmonii w życiu i ze światem.  Na końcu każdego rozdziału znajdziemy ,,Czas na refleksję", czyli pytania, które mają za celu zachęcić do osobistej refleksji i odsłonięcia się na rzecz samopoznania.  Pytania mogą pomóc w prowadzeniu dziennika samorozwoju, bądź być pomocne w dyskusji z przyjaci(elem)(ółką) / partner(em)(ką).

,,Lighter" wbrew tytułowi, nie jest lekką lekturą ,,na raz". Z tym poradnikiem trzeba pracować, niektóre z poruszanym tematów i zadawanych pytań mogą być niekomfortowe, uwierać jak piasek w bucie, zmuszają do refleksji. Poradnik wypełniony jest empatycznym podejściem do siebie, ale również radykalną szczerością.

Moim zdaniem książkę najlepiej podsumowuje poniższy cytat:

,,Ścież­kę ku lep­sze­mu życiu prze­mie­rza­my stop­nio­wo, aż nie­kie­dy zdaje nam się, że sto­imy po­środ­ku drogi mię­dzy tym, kim by­li­śmy, a tym, kim się sta­je­my. Nie­ko­niecz­nie czu­je­my się oświe­ce­ni, ale z pew­no­ścią czu­je­my się lżej­si - po an­giel­sku zaś i świa­tło, i lekki to to samo słowo: light"

Lektura obowiązkowa dla miłośników poradników i samorozwoju.

Autorem książki jest Diego Pereza, który napisał tę książkę pod pseudonimem Young Pueblo - ,,młodzi ludzie". Według Diego pewnego dnia ludzkość wejdzie w epokę znacznego rozwoju i uzdrowienia. Autor zmagał się z ulatnianiem i znalazł sposób by uwolnić się od niego oraz dokonać samoleczenia.

Samoleczenie jak często podkreśla jest możliwe poprzez uwolnienie się od przeszłości i zbliżenie się do teraźniejszości, dzięki czemu otworzymy się na przyszłość. Young Pueblo nauczył się obserwować i zmieniać swój sposób myślenia. Pokazuje nam, że możliwe jest bliższe poznanie siebie oraz pokochanie siebie, bez czego nie ruszymy dalej.

Z książki dowiemy się między innymi:

?        Co to takiego self-love?

?        Co oznacza radykalna szczerość i jak się ona ma do budowania nawyków?

?        Jak opór wpływ na zmiany?

?        Co to jest dojrzałość emocjonalna?

Oprócz zagadnień związanych z samoleczeniem i pracą nad sobą, porusza również ważny temat jakim są relację z innymi ludźmi i wpływ społeczeństwa na nasze życie.

Na końcu każdego rozdziału zamieszczone są pytania, które skłaniają do refleksji. Można je wykonać samemu albo z pomocą bliskich.

Książka jest dość nietypowym poradnikiem, który musze przyznać przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Autor posługuje się dość prostym językiem, stosuje wiele porównań i odniesień do własnych doświadczeń i obserwacji. A wszystko to sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko.

Jeśli lubicie sięgać po różne poradniki to ,,Lighter" na pewno spodoba się Wam.

Inward. Podróż w głąb siebie
Yung Pueblo0
Okładka ksiązki - Inward. Podróż w głąb siebie

,,zamknąłem oczy, żeby spojrzeć w głąb siebie, i znalazłem wszechświat czekający na odkrycie" Ten zbiór poezji na XXI wiek niesie ze sobą cenną...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung