Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą "Dom Sierot". I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi tę część, mówi: "Pandoktor się do nas uśmiechał. Jak tylko go zobaczyłam, to wiedziałam, że Pandoktor to dobry człowiek". I mówi "Pandoktor" tak, jakby to był jeden wyraz.
Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku - pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.
Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2018-08-09
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN:
Liczba stron: 64
Ilustracje:Jola Richter-Magnuszewska
Wzruszająca opowieść o Januszu Korczaku, jego dzieciach i Domu Sierot.
Historia przeznaczona jest dla młodszych dzieci, ale również każdy w każdym wieku może ją przeczytać. W delikatny sposób opowiada o sierocińcu, o dobrym Panie doktorze, o tym co działo się w czasie II wojny światowej, o przenosinach sierocińca do getta i w końcu o wywiezieniu do Treblinki.
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
"Dziecko ma prawo do godności, do szacunku, bezpieczeństwa, miłości. Do tego wszystkiego, do czego mają prawo dorośli".
Muchomora, zielonowłosa Opiekunka lasu, razem z psem Szyszkiem wędruje codziennie leśnymi ścieżkami. Zamiast zajmować się swoją pracą - złocić liście,...
"Kraina Kolorów. Księga Nadziei" to powieść z elementami fantazy. Grupka dzieci z naszego świata przybywa do innego świata - Krainy Kolorów, w której panująca...