Filip i najazd intruzów

Książeczka mówi o higienie zarówno ciała, jak i umysłu. Jest to jedna z siedmiu dostępnych w serii. Interesująca fabuła, zabawne ilustracje autorstwa Jeana Breuila, proste wyjaśnienia — to tylko niektóre walory tych lubianych przez dzieci książeczek. Zostały one wydane już w wielu krajach świata. Tłumaczenie z języka francuskiego.

Informacje dodatkowe o Filip i najazd intruzów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2001 (data przybliżona)
ISBN: b.d.

Kup książkę Filip i najazd intruzów

Filip i najazd intruzów - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
Okładka książki "Filip i najazd intruzów" sugeruje, że to rzecz o jakichś superbohaterach, którzy siedzą w głowie pewnego chłopca i zaprzątają jego wszystkie myśli - przynajmniej takie były moje skojarzenia. Otóż to bardzo mylne spostrzeżenie! Ta pozycja to bardzo sugestywny sposób przekazania wartości prozdrowotnych młodemu czytelnikowi. Jak byłam dzieckiem, to zachwycałam się telewizyjną bajką "Było sobie życie" - pamiętacie? I tutaj mamy właśnie coś bardzo podobnego :) Dzieci mogą dowiedzieć się dlaczego powinni pamiętać o częstym myciu rąk (mydłem!), dlaczego nie należy brać brudnych rąk do ust, czym są te wszystkie mikroby. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono budowę zęba i grożące mu niebezpieczeństwa. Autor przypomina także, że równie ważna dla każdego człowieka jest higiena mózgu, przy okazji wyjaśniając w bardzo przystępny sposób jego funkcjonowanie. Jestem zachwycona książeczką. Na stronie internetowej wydawcy przeczytałam, że to jedna z siedmiu w serii, ale niestety wszystkie są niedostępne :( Jestem przekonana, że słowa autora trafią do każdego młodego czytelnika i opowieści będzie słuchał z ogromnym zaciekawieniem. Dużym plusem są tutaj idealnie dobrane ilustracje. Rysownik nosi to samo nazwisko co autor, więc książka na pewno powstała w rodzinnej atmosferze i doskonałej komitywie. Stąd tak dobry efekt końcowy :) Nie bez znaczenia jest też fakt, że autor z wykształcenia i zawodu jest lekarzem, więc nie ma mowy o jakimś zakłamaniu czy niedopowiedzeniu. Niezwykły dar do przekazywania medycznej i prozdrowotnej wiedzy dzieciom sprawia, że książka jest po prostu IDEALNA!
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski