Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać

Ocena: 6 (1 głosów)

Druga książka duetu autorskiego bestsellera ,,Mamo, nie krzycz". Tym razem autorki zajęły się problemem rodzicielskiego lęku i możliwościami przezwyciężania go, a także wpływem wiary w siebie rodzica na rozwój dziecka. Podpowiadają, jak nie wpaść w pułapkę szkodliwych schematów postępowania i nie ograniczać rozwoju swojego dziecka. Dzięki tej książce każdy rodzic zdoła wzmocnić relację z dzieckiem i poprawić metody wychowawcze, nauczy się także właściwie reagować w trudnych sytuacjach.

Informacje dodatkowe o Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788328727113
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: Keine Angst, Mama

Tagi: Rodzicielstwo - poradniki

więcej

Kup książkę Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-10-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

Co sprawia Wam największą trudność w rodzicielstwie? U mnie to reagowanie na trudne sytuacje/emocje, zawsze staram się nie działać impulsywnie, przemyśleć, co powiedzieć, a jednak wychodzi różnie.

Przeczytałam mnóstwo poradników o rodzicielstwo, a ta książka szczególnie zwróciła moją uwagę. W czasie lektury poczułam się, jakby przyjaciółka objęła mnie ramieniem, wysłuchała i podrzuciła mnóstwo pomysłów na radzenie sobie z wyzwaniami macierzyństwa, a to prawdziwa szkoła życia. To prawda, przepełnia nas lęk, który autorki pomagają nam zlokalizować i zrozumieć oraz jak mu się przeciwstawić. Proponują ścieżki działania i proste w wykonaniu ćwiczenia, aby złagodzić nasz strach oraz dają nam inspirację do przemyśleń, jeśli chodzi o dziecięce traumy. Głębiej zastanowimy się nad granicami, zasadami, zakazami oraz szablonami myślowymi. Przeczytamy życiowe przykłady historii, co pozwoli nam na lepsze zrozumienie emocji i podłoża naszych działań. Dzieci to nasze kopie, naśladują nas, więc warto przyjrzeć się własnym zachowaniom, aby propagować wartościowe i dobre życie.

Książkę czyta się fantastycznie, bradzo mnie zaciekawiła i wzbudziła wiele refleksji, które zanotowałam z zamiarem powrotu do lektury.

Zachęcam do wsłuchania się w siebie i nie obawiania się zmian. Myślę, że każdy rodzic powinien mieć tę książkę w biblioteczce.

Link do opinii
Inne książki autora
Mamo, nie krzycz
Sandra Teml-Jetter0
Okładka ksiązki - Mamo, nie krzycz

Każdy rodzic wie, że krzyk wpływa destrukcyjnie na dzieci. Ale też na krzyczących rodziców. Jednak w sytuacji dużego stresu czy zmęczenia emocje niejednokrotnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy