Książka o narkotykach

Nie bierzesz, ale o tym słyszałaś/słyszałeś?

Przeczytaj.

Ty nie bierzesz, ale inni tak?

Przeczytaj.

Czegoś tam spróbowałaś/spróbowałeś i nie wiesz, co teraz?

Walisz regularnie?

Nie trać czasu na czytanie, tylko zwróć się do specjalisty.

Z tej książki dowiecie się wszystkiego, o czym zapomniał lub nie chciał powiedzieć wam dealer. Warto ja przeczytać i wygrać życie.

- dr Eryk Matuszkiewicz, toksykolog i wykładowca akademicki

Substancje psychoaktywne są wśród nas, a samo straszenie nimi nie działa. Pora na zmianę narracji!

- Natalia Juszczak, psycholożka, specjalistka psychoterapii uzależnień

Dorośli, a na pewno większość z nich, boją się narkotyków. Tymczasem młodych ludzi substancje psychoaktywne fascynują. I z dużym prawdopodobieństwem się z nimi zetkną.

W ,,Książce o narkotykach" czytelniczki i czytelnicy znajdą sprawdzone informacje o tym, czym są substancje psychoaktywne, jak działają na mózg i organizm człowieka, czym różnią się między sobą, ale też o tym, na czym polega mechanizm uzależnienia. Otrzymacie też wskazówki gdzie szukać pomocy, gdy sprawa wymyka się spod kontroli.

Jest tu solidna dawka wiedzy, podanej w przystępnej formie przez Bogusia Janiszewskiego, który specjalizuje się w tłumaczeniu trudnych tematów młodym ludziom. Za niepowtarzalną warstwę graficzną odpowiada Max Skorwider.

"Książkę o narkotykach" konsultowało szerokie grono ekspertów: lekarzy, specjalistów uzależnień, terapeutów i prawników.

Informacje dodatkowe o Książka o narkotykach:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2024-06-05
Kategoria: Inne
ISBN: 9788326841996

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 12 lat

Kup książkę Książka o narkotykach

Książka o narkotykach - opinie o książce

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jak wiadomo to co zakazane kusi najbardziej, czy więc nie lepszym pomysłem jest wyłożenie nastolatkom kawy na ławę. Mądra, ale szczera książka którą konsultowali lekarze, specjaliści uzależnień, terapeuci i prawnicy. Książka która mówi prawdę w zabawny sposób z fantastycznymi ilustracjami które wykonał Maxa Skorwider. Sama śmiałam się z poszczególnych dialogów, gdzie w prawdziwy sposób opisane są narkotyki. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć co to są narkotyki (oczywiście opisane są poszczególne rodzaje),jak działają, czy łatwo się od nich uzależnić, co to jest uzależnienie, jak szukać pomocy, gdyż już się wpadło w sidła narkotyków, jak mądrze odmawiać, a nawet co się może stać czyli wyzyty w szpitalu i na policji. Temat narkotyków jest opisany jasno i przejrzyście, dowiesz się o nich wszystkiego, zaczynając od tych miłych aspektów, a kończąc na tym, co narkotyki mogą spowodować w naszym organizmie i mózgu. Szczerze z chęcią zobaczyłabym scenariusze zajęć do szkół na podstawie tej książki, z dużą dozą informacji ale przekazane w zabawny sposób, a sama dam ją do przeczytania nastoletniej córce.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2024-06-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Człowiek dąży do odkrywania, poznawania tego, co nowe, co jeszcze wciąż jemu nieznane. Od zarania dziejów poszukiwał sposobów, by osiągnąć zamierzony cel. Bez chęci otwarcia na to, co zupełnie nieznajome nie byłoby tyłu wynalazków, "cudów" techniki i leków. Za tym wszystkim stoi właśnie homo sapiens i jego otwartość na nowe doświadczenia. Nie wszystkie wychodzą mu jednak na dobre. Przykładem niech będą używki. O tym, jaki mają wpływ na człowieka, przeczytacie w fenomenalnej książce Bogusia Janiszewskiego pt. "Książka o narkotykach. Nieporadnik", która powstała we współpracy z Maksem Skorwiderem i Wydawnictwem Agora. Nie jest to książka o tym, jak brać, czy też o tym, jak biorą i co biorą nasze dzieci. Jest to książka zawierająca całe mnóstwo rzetelnych informacji przełożonych na stricte młodzieżowy język. Autor sięga do korzeni, odpowiadając już na początku na pytanie, skąd właściwie wzięły się substancje psychoaktywne, jak można je sklasyfikować i czy mogą zabić. Czytelnik dowie się czym jest uzależnienie, jakie daje objawy, pozna też, co uzależnia najbardziej. Podoba mi się, że nie ma tu mowy wyłącznie o narkotykach, a pojawia się także wątek uzależnień od telefonów komórkowych i social mediów. Nie brakuje wzmianki na temat tego, jak działa narkotykowy biznes, jak na temat środków psychoaktywnych rozmawiać z rodzicami, jakie są konsekwencje prawne posiadania narkotyków lub bycia pod wpływem ich działania oraz gdzie szukać pomocy, gdy zwykła rozmowa nie pomaga. Autor wykonał kawał dobrej roboty! Po raz kolejny udowodnił, że nie boi się wyzwań i trudnych tematów. "Książka o narkotykach. Nieporadnik" to lektura zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych: rodziców, opiekunów, nauczycieli. Winna być obowiązkową pozycją w każdej domowej biblioteczce. Bardzo ważna i bardzo potrzebna tym, którzy we współczesnym świecie wchodzą w dorosłość. Czytajcie, bo warto, a nawet trzeba!
Katastrofy
Boguś Janiszewski0
Okładka ksiązki - Katastrofy

Czy rozmawiać z dziećmi na trudne tematy: takie jak wojny, rewolucje, katastrofy? Jedni są gotowi do rozmów, inni uważają, że nie należy ich poruszać....

Kurzol. Gdzie się podział sen?
Boguś Janiszewski0
Okładka ksiązki - Kurzol. Gdzie się podział sen?

Co się dzieje w twoim ciele? Łap piątą klepkę i wskakuj do środka! Bardzo to wkurzające, gdy kładziesz się spać i nie możesz zasnąć... Antek przewraca...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski