Ile serce wytrzyma

Gdy pokochasz kogoś prawdziwą miłością, przestaje mieć znaczenie, kim naprawdę jest

Ile kłamstw jest w stanie wytrzymać kobiece serce?
Przekona się o tym 27-letnia Diana, która właśnie rozpoczyna swoje wymarzone wakacje w słonecznej Italii. Szalony wieczór w jednym z klubów, podczas którego poznaje zabójczo przystojnego Włocha, kończy się dla niej w nieprzyjemny sposób. Bójka ze starszym mężczyzną, który okazuje się członkiem mafii, wywraca jej życie do góry nogami. W drodze do domu młoda kobieta zostaje porwana i uwięziona. Z opresji ratuje ją lekarz, Carlo Cabras, który postanawia ukryć ją w domu swojego syna. Ale to nie oznacza, że Diana może już czuć się bezpieczna. Wręcz przeciwnie – wkrótce będzie musiała stawić czoła nie tylko mafii, ale też miłości do najmniej odpowiedniego mężczyzny pod słońcem…

Informacje dodatkowe o Ile serce wytrzyma:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-03-18
ISBN: 9788382198508

Kup książkę Ile serce wytrzyma

Ile serce wytrzyma - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-05-09,

Rina Dark „Ile serce wytrzyma”

„Każdy z nas ma przypisaną własną historię, którą musi przejść i odejść, kiedy przyjdzie jego pora.”

Diana jest Polką, która wyjeżdża do Włoch. Dni mijają jej przy pracy. Pewnego dnia, razem z kuzynką Gają wybiera się do klubu, by miło spędzić czas w rytmie muzyki. Na miejscu spotyka tajemniczego mężczyznę, który od razu wpadł jej w oko. Po chwili dziewczynom przytrafia się niemiły incydent, gdy podczas kłótni ze starszym panem Diana nie waha się go uderzyć w twarz. Tym czynem podpadła u włoskiej mafii.
Vito Cabras jest synem lekarza, a medyk ratuje Dianę z rąk oprawców. Czy Diana znalazła bezpieczne schronienie?

🔸

Super pomysł na romans z porachunkami gangsterskimi. Dwoje ludzi, którzy są samotni mają szansę uwierzyć w miłość. W tej książce nie tylko są tajemnice i niebezpieczeństwo, ale i szczypta humoru (zabawny Flavio, brat Vito skradł moje serce 😄), a przede wszystkim żar namiętności. Choć dla mnie akcja mogłaby trochę zwolnić, i niektóre wątki powinny być lepiej rozwinięte, to ogółem jest to dobra lektura na relaks. Zakończenie — tego się nie spodziewałam. 😱

Diana bardzo cieszyła się na wyjazd do Włoch. To miały być niezapomniane wakacje z kuzynką i takie będą, chociaż w zupełnie inny sposób niż by tego chciała. Wyjście na dyskotekę, jedna zła decyzja i młoda kobieta jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nie wiedząc o tym, zadarła z człowiekiem, od którego lepiej trzymać się z daleka, który należy do mafii, który nie odpuści jej upokorzenia, jakie mu zafundowała. Teraz pozostaje jej tylko uciekać, niestety nie udaje jej się. Zostaje porwana.
Vito nie może zapomnieć o kobiecie, którą spotkał na dyskotece. Nie ważne, że nie zamienili nawet słowa, ona zapadła mu głęboko w pamięć. Kiedy dowiaduje się, że jest ledwo żywa u jednego z członków mafii, a jego ojciec będzie ją leczył, prosi go o pomoc, aby ją uratować. Tylko czy to jest możliwe? Czy Diana odzyska wolność? Co połączy ją z Vito? Co takiego zrobiła młoda kobieta, że stała się celem dla tak niebezpiecznego człowieka?

„Ile serce wytrzyma” to jedna z tych książek z niepozorną okładką, niepozornym opisem i naprawdę dobrym środkiem. Historia Diany i Vito mnie się podobała. Była ciekawa, wciągająca, pełna niebezpieczeństwa, tajemnic, niedomówinień. Książkę czytało się bardzo szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje. Akcja dość sprawnie poprowadzona. Jedyne co w książce nie do końca mi się podobało to niektóre wątki słabo rozwinięte (zbyt mało stron na nie poświęcone). Jednak nie jest to wielki minus.

Jeśli chodzi o bohaterów, to byli dość ciekawi.
Diana jest młodą kobietą, która często działa zbyt impulsywnie (co zresztą wpędziło ją w niemałe kłopoty). Czasami dość narwana, a jednocześnie uczuciowa i sympatyczna. Osobiście ją polubiłam.
Jeśli chodzi o Vito, jest to mężczyzna z przeszłością, kiedyś mocno zraniony, nie wierzy, że jeszcze kiedykolwiek pokocha. To bohater z mocnym charakterem, poczuciem humoru, pełen tajemnic.

„Ile serce wytrzyma” to moim zdaniem całkiem udany debiut, który ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Diana przyjeżdża na wakacje do swojej kuzynki do Włoch. Chce trochę sobie zarobić, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Po tygodniu ciężkiej pracy, dziewczyny postanawiają pójść na imprezę. Bawią się wspaniale, dopóki na Dianę nie wpada najseksowniejszy mężczyzna, którego do tej pory widziała...

Vito zrobił to specjalnie, tak urzekła go jej uroda, że musiał, choć na moment spojrzeć w jej piękne oczy. Byli tak zauroczeni sobą nawzajem, że ciężko było im wydać jakikolwiek dźwięk...

Już postanowił. Ona będzie jego. Dowie się, kim jest i gdzie mieszka, a potem pozna ją trochę bliżej. Nie jest jednak w stanie przewidzieć tego, co się stanie w ciągu najbliższych minut... Nikt nie przeczuwał, że ta drobna istotka może za chwilę wpaść w niemałe tarapaty...

Początek bardzo mnie rozbawił, przez co pomyślałam, że będę się dobrze bawić, czytając tę książkę. Nie sądziłam jednak, że tak się w nią wciągnę! Pochłaniałam ją momentalnie, nawet nie zauważyłam, kiedy byłam już w połowie! Świetna książka, pełna akcji, namiętności, śmiesznych momentów, które rozbawiały mnie do łez przez całą jej długość. Scenki seksu zostały opisane ze smakiem, a było ich trochę. Nie było monotonii, fabuła cały czas parła naprzód, co bardzo lubię. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Bardzo spodobały mi się ich charaktery, byli bardzo opiekuńczy względem siebie, a jednocześnie zadziorni. Wręcz uwielbiałam ich przepychanki słowne, a uwierzcie mi, cały czas się sprzeczali i drażnili nawzajem. Pokochałam ich wszystkich! Poza tymi śmiesznymi akcentami, w książce było również sporo bolesnych i tajemniczych chwil. Nie raz łzy napływały mi do oczu. Takie historie są jak miód na moje serce. Jednak to zakończenie... Nie przeboleje, dopóki nie dostanę następnego tomu! Mam nadzieję, że ta historia to jeszcze nie koniec, a dopiero początek. Przywiązałam się do bohaterów i muszę poznać ich dalsze losy!

Książkę dostałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl, za co serdecznie dziękuję! Bawiłam się przy niej cudownie! Jeśli chcecie się trochę pośmiać, czy popłakać, to ta historia jest dla Was! Polecam ogromnie!

Avatar użytkownika - brunettebooks
brunettebooks
Przeczytane:2022-04-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Ile kłamstw jest w stanie wytrzymać kobiece serce?
 O tym przekona się 27-letnia Diana, która właśnie wyjechała na wymarzone wakacje do Włoch do swojej kuzynki. Diana nie ma pojęcia,  że ten wyjazd wywróci jej życie do góry nogami.  Szalony wieczór w jednej z dyskotek, podczas którego poznaje zabójczo przystojnego Włocha,  kończy się dla niej w nieprzyjemny sposób.  Diana musi uciekać do Polski, bo grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo.  Niestety zostaje porwana i uwięziona.  Z opresji ratuje ją lekarz Carlo Cabras, który postanawia ukryć ją w domu swojego syna.
Tylko czy Diana będzie tam bezpieczna?
Kim okaże się syn lekarza?
Sięgnijcie po tę książkę jeśli chcecie dowiedzieć się i poznać prawdę, która  zszokuje Was i sprawi, że podniesie się Wam ciśnienie.
Autorka stworzyła ciekawy romans mafijny. Chociaż to debiut to akcja jest dynamiczna i są nieoczekiwane zwroty akcji.
 Mnóstwo  kłamstw,  niedomówień,  tajemnic, niebezpiecznych chwil w brutalnym świecie mafii. Między bohaterami czuć chemię i iskrzy między nimi od samego początku. Gorące chwile sprawiają,  że wyobraźnia czytelnika pracuje.
 Ona jest impulsywna , a on bezwzględny i tajemniczy, ale przy niej traci głowę. Autorka stworzyła świetne dialogi i zabawne słowne przepychanki między bohaterami.
Polubiłam Dianę od pierwszej strony,  bo to silna i odważna kobieta.  Jednak Vito rozczarował mnie swoim zachowaniem.
Nie będę ukrywała,  że zakończenie bardzo mnie rozczarowało. Liczyłam na coś innego.
Autorka ma lekki styl i książkę czyta się szybko.
Musicie sami przekonać się czy ta książka przypadnie Wam do gustu.

Książka jest zupełnie inna niż się spodziewałam. Czyta się ja naprawdę szybko i lekko. Książka to zaledwie 240 stron historii, która obrazuje siłę miłości i sile rodziny.

Diana to młoda kobieta, która przyjeżdża do kuzynki do Włoch. Tu ma pracować i spędzić jakiś czas. Pech chce, że wyjście na dyskotekę kończy się małym zamieszaniem, w którym Diana naraził się pewnemu mężczyźnie. Porwana, przetrzymywana zostaje uratowana przez Lekarza Carlo, który zawozi ją do domu swojego syna Vito. Czy Dianie wyjdzie to na dobre?

Vito to młody mężczyzna, któremu wpadła w oko Diana. Ale przypadek sprawił, że wplątał się w niebezpieczeństwo. Gdy trafia za sprawo jego ojca do ich domu ma szansę poznać dziewczynę. Tylko czy wyzna jej kim jest naprawdę?

Historia dość intrygująca, ale brakuje w niej czegoś konkretnego. Bohaterowie są dobrze opisani. Fabuła jest przemyślana, ale strasznie chaotycznie to wszystko opisane. Z jednej strony mamy pokazaną relację Diany i Vito, trochę romansu, trochę emocji, jakieś tajemnice i dziwne zachowanie pozostałych członków rodzinny z drugiej. Jeśli chodzi o relacje między Dianą i Vito to chyba jest to najlepsza część tej historii. Między nimi aż iskrzy. Dina jest uparta, stawia się jest ostra jak osa ale mieknie gdy tylko Vito się do niej zbliża. Vito to twardy facet, a nie potrafi logicznie myślec gdy Diana jest obok.

Dużym plusem tej historii są zabawne dialogi, które wywołują uśmiech na twarzy. Słowne przepychanki Diany z Vito oraz Vito z kuzynami czy bratem. Początkowo akcja jest dość wolna i może się wydać nudnawa. Ale potem rozkręca się w typową mafijna rzeczywistość. Pomysł jest dobry ale dość szybko akcja się kończy. Bohaterowie są dobrze opisani, nie są mdli i niewyraźni. Główny bohater Vito może nie przypaść niektórym do gustu. Czasem jego zachowanie było no cóż, dziecinne. Z czasem pokazał, na co go stać i nie dało go się nie polubić. Diana to specyficzna dziewczyna. Ale chyb pokazała największą siłę ze wszystkich. Najbarwniejszą postacią jest Flavio, brat Vito. Z przyjemnością bym przeczytała jego historie.

Sama fabuła ma mocny potencjał. Ponieważ to debiut uważam, że jest całkiem udany. Jest kilka niedociągnięć, kilka scen, które są mało realne ale musicie sami to ocenić. Ponieważ książkę czyta się rewelacyjnie, wszelkie niedociągnięcia przelatują nam szybko i o nich da się zapomnieć. I powiem wam, że już dawno tak szybko nie przeczytałam książki. Dziś odebrałam przesyłkę i w jakieś 2 h była przeczytana. Zakończenie mnie zaskoczyło. Niby happy edn ale z ostatnią sceną, która mi napsuła nerw. I tu żal do autorki jak tak można zakończyć? Chyba ze to zamierzone i będzie kontynuacja..

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-03-20,

❤️Przedpremierowa recenzja patronacka❤️
"Patrzyłem na anioła. Anioła w czystej postaci. Kobieta, której imienia nie znałem, była tak piękna, że brakowało mi słów, aby opisać jej urodę."

Diana wyjeżdża do słonecznych Włoch, aby wraz z kuzynką spędzić niezapomniane wakacje. Postanawiają wybrać się do jednego z klubów, aby zabawić się, jak za dawnych czasów. Jednak tam, gdzie charakterna Diana tam i pojawiają się kłopoty. Dopuszcza się czynu, który będzie miał tragiczne skutki. Ona jeszcze nie wie, z kim zadarła, ale już wkrótce się przekona. Jakie konsekwencje będzie musiała ponieść? Czy uda jej się wyjść z tego cało?

Vito jest członkiem rodziny mafijnej. Podczas zabawy, w jednym z włoskich klubów zauważa dziewczynę, której widok zapada mu w pamięci. Jest niczym anioł, który pojawił się na jego drodze. Jednak nagle znika z jego oczu. W jakich okolicznościach będzie im dane znów się spotkać? Czy serce wytrzyma ten widok?

"Ile serce wytrzyma" jest to książka, którą mogłabym określić, cichym zawałem serca. Od pierwszych stron sieje zagładę nad naszym sercem, aby na koniec zostawić nas z jego zgliszczami.

Relacja pomiędzy bohaterami od samego początku sprawia, że kartki w książce wręcz płoną. Każde ich spotkanie zacieśnia pomiędzy nimi niewidzialną więź, wywołując niesamowite doznania. Jednak kiedy dochodzi między nimi do zbliżenia, mamy wrażenie, jakby świat się dla nich zatrzymał i nie było nikogo oprócz nich. Są dla siebie wszystkim, jednak muszą sami to sobie uświadomić. Czasami mając kogoś blisko, czujemy się, jakby był dziesiątki kilometrów od nas.

Autorka wykreowała bohaterów w idealny sposób. Zarówno Diana, jak i Vito nie mają łatwego życia. Oboje są doświadczeni przez los. Jednak to mężczyzna od samego początku był dla mnie zagadką, którą z każdą stroną rozwiązywałam. Nie spodziewałam się, że ma za sobą tak trudną historię. Informacje te sprawiły, że odebrałam go jako zupełnie innego mężczyznę. Czasami nie rozumiałam jego wyborów, lecz kiedy odkrył przed nami wszystkie kart, doskonale je zrozumiałam.

Jednak na tym się nie kończy. Poboczni bohaterowie również mają tutaj swoje wyróżnienie, ponieważ każdy z nich był po prostu rewelacyjny, jednak to Flavio skradł moje serce. Ten mężczyzna po prostu z każdej sytuacji potrafił się śmiać. Nadawał tej książce humoru, którego uwierzcie mi i tak nie brakowało. Mam nadzieję, że dostanie główną rolę, w kolejnej książce autorki, ponieważ moim zdaniem na to zasługuje.
"Ile serce wytrzyma" jest to debiut autorki. Coraz częściej sięgam po debiuty i wiecie co? Zakochuję się w nich po uszy. Autorzy wnoszą świeżość w historiach, której coraz częściej brakuje. Tak było i w tej książce. Mimo że motyw porwania i ratunku pojawia się w innych książkach, to nie miałam wrażenia, że już gdzieś czytałam podobną historię.
Autorka ma bardzo lekki styl pisania, który sprawia, że czytanie tej książki było przyjemnością. Dodatkowymi plusami były tajemnice, intrygi niespodziewane zwroty akcji, które nadały tej książkę niesamowitej dynamiki i energii. Miałam wrażenia, jakby to wszystko, rozgrywało się na moich oczach. Momentami nie potrafiłam uwierzyć, że spotkało ich coś takiego.
Mam tylko jedno, ale... Zakończenie.
No jak w takim momencie można zostawić czytelników? Tysiąc myśli krąży w mojej głowie. Nie spodziewałam się, że ta książka zostanie zakończona w ten sposób. Kolejna autorka sprawiła, że nie potrafiłam przewidzieć końca historii, ale wiecie, co to oznacza?, że ta książka w żadnym stopniu nie jest przewidywana. Nie wiemy, czego możemy się spodziewać na kolejnej stronie. Jednym słowem autorka zasługuje na wielkie brawa.
Jeśli chcecie przeczytać książkę, gdzie włoska przygoda spędzi wam sen z powiek, to ta historia musi trafić w wasze ręce.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

"Ile serce wytrzyma" to dość krótka książka obrazująca początki relacji głównych bohaterów. To tak naprawdę pierwsza odsłona ich historii, pełna emocji, tajemnic i krążącego wokół niebezpieczeństwa. O mafii powstał już ogrom pozycji, natomiast tu z kolei mamy jej inną odsłonę, bowiem nie gra ona pierwszych skrzypiec, jest obecna gdzieś w tle i dopiero w kulminacyjnym momencie ujawnia swoje oblicze. Opowieść przede wszystkim jednak skupia się na rozwoju znajomości Diany i Vita, a także poznaniu ich szalonej, włoskiej rodziny.Diana w wyjeździe do Włoch widziała szansę nie tylko na odpoczynek ale także na całkiem niezły zarobek. Ta dziewczyna dopiero szuka miejsca w życiu, celu do którego powinna zmierzać i pomysłu na siebie. Jest inteligentna, zabawna, cechuje się ciętym językiem i nieustępliwością. Ma w sobie ogromną wolę walki, zarówno jeśli chodzi o jej życie jak i uzyskiwanie odpowiedzi na dręczące ją pytania. Do tej pory myślała, że jej jedyną słabością jest alkohol. Dopóki nie poznała istnego diabła dla swojego anielskiego oblicza.
Vito ma w sobie coś niebezpiecznego, już na pierwszy rzut oka można dostrzec mrok czający się w jego oczach. W niczym nie przypomina swojego rozrywkowego brata, on jest stateczny, poważny, niezbyt skory do jakichkolwiek żartów. Skrywa tajemnice, o których wie tylko najbliższe rodzina, a te mają ogromny wpływ na jego teraźniejsze wybory i życie jakie prowadzi. Ten przystojny Włoch złożył już pewne obietnice i nie powinien nawet myśleć aby je kiedykolwiek łamać...
Największym atutem książki jest tajemnica wokół której krążą co ważniejsze wydarzenia i która ma bezpośredni wpływ na kiełkujący związek Diany i Vita. Zaletą jest także lekki i przyjemny w odbiorze styl Autorki, dzięki czemu poznanie całej historii zajmuje niewiele czasu, bo bardzo dobrze się ją czyta. Jest miejsce zarówno na śmiech (postać Flavio jest genialna) jak i na smutek czy rozczarowanie. Ale przede wszystkim skutecznie przez większość książki rozbudzana jest ciekawość czytelnika. Oczywiście, wolałabym aby książka była dłuższa, bardziej rozbudowana, ale to moje preferencje czytelnicze, poza tym widzę nadzieję na kolejny tom, którego konstrukcji jestem ciekawa, tak jak i planów na przyszłość bohaterów. To przyjemna i ciekawa propozycja na lekką lekturę, która jest naprawdę dobrze napisana

Dziewczyna sapera
Rina Dark0
Okładka ksiązki - Dziewczyna sapera

Saper może pomylić się tylko raz. A jego dziewczyna? Inga, tłumaczka i absolwentka filologii orientalnej, wyrusza na misję do Afganistanu. Na miejscu...

Kontrakt na dziewictwo. Dwa tygodnie na miłość
Rina Dark 0
Okładka ksiązki - Kontrakt na dziewictwo. Dwa tygodnie na miłość

Czy można kogoś pokochać w ciągu dwóch tygodni? Tym bardziej, gdy w grę wchodzi kontrakt na milion dolarów?Dwudziestotrzyletnia Ava pochodząca z Nowego...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;