Kamienny dom. O Bliskim Wschodzie, jakiego już nie ma

Mardż Ujun, miasto, które w czasach swej świetności było bramą do Damaszku i Jerozolimy, Sajdy i Hajfy, w którym składowali towary kupcy z całego Bliskiego Wschodu - chrześcijańscy, muzułmańscy i żydowscy - centrum kosmopolityzmu, erudycji i wyrafinowania. To tutaj powstał klan szalonego Isbera i tu stanął jego dom, wyraz ambicji rodu, a także szczególny symbol świetności Lewantu, wschodniego stylu życia, dawnych obyczajów i otwartości. Anthony Shadid, potomek Isbera wychowany w Ameryce, wraca do Mardż Ujun, by odrestaurować "Bajt sitti", dom babci, zrujnowany w czasie wojen, które wyniszczyły Liban. Ten trwający ponad rok proces staje się okazją do snucia opowieści o historii rodziny, a przede wszystkim o złotych czasach Bliskiego Wschodu. Kamienny dom to wypełniony nostalgią, ironią i humorem hymn dla Lewantu, jego odchodzących obyczajów oraz kultury, a jednocześnie wyjątkowe wprowadzenie w zawiłą historię Libanu.

Informacje dodatkowe o Kamienny dom. O Bliskim Wschodzie, jakiego już nie ma:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2014-10-20
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7536-871-0

Kup książkę Kamienny dom. O Bliskim Wschodzie, jakiego już nie ma

Kamienny dom. O Bliskim Wschodzie, jakiego już nie ma - opinie o książce

Bliski Wschód - mieszanka kulturowa i religijna, region nękany konfliktami zbrojnymi, ludzie i wydarzenia, o których pamiętają jeszcze współcześni, ale o których mogą nie pamiętać kolejne pokolenia, jeśli nie będą powstawały książki takie jak ta.
Avatar użytkownika - Sumire
Sumire