Karol Acutis. Święty dla młodzieży

Ocena: 6 (1 głosów)

Karol Acutis był zwyczajnym chłopakiem. Urodził się we Włoszech, kochał piłkę nożną i zwierzęta, miał liczne grono kolegów. Pasjonował się informatyką. Ale Karol jednak czymś się wyróżniał... Fascynował się Mszą Świętą (mówił, że jest jego autostradą do nieba), kochał Jezusa i Matkę Bożą i pragnął im służyć swoimi talentami. Tworzył parafialne strony internetowe. Przez dwa lata pracował nad największą wystawą o cudach eucharystycznych, jaka kiedykolwiek powstała. W wieku piętnastu lat Karol Acutis zapadł na galopującą białaczkę. Nie skarżył się. Powtarzał: ,,Szczęście to spojrzenie skierowane na Boga. Smutek to spojrzenie skierowane na siebie". Odszedł do Pana 12 października 2006 roku i natychmiast stał się popularny, zwłaszcza wśród młodzieży. W 2020 roku papież Franciszek ogłosił go błogosławionym.

 

Ten barwny komiks zaprasza wszystkich młodych ludzi do zaprzyjaźnienia się z bł. Karolem i podążania za nim prosto do nieba!

Informacje dodatkowe o Karol Acutis. Święty dla młodzieży:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-11-06
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788381449052
Liczba stron: 48
Tytuł oryginału: Carlo Acutis. Un saint pour la jeunesse

więcej

Kup książkę Karol Acutis. Święty dla młodzieży

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Karol Acutis. Święty dla młodzieży - opinie o książce

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2024-02-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

“Karol Acutis. Święty dla młodzieży” to niezwykły komiks, który przybliża nam historię chłopca, który mimo swojej krótkiej życiowej drogi, pozostawił po sobie niezatarty ślad na świecie. Historia Karola Acutisa jest prawdziwie poruszająca i inspirująca, a ten komiks doskonale oddaje jej głębię i znaczenie.

Karol, zwyczajny chłopak z Włoch, miał pasje typowe dla swojego wieku: piłkę nożną, zwierzęta, informatykę. Jednak to, co wyróżniało go spośród rówieśników, to jego głęboka wiara i miłość do Boga. Już od najmłodszych lat Karol oddawał się służbie Bożej, tworząc parafialne strony internetowe i poświęcając swój czas na działalność religijną. Jego największym dziełem było stworzenie wystawy o cudach eucharystycznych, nad którą pracował przez dwa lata, często nawet nocami. To świadczyło nie tylko o jego talentach informatycznych, ale przede wszystkim o głębokiej więzi z Eucharystią i pragnieniu dzielenia się nią z innymi.

Jednak los sprawił, że Karol musiał zmierzyć się z największym wyzwaniem – chorobą. Błyskawicznie postępująca białaczka pochłonęła jego ciało, ale nie złamała ducha. Mimo cierpień, Karol pozostał silny w wierze i pokładając swoją nadzieję w Bogu, przyjął swoją chorobę z godnością i pokorą. Jego świadectwo życia dotknęło serca wielu ludzi, zwłaszcza młodzieży, która zaczęła dostrzegać w nim wzór do naśladowania.

Data jego śmierci, 12 października 2006 roku, stała się początkiem nowej drogi jego duchowej obecności. Popularność Karola, zwłaszcza wśród młodzieży, wzrosła, a jego życie stało się inspiracją dla wielu osób. Papież Franciszek, uznając heroiczność jego cnót, ogłosił go błogosławionym w 2020 roku, co tylko potwierdziło, jak wielkim świadectwem wiary był dla współczesnego świata.

Komiks “Karol Acutis. Święty dla młodzieży” porusza serca czytelników, niezależnie od wieku. To opowieść o młodym człowieku, który mimo swojej krótkiej egzystencji, pozostawił trwały ślad na ziemi. Jego życie ukazuje, że nawet w obecnych czasach można być świętym, oddając swoje talenty i życie Bogu i bliźnim. To inspirująca lekcja dla każdego, kto poszukuje drogi do świętości w codziennym życiu.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy