Przez całe życie Jacqueline Kennedy odmawiała rozmów o latach, które spędziła w Białym Domu u boku swego męża - prezydenta Johna F. Kennedy'ego.
Milczenie przerwała tylko raz.
Kilka miesięcy po tragicznej śmierci JFK zgodziła się na nagranie siedmiu rozmów. Zgodnie z jej życzeniem przez blisko pół wieku pozostawały w ukryciu.
W 2011 roku Caroline Kennedy, córka prezydenckiej pary, zdecydowała się na ich ujawnienie.
Dziś możemy poznać historię opowiedzianą przez samą Jacqueline Kennedy.
W niezwykle szczerej rozmowie z laureatem Pulitzera Arthurem M. Schlesingerem Jr. była Pierwsza Dama opowiada o życiu w Białym Domu. Historia jej małżeństwa splata się z najważniejszymi wydarzeniami XX wieku, których była świadkiem i uczestnikiem. Opowieść Jackie Kennedy jest pełna dramatycznych momentów - takich jak kryzys kubański, gdy mimo bardzo prawdopodobnej groźba nuklearnej zagłady, nie zgodziła się na wyjazd w bezpieczne miejsce i pozostała u boku męża. Historia ta bywa jednak również niedyskretna i zabawna, gdy pani Kennedy plotkuje o tym, jak wyglądała kolacja z Nikitą Chruszczowem u boku lub jakie zastrzeżenia można mieć do pomnikowego Martina Luthera Kinga. Książka jest ilustrowana wyjątkowymi fotografiami z archiwum rodziny Kennedych. Została również wzbogacona o unikatowy dodatek - płytę CD MP3 z cyfrowo odtworzonym oryginalnym zapisem rozmów z Jacqueline Kennedy.
Rodzina Kennedych tworzyła historię świata.
Tylko ta książka pozwoli ci poznać historię, którą światu chciała opowiedzieć Jackie Kennedy.
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-11-05
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 376
Autobiografia.
Pamiętam, że długo oczekiwałam na tę książkę i w końcu udało mi się ją kupić. Publikacja przybliża ciekawostki z życia jednej z najsłynniejszych par Stanów Zjednoczonych, przedmowę popełniła ich córka, Caroline Kennedy. Artur M. Schlesinger Jr, amerykański historyk, laureat nagrody Pulitzera przepytuje wdowę po 35 prezydencie USA.
Jednak treść autobiografii może rozczarować. Moja ulubiona Pierwsza Dama jest krytyczna wobec otaczającej jej rzeczywistości, ma zdanie na każdy temat, ale odnoszę wrażenie, że ubarwia swoje opowieści. Mam poważne wątpliwości, co do szczerości Jackie ( świetnie, że pomija prywatne sprawy, szczegóły związku etc.), która stosuje liczne wybiegi: nie pamiętam, nie wiem. Pani Kennedy przedstawia zbyt wyidealizowany obraz małżonka, który jawi się jako człowiek bez wad.
Interesujące są dysputy o polityce, First Lady potrafił powiedzieć wprost sowieckiemu politykowi co o nim myśli:) Nie zmienia to faktu, że kobieta nieco udaje przed Schlesingerem, mówi wyłącznie, to co uważa za stosowne.