Japonia. Smaki i znaki

Ocena: 5 (1 głosów)

"Joanna Bator pojechała do Japonii po raz pierwszy na początku nowego millenium jako stypendystka japońskiego ministerstwa kultury. W Kraju Kwitnącej Wiśni spędziła dwa lata. Wracała tam potem dwukrotnie, w latach 2010 i 2011.

Japonia zaskoczyła ją i urzekła. Pisarka zakochała się w japońskiej estetyce i literaturze. Zrozumiała i polubiła japońską codzienność i styl życia. Plonem pierwszego pobytu byl zbiór felietonów Japoński wachlarz, a kolejnych - Rekin z parku Yoyogi. Dzieli je długie dziesięć lat, ale stanowią całość nie tylko jako zapis japońskiej współczesności, lecz również osobistej drogi autorki - dojrzewania i rozumienia świata.

Obie książki, teraz połączone wspólnym tytułem, po raz pierwszy ukazują się jako jeden tom, tworząc niepowtarzalny, znakomity literacko reportaż o wspólczesnej Japonii. Jako dyptyk książka ta zamyka jedno z najważniejszych, najbardziej płodnych i niewzykle wszechstronnych doświadczeń w życiu wybitnej pisarki."

Informacje dodatkowe o Japonia. Smaki i znaki:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-280-2702-2
Liczba stron: 560

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Japonia. Smaki i znaki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Japonia. Smaki i znaki - opinie o książce

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy pisarki a także tym, że udało się jej bardzo dobrze poznać kulturę, zwyczaje i różne legendy jakże odmienne od naszych. Porusza szereg ciekawostek na temat życia w Japonii także książkę czyta się z ogromnym zaciekawieniem od samego początku. Opowiada o różnicach kulturowych, o zasadach savoir-vivre tam panujących. Pokrótce wymienię co mnie najbardziej zaciekawiło: różnice w wychowaniu i zachowaniu między japońskimi płciami, trend literacki keitai shosetsu, hotele miłości, poruszanie się po Tokio poprzez odręczne rysowanie mapek, uniformizacji wyglądu, subkultury cosplay'erów, legenda o psie Hachiko, zainteresowania japończyków grą paczinko oraz karaoke, rytuału ściągania butów, kultury kawaii, świat gejsz, legenda o wodnych dzieciach, rytuał kąpieli, różnice językowe między mężczyznami i kobietami, katastrofy i szybkość odbudowy miast, las samobójców, subkultury Otaku, uroku Lolitek, wzmianki na temat pisarza Haruki Murakami'ego. Oprócz tego jest dużo opisów wyglądu miasta a także tamtejszego pożywienia i jego sposobów przygotowywania.

Link do opinii
Inne książki autora
Rok królika
Joanna Bator0
Okładka ksiązki - Rok królika

Autorka bestsellerowych romansów historycznych Julia Mrok kieruje się dwoma pragnieniami: rozkoszy i opowieści. By je zaspokoić, z nikim się nie...

Ciemno, prawie noc
Joanna Bator0
Okładka ksiązki - Ciemno, prawie noc

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pies
Anna Wasiak
Pies
Cienie. Po prostu magia
Katarzyna Rygiel
Cienie. Po prostu magia
Suplementy siostry Flory
Stanisław Syc
Suplementy siostry Flory
Lato drugich szans
Dagmara Zielant-Woś
Lato drugich szans
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung
Odpowiedź Hiobowi
Upiór w szkole
Krzysztof Kochański
Upiór w szkole
Piwniczne chłopaki
Jakub Ćwiek
Piwniczne chłopaki
Dolina Marzeń. Przeszłość
Katarzyna Grochowska
Dolina Marzeń. Przeszłość
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy