Kot Dalajlamy

Oświecenie dnia powszedniego

Wyobraź sobie, że masz dostęp do najgłębiej skrywanych tajemnic Dalajlamy, że możesz mu towarzyszyć w chwilach, kiedy jest zupełnie sam, z dala od medialnego zgiełku i obowiązków duchowego przywódcy kilku narodów. Pomyśl, jak wiele mógłbyś się wówczas od niego nauczyć, ile mądrości i spokoju ducha zaczerpnąć z samego źródła. Właśnie teraz nadarza się taka okazja.

Opowieść o prywatnym oraz o bardziej oficjalnym życiu Dalajlamy snuje jego najbliższa przyjaciółka - mała, zuchwała i bystra... kotka. Każdego dnia obserwuje niekończący się korowód gości przybywających na prywatne audiencje: od hollywoodzkich gwiazd po filantropów, pisarzy i polityków. Towarzyszy Dalajlamie przy pracy oraz w zwykłych, codziennych sytuacjach i z kocią prostotą odpowiada na wielkie pytania o to, jak odnaleźć szczęście oraz sens życia w zabieganym, materialistycznie nastawionym świecie. To jedna z tych opowieści, które wywołują spontaniczny uśmiech na twarzy, skłaniają do refleksji i powodują, że zaczynamy patrzeć na świat z nieco innej perspektywy.

David Mitchie jest autorem takich bestsellerów, jak Buddhism for Busy People, Hurry Up and Meditate i Enlightenment to Go. Wszystkie zyskały międzynarodowy rozgłos i zostały przetłumaczone na wiele języków. David urodził się w Zimbabwe, ukończył południowoafrykański Uniwersytet Rhodesa i przez dziesięć lat mieszkał w Londynie. Obecnie wraz z żoną mieszka w Perth w Australii. Więcej na jego temat przeczytasz na stronie: www.davidmichie.com.

Informacje dodatkowe o Kot Dalajlamy:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2013-11-22
Tytuł oryginału: The Dalai Lama's Cat
Tłumaczenie: Marta Czub

Kup książkę Kot Dalajlamy

Kot Dalajlamy - opinie o książce

Narratorem ksiazki jest kot przyznam,ze to troche dziwne ale i smieszne.Czytamy o roznych przygodach kotki ktora jest najlepsza przyjaciolka Dalajlamy i wszedzie mu towarzyszy.Ksiazka raczej komiczna i nie ma nic przynajmniej wg.mnie z poznawaniem i zglebianiem Buddyzmu ale warta przeczytania chocby dla poprawy humoru.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789