reklama

Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 1). Tajemnica morderstwa w Windsorze

Królowa Elżbieta II na tropie mordercy! Początek nowej serii kryminalnej z niezwykłą bohaterką w roli głównej.

Zbliżają się 90. urodziny królowej Elżbiety. Dwór jest zajęty planowaniem przyjęcia, podczas gdy Jej Królewska Mość zajmuje się swoimi królewskimi obowiązkami. Aż do czasu, gdy młody pianista goszczący na uroczystej kolacji w Windsorze zostaje znaleziony martwy w pokoju gościnnym na poddaszu zamku. Do akcji wkracza nie kto inny, jak sama królowa Elżbieta II, która dyskretnie pracuje nad rozwikłaniem tajemnicy śmierci muzyka. Królowa od lat prowadzi bowiem niezwykłe podwójne życie - w sekrecie przed niemal wszystkimi wykorzystuje swój talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych, by wyjaśniać tajemnice przestępstw i sugerować kolejne ruchy śledczym ze Scotland Yardu i policji.

Kiedy podejrzenie pada na lojalnych służących i personel dworski, Jej Królewska Mość wie, że śledztwo podąża w niewłaściwym kierunku. Czy królowa i jej zaufana asystentka Rozie zdołają ujawnić mordercę, nie dając się przy tym złapać?

Informacje dodatkowe o Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 1). Tajemnica morderstwa w Windsorze:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-03-27
Tytuł oryginału: The Windsor Knot. Her Majesty the Queen Investigates #1

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 1). Tajemnica morderstwa w Windsorze

Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 1). Tajemnica morderstwa w Windsorze - opinie o książce

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2024-04-14,

👑 „𝓣𝓪𝓳𝓮𝓶𝓷𝓲𝓬𝓪 𝓶𝓸𝓻𝓭𝓮𝓻𝓼𝓽𝔀𝓪 𝔀 𝓦𝓲𝓷𝓭𝓼𝓸𝓻𝔃𝓮” 𝓢. 𝓙. 𝓑𝓮𝓷𝓷𝓮𝓽𝓽 👑

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Kryminał to gatunek literacki, który od niedawna stał się jednym z moich ulubionych. Teraz częściej sięgam po tego typu pozycje, niż romanse, które mimo wszystko i tak uwielbiam. Kryminały mają to do siebie, że za każdym razem serwują różne historię, od których czytelnik nie jest w stanie się oderwać. Niedawno miałam okazję przeczytać naprawdę dobrą książkę z tego gatunku, o której chcę wam opowiedzieć.

„Tajemnica morderstwa w Windsorze” to powieść z gatunku detektywistycznego, gdzie główną rolę przyjmuje Królowa Elżbieta II wcielając się w detektywa, mającego za zadanie odnaleźć zabójcę młodego pianisty. Kuszona ciekawością i chęcią odkrycia zagadki, Królowa stara się naprowadzić śledczych na właściwy trop, tym samym starając się ukryć własny sekret. Czy zdołają ujawnić mordercę, nie dając się przy tym złapać? 👀

Muszę przyznać, że nie oczekiwałam za wiele od tej książki. Spodziewałam się czegoś przeciętnego, może przewidywalnego, ale na pewno nie przeczuwałam, że Bennett tak mnie zaskoczy akcją i całym pomysłem na rozegranie tej historii. Niestety nie za bardzo śledzę losy rodziny królewskiej, dlatego nie do końca wiem, w jakim stopniu opisy poszczególnych miejsc czy postaci i ich relacje są zgodne z rzeczywistością. Jednak ta historia to fikcja literacka, więc według mnie nie wszystko musi być tak jak w rzeczywistości.

Książka plasuje się raczej z tych lekkich powieści kryminalnych, gdzie nie ma rozlewu krwi, a jest za to intrygująca zagadka do rozwiązania. Klasyka gatunku! Samo osadzenie Królowej Elżbiety II w roli detektywa było świetnym zabiegiem. Monarchini zna swoją pozycje i wie na co może sobie pozwolić. Poza samą otoczką kryminalnej zagadki mamy okazje poznać bliżej życie rodziny królewskiej, ich obowiązki i zobowiązania.

Pełna niebywałego humoru, nietuzinkowych postaci i wartkiej akcji. A to wszystko za sprawą królewskiego klimatu. Znajdziecie w niej wszystko czego można oczekiwać od książki! Idealna na rozluźnienie! Pierwszy tom zapowiada bardzo obiecującą serie, którą z chęcią przeczytam. 👑

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-03-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Tajemnica morderstwa w Windsorze" autorstwa S. J. Bennett to intrygująca mieszanka kryminału i fikcji historycznej, która z pewnością zaskoczy wielu czytelników.

Książka zaprasza nas do świata królowej  Elżbieta II, znanej ze swojej godności i powagi. Skrywa ona jednak tajemnicę - jest detektywem-amatorem z niezwykłym talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych.

Fabuła jest dobrze skonstruowana, a napięcie rośnie w miarę zbliżania się do rozwiązania zagadki morderstwa. Bennett umiejętnie prowadzi nas przez zawiłości śledztwa, jednocześnie rozwijając postacie i ich relacje. Zaskakujące zwroty akcji i subtelne wskazówki sprawiają, że książka stanowi świetną rozrywkę i wciąga nas w śledztwa.

Autorka zręcznie łączy fakty historyczne z fikcją, tworząc barwny i przekonujący obraz życia na dworze królewskim. Postać królowej jest przedstawiona z sympatią i humorem, a jej sekretne życie jako detektywa dodaje powieści dodatkowego uroku. Współpraca z asystentką Rozie jest dynamiczna i pełna ciepła, co czyni ich duet nie tylko skutecznym, ale i ujmującym.

"Tajemnica morderstwa w Windsorze" to świetny wybór dla fanów klasycznych kryminałów oraz pozycja obowiązkowa dla miłośników brytyjskiej monarchii i tych, którzy cenią sobie powieści z silnymi, niekonwencjonalnymi bohaterkami. Pierwszy tom zapowiada obiecującą serię, która ma potencjał stać się klasykiem wśród kryminałów z elementami humoru i historycznymi odniesieniami. Polecam Wam go serdecznie 🙌🏻

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @wydawnictwo.kobiece (współpraca reklamowa) 🩷.

Przez połowę książki brnęłam, później czytało się łatwiej. Dobrze że nie mam w zwyczaju odkładania książki w trakcie czytania ;)
Przyjemna, klimatyczna, z Królową w roli głównej. Aż się łezka kręci w oku..

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Wyobrażasz sobie Królową Elżbietę II jako panią detektyw rozwiązującą śledztwo w sprawie morderstwa?

Ja nie bardzo, ale w najnowszej książce autorstwa S.J. Bennett jest to jak najbardziej możliwe i już odrazu Ci powiem, że pokochałam tę wersję monarchini!

,,Tajemnica morderstwa w Windsorze" to nie lada gratka dla fanów klasycznego kryminału, brytyjskiej monarchini i oczywiście tego specyficznego brytyjskiego humoru.

Fabuła książki jest bardzo wciągająca, a pomysł na nią jest po prostu genialny. Sama intryga została ciekawie skonstruowana i jest dość nowoczesna. Już od pierwszych stron czuć niesamowity klimat szpiegowskich powieści, a postać królowej Elżbiety II rozwiązującej frapującą zagadkę jest niesamowita.

Królowa została bardzo ciekawie przedstawiona. Z jednej strony przyglądamy się jak żyje, jakie ma obowiązki i stosunek wobec personelu. Widzimy jak traktują ją niektóre osoby, czyli jako nieszkodliwą starszą panią o czym oczywiście królowa wie, ale przymyka na to oko i robi swoje. Jednak z drugiej strony okazuje się być nieugięta w swoich przekonaniach i dedukcji. Sprytnie podsuwa policji ślady widząc, że śledztwo zmierza w zupełnie niewłaściwym kierunku. W duecie ze swoją asystentką Rozie są o krok przed wszystkimi i nie powstrzymają się przed niczym, aby zdemaskować sprawcę! Uwierz, że tego duetu nie da się pokochać! Ich postacie są tak wykreowane, że odrazu wzbudzają sympatię.

,,Tajemnica morderstwa w Windsorze" to powieść utrzymana w lekkim i zabawnym tonie, dlatego według mnie jest to idealna pozycja na poprawę humoru. Zatem sprawdzi się jako lektura idealna nie tylko dla fanów kryminałów, ale każdego kto najzwyczajniej chce się troszeczkę pośmiać i oderwać od codzienności. Jestem zachwycona i z niecierpliwością czekam na kolejne przygody tego niesamowitego duetu! Serdecznie POLECAM!

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2024-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Tajemnica morderstwa w Windsorze" to coś dla tych, co kochają serial The Crown, powieści szpiegowskie w wydaniu przyjemnie komediowym i/lub kryminały cosy crime. Tak, wystarczy lubić jedno z tych trzech, by z przyjemnością sięgnąć po ten tytuł! Jest to tom pierwszy serii Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo pióra S.J. Bennett, a nazwa serii doskonale odzwierciedla to, co w niej znajdziemy. Tyle, że historia poprowadzona jest z dużo większym wyczuciem i urokiem, niż można by przypuszczać... Intryga kryminalna jest utrzymana w dosyć klasycznym stylu, polega głównie na rozmowach i docieraniu do osób, które mogą coś w sprawę wnieść. Jednak równocześnie ma bardzo szpiegowski klimat, w końcu zbrodnię popełniono w domu głowy państwa, więc pierwsze co przychodzi na myśl to motywy polityczne. To autorka, o dziwo, bardzo sprawnie łączy z uroczą kreacją królowej - uroczą, ale doskonale zgadzającą się z tym, co znamy z serialu The Crown. Przyglądamy się codzienności królowej, jej spojrzeniu na świat, które jest dużo mądrzejsze i bystrzejsze niż wszystkim wokół się wydaje. Królowa jednak to prawdziwa chodząca dyskrecja, swoją mądrością kieruje tak, by nikt się nie spostrzegł, że to właśnie ona w sprawę ingeruje. Czy to znaczy, że jest dobrą manipulatorką? Albo po prostu ma doskonałą strategię... Towarzyszy jej druga postać kobieca, która jest jej w pewnym względzie przeciwieństwem, gdyż jest młoda i energiczna. Razem tworzą świetny duet, który mam nadzieję, że jeszcze długo będzie nas dobrze bawić. Ten tom jest naprawdę udaną zapowiedzią uroczej i pozytywnej serii, tak naprawdę już teraz czekam na tom drugi, którego delikatną zapowiedź dostajemy na końcu tej książki.

Morderstwo po królewsku. Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo. Tom 3
S.J. Bennett0
Okładka ksiązki - Morderstwo po królewsku. Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo. Tom 3

W tym roku pobyt w Sandringham będzie zabójczy... Na plaży nieopodal królewskiej posiadłości w Sandringham zostaje znaleziona odcięta ludzka dłoń. Wprawdzie...

Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 2). Zbrodnia w pałacu Buckingham
S.J. Bennett0
Okładka ksiązki - Jej Królewska Mość prowadzi śledztwo (Tom 2). Zbrodnia w pałacu Buckingham

Jej Królewska Mość na tropie kolejnej zagadki! Z perspektywy królowej Elżbiety II sprawy nie wyglądają zbyt optymistycznie. Referendum w sprawie Brexitu...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung