Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą "Dom Sierot". I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi tę część, mówi: "Pandoktor się do nas uśmiechał. Jak tylko go zobaczyłam, to wiedziałam, że Pandoktor to dobry człowiek". I mówi "Pandoktor" tak, jakby to był jeden wyraz.
Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku - pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.
Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2018-08-09
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN:
Liczba stron: 64
Ilustracje:Jola Richter-Magnuszewska
Wzruszająca opowieść o Januszu Korczaku, jego dzieciach i Domu Sierot.
Historia przeznaczona jest dla młodszych dzieci, ale również każdy w każdym wieku może ją przeczytać. W delikatny sposób opowiada o sierocińcu, o dobrym Panie doktorze, o tym co działo się w czasie II wojny światowej, o przenosinach sierocińca do getta i w końcu o wywiezieniu do Treblinki.
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
"Dziecko ma prawo do godności, do szacunku, bezpieczeństwa, miłości. Do tego wszystkiego, do czego mają prawo dorośli".
W pewnym zupełnie zwyczajnym parku mieszka całkowicie niezwyczajny zając Anatol. Nie przykicał z lasu czy z łąki. Zapewne ktoś go zgubił, tak jak i jego...
Dobrze jest mieć plan. Wtedy wiadomo, co robić. Lenka chce w przyszłości zostać znaną fotografką ptaków. Zwiedzi cały świat. Będzie robić niezwykłe zdjęcia...