Gliniarz. Opowieść policjanta.

Ocena: 5.17 (6 głosów)
Inne wydania:

Do czego może doprowadzić znajomość autora bestsellerów z doświadczonym policjantem, ekspertem do spraw bezpieczeństwa?

Do powstania świetnej biografii łowcy kryminalistów!

Policyjne CV Krzysztofa Liedela pióra Marcina Ciszewskiego. Prawdziwe kryminalne historie, kulisy policyjnej roboty, relacja z wojen mafijnych od lat 90. aż do współczesności.

Świetny klimat najlepszych filmów sensacyjnych, choć nie brakuje zabawnych epizodów rodem z Kilera. Przeczytajcie historię Gliniarza.

II wydanie książki, która ukazała się pod tytułem Gliniarz.

Informacje dodatkowe o Gliniarz. Opowieść policjanta.:

Wydawnictwo: WarBook
Data wydania: 2018-10-17
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788365904256
Liczba stron: 320

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Gliniarz. Opowieść policjanta.

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Gliniarz. Opowieść policjanta. - opinie o książce

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2017-07-09,
Bardzo dobrze się czyta. Książka o jednym z polskich policjantów: opowieść o jego karierze od samego początku - w socjalistycznej Polsce, aż po wiek XXI. Ciekawa historia i dobrze oddane realia (chociaż nie będąc policjantką nie jestem w stanie tego rzetelnie ocenić). Polecam.
Link do opinii
Zabierając się za tą książkę, myślałam, że będzie to "sucha" biografia, ale na szczęście miło się rozczarowałam. Przeczytałam jednym tchem. Nie brak tutaj humoru i śmiesznych anegdot przedstawionych przez autorów. Obserwujemy tutaj drogę zawodową Krzysztofa Liedla, jak ze zwykłego policjanta stał się ekspertem do spraw zwalczania terroryzmu. Oczywiście nie było to lekka droga, ale okupiona ciężką pracą. Obserwujemy pracę policji od "środka". Jest to naprawdę ciężki kawałek chleba. Nie wszystkie sprawy da się rozwiązać do ręki, czasami wymagają czasu, a niekiedy mimo najszczerszych chęci z braku dowodów są nierozwiązane. Książka obfituje w zabawne anegdotki z życia policjanta, czasami się zastanawiałam co jest prawdą a co fikcją. Pokazane historie pokazują, że czasami tak policja jak i przestępcy nieraz nie "grzeszą" rozumem. Przedstawione sytuacje stanowią dobry materiał na film. Oczywiście nie wszystkie historyjki przyprawiają o śmiech. Mamy tutaj rozbicie sekty Niebo, zamach Al-Kaidy na Londyn w 2005 roku, pościgi za gangsterami, przemytnikami. Policjanci nie są pokazani tutaj jako "superbohaterowie", ale jako faceci z krwi i kości. To mi się właśnie podobało. Nie idealizowano ich. Książka czytało się szybko i z prawdziwą przyjemnością. Na końcu autorzy zamieścili słownik policyjnej polszczyzny, żeby lepiej było zrozumieć niektóre terminy używane w policji. Bardzo ciekawa lektura dla kogoś jest zainteresowany pracą policji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2016-01-28,
Jak sam Ciszewski powiedział nie jest to powieść , ale opowieść o życiu policjanta na tle przemian politycznych lat 90-tych. Ciężka, długa, ,dająca satysfakcję, jednak z czasem wycieńczająca praca. Z czasem zostaje nauczycielem młodych policjantów, a później ekspertem do spraw terroryzmu w Ministerstwie spraw wewnętrznych. Niemożność wprowadzenia satysfakcjonujących zmian, zmian w ludziach a nie tylko w technice i technologiach, za dużo polityki, doprowadziło do odejścia ze służby. Dobry obraz policji od wewnątrz.
Link do opinii
Policja od kuchne jest inna niz serialach. Prawdziwi ludzie i prawdziwe problemy.
Link do opinii
"Gliniarz" świetnie wprowadza nas w temat środowiska policyjnego. Bez cenzury, bez lukru, plastycznym, żywym językiem, w formie, przystępnej dla każdego. Czytając wciągającą historię, napisaną, jak najlepszą sensację czy kryminał, możemy podejrzeć zasady służby, od wewnątrz. Służby, która czasami różni się od tej, serwowanej nam w telewizji, pełnej papierologii i zasad, przestrzeganych tylko w środowisku policyjnym. więcej: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/08/gliniarz-marcin-ciszewski-krzysztof.html
Link do opinii
„Gliniarz” to historia Krzysztofa Liedla, eksperta ds. bezpieczeństwa i zwalczania terroryzmu. On wspólnie z Marcinem Ciszewskim opisał lata swojej służby w policji, od pracy w małomiasteczkowym komisariacie do pracy w szkole policyjnej i w MSWiA, najtrudniejsze sprawy, z jakimi przyszło mu się zmierzyć, oddanych i równie zaangażowanych kolegów, którzy uczyli go policyjnego fachu i z którymi głowił się nad zamykaniem różnego kalibru przestępców, od miasteczkowych karków do mafijnych bossów. „Gliniarz” właściwie ma dwóch głównych bohaterów, pierwszym niewątpliwie jest sam współautor (w powieści występuje pod zmienionym nazwiskiem Zaręba), drugim zaś jest policja, której sposób pracy możemy podglądać.
Link do opinii
Inne książki autora
Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście. Superprodukcja. Audiobook
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście.  Superprodukcja. Audiobook

Po 70 latach taśmy filmowe z kronikami nagranymi podczas Powstania Warszawskiego przez operatorów Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej ujrzały...

www.ru2012.pl
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - www.ru2012.pl

Czas: 25 września 2012. Miejsce: Warszawa, Port Lotniczy Okęcie. Jerzy Grobicki opuszcza pokład samolotu lecącego z USA. Nim wsiądzie do auta stojącego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy