Jak tata pokazał mi wszechświat

Tata zabiera Ulfa na wieczorny spacer, by pokazać mu wszechświat. Idą na łąkę. Kiedy Ulf podziwia wszechświat, przyglądając się ślimakowi i źdźbłu trawy, tata irytuje się i każe mu patrzeć w górę. Tata pokazuje Ulfowi gwiazdy i nazywa je po imieniu. Ta wzniosła chwila kończy się jednak dość drastycznie w momencie, gdy tata wdeptuje w psią kupę…

Przepiękna książka o rzeczach małych i wielkich, o rzeczach przyziemnych i niemal mistycznych. W prosty i niezwykle ujmujący sposób pokazuje przedszkolakowi otaczający go mikro- i makrokosmos, a rodzicom podpowiada, że dzieci rozumieją więcej, niż dorosłym mogłoby się wydawać.

Książka ciepła, mądra i poetycka, a jakże przy tym pełna humoru!

Informacje dodatkowe o Jak tata pokazał mi wszechświat:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2008-05-15

Kup książkę Jak tata pokazał mi wszechświat

Jak tata pokazał mi wszechświat - opinie o książce

Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2023-03-12,

Jak bardzo różni się świat dziecka od świata dorosłego? 🤔 W zasadzie każdy z nas zna odpowiedź na to pytanie. Szkoła - praca, zabawa - obowiązki. Te diametralne różnice pokazują, że na próżno szukać podobieństw. Czy faktycznie tak jest? 🧐

Tata zabiera syna na spacer. Wyjątkowy spacer. 🧡 Chce pokazać mu wszechświat. 🌌 Maluch jest zachwycony. 🧒

Wszystko zaczyna się niepozornie. Ciepłe ubrania na drogę, wizyta w lokalnym sklepie (po gumę do żucia). Nie dzieje się nic wyjątkowego. 🙄 W końcu docierają na łąkę. Jedno spojrzenie w górę i jest. 🙂 Wszechświat. 😮

Dla ojca fascynujące są konstelacje gwiazd, dla syna - to nic interesującego. Woli obserwować życie na łące. 🌿 Ślimaka, źdźbło trawy, rosnący oset. Dwa diametralnie różne podejścia. Co je łączy? Miłość. 🧡

Książka "Jak tata pokazał mi wszechświat" to opowieść o relacji między ojcem a synem. Mimo tak różnych perspektyw i spojrzenia na świat - tych dwóch łączy na pewno jedno - więzi krwi. 🙂 Ta historia przypomina, jak ważne jest spędzanie czasu z własnym dzieckiem i budowania wartościowej relacji. 👶

Ilustracje Evy Eriksson wprowadzają nas w zupełnie inny świat. 🌎 Rysunki przypominają najlepsze animacje kina niezależnego. 👍 Ten świat fascynuje, wciąga i nie jest do podrobienia. 👏 Chcecie go poznać bliżej?

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski