Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać

Ocena: 6 (1 głosów)

Druga książka duetu autorskiego bestsellera ,,Mamo, nie krzycz". Tym razem autorki zajęły się problemem rodzicielskiego lęku i możliwościami przezwyciężania go, a także wpływem wiary w siebie rodzica na rozwój dziecka. Podpowiadają, jak nie wpaść w pułapkę szkodliwych schematów postępowania i nie ograniczać rozwoju swojego dziecka. Dzięki tej książce każdy rodzic zdoła wzmocnić relację z dzieckiem i poprawić metody wychowawcze, nauczy się także właściwie reagować w trudnych sytuacjach.

Informacje dodatkowe o Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788328727113
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: Keine Angst, Mama

Tagi: Rodzicielstwo - poradniki

więcej

Kup książkę Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-10-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

Co sprawia Wam największą trudność w rodzicielstwie? U mnie to reagowanie na trudne sytuacje/emocje, zawsze staram się nie działać impulsywnie, przemyśleć, co powiedzieć, a jednak wychodzi różnie.

Przeczytałam mnóstwo poradników o rodzicielstwo, a ta książka szczególnie zwróciła moją uwagę. W czasie lektury poczułam się, jakby przyjaciółka objęła mnie ramieniem, wysłuchała i podrzuciła mnóstwo pomysłów na radzenie sobie z wyzwaniami macierzyństwa, a to prawdziwa szkoła życia. To prawda, przepełnia nas lęk, który autorki pomagają nam zlokalizować i zrozumieć oraz jak mu się przeciwstawić. Proponują ścieżki działania i proste w wykonaniu ćwiczenia, aby złagodzić nasz strach oraz dają nam inspirację do przemyśleń, jeśli chodzi o dziecięce traumy. Głębiej zastanowimy się nad granicami, zasadami, zakazami oraz szablonami myślowymi. Przeczytamy życiowe przykłady historii, co pozwoli nam na lepsze zrozumienie emocji i podłoża naszych działań. Dzieci to nasze kopie, naśladują nas, więc warto przyjrzeć się własnym zachowaniom, aby propagować wartościowe i dobre życie.

Książkę czyta się fantastycznie, bradzo mnie zaciekawiła i wzbudziła wiele refleksji, które zanotowałam z zamiarem powrotu do lektury.

Zachęcam do wsłuchania się w siebie i nie obawiania się zmian. Myślę, że każdy rodzic powinien mieć tę książkę w biblioteczce.

Link do opinii
Inne książki autora
Mamo, nie krzycz
Sandra Teml-Jetter0
Okładka ksiązki - Mamo, nie krzycz

Każdy rodzic wie, że krzyk wpływa destrukcyjnie na dzieci. Ale też na krzyczących rodziców. Jednak w sytuacji dużego stresu czy zmęczenia emocje niejednokrotnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy