Even When I'm Gone. Zostań ze mną. Tom 2

Nie mogą żyć bez siebie. Razem jednak czeka ich tylko zniszczenie.

Ollie nie wie już, kim jest. Musi zapomnieć o wszystkim, co myślał, że wie. Co uważał za pewnik. Gdy powraca na Uniwersytet Dolor, jego uczucia zostają wystawione na prawdziwą próbę, a jego demony witają go z otwartymi ramionami. Upadek jest nieunikniony. Ale jego prawdziwym celem jest niezmiennie Mia.

Siedem miesięcy temu Ollie porzucił ją i poddał się ciemności. Kiedy zburzył mury, które chroniły ją przed światem zewnętrznym, na światło dzienne wyszły wszystkie głęboko skrywane i zakopane traumy. Gdy zniknął, zostawił ją bezbronną i osamotnioną. Teraz powrócił, wraz z nowymi twarzami i przeszkodami, które stoją na ich drodze. Mówi, że nikomu nie można ufać. Nawet jemu. Czy dziewczyna będzie wystarczająco silna dla nich obojga?

Po prostu zostań ze mną, Mia.

Nawet kiedy cię nie ma?

Zwłaszcza gdy mnie nie ma.

Ta historia jest naprawdę SPICY. Sugerowany wiek: 18+

Even When I'm Gone. Zostań ze mną. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-06-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Even When I'm Gone" to drugi tom serii "Zostań ze mną" autorstwa Nicole Fiorina, która kontynuuje historię Mii i Olliego, bohaterów zmagających się z przeszłością i własnymi demonami.

Po dramatycznych wydarzeniach z pierwszego tomu, Mia jest zdeterminowana, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Uniwersytet Dolor, który miał być jej azylem i miejscem uzdrowienia, staje się miejscem pełnym wyzwań. Siedem miesięcy temu Ollie porzucił ją, pogrążając się w swojej ciemności. Mia nauczyła się polegać tylko na sobie, przekonana, że miłość może jej jedynie zaszkodzić. Tymczasem Ollie, który zmaga się z własnymi demonami, powraca na uniwersytet. Nie wie, kim jest i kim może się stać, ale jedno jest pewne – Mia staje się jego celem, jedynym punktem zaczepienia, który nie pozwala mu całkowicie się zatracić. Jego wewnętrzne demony są jednak silne i nieustannie próbują go zniszczyć.

„Jesteś złodziejką w środku nocy, przywłaszczasz sobie moje spojrzenie, chwytasz moją rękę, pozbawiasz mnie oddechu, łamiesz wszystkie zasady, kradnąc mi serce. Ale nie mam nic przeciwko temu.

Nicole Fiorina w realistyczny sposób przedstawia problemy swoich bohaterów. Ich decyzje i postępowanie, które na pozór mogą wydawać się absurdalne, są wynikiem ich osobistych doświadczeń i walki z własnymi demonami. Relacja Mii i Olliego jest napięta i pełna konfliktów. Miłość, która ich łączy, jest jednocześnie dla nich źródłem siły i destrukcji. Mia, zraniona i krucha, mimo wszystko nie może zapomnieć o Olliem, a Ollie, próbując zmierzyć się ze swoją przeszłością i znaleźć drogę do uzdrowienia, nie potrafi zignorować swoich uczuć wobec Mii. Dodatkowo ich relacji nie upraszcza Ethan, który wkraczając w ich życie, pogłębia tylko ich problemy.

Styl pisania Nicole Fioriny jest przyjemny. Opisy są bogate, a dialogi realistyczne, co dodatkowo pogłębia nasze wrażenia z lektury. Autorka nie tylko porusza w swojej historii trudne tematy takie jak trauma, depresja i walka z wewnętrznymi demonami, ale także oferuje zaskakujące plot twisty, które trzymają w napięciu. Jedyne czego mi zabrakło, to poetyckości, która jest w oryginale, a tłumaczenie niestety nie zawsze ją oddaje.

"Even When I'm Gone" to książka, którą mimo trudnych tematów, czyta się bardzo szybko. To historia o miłości, cierpieniu i walce o przetrwanie, która daje nadzieje i przypomina, że warto zawalczyć o swoje szczęście mimo przeciwności losu. Jeśli czytaliście i podobał się Wam pierwszy tomu, koniecznie sięgnijcie również po drugi.

Kategoria (wg @wydawnictwopapieroweserca): ❤ spicy

Rekomendowany wiek: 18+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwopapieroweserca (współpraca reklamowa) 🩷.

Avatar użytkownika - zaczytanaulcia
zaczytanaulcia
Przeczytane:2024-06-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Miłość to ciekawa sprawa, gdyż odciska na nas nieusuwalne piętno. Tkwi w każdym naszym oddechu. Jest wyryta w naszej skórze. Zapuszcza korzenie w naszych duszach, gdzie żyje wiecznie. Spędzamy resztę życia, podtrzymując to niestabilne uczucie, bez którego nie potrafimy już żyć. Miłość nigdy nas nie opuszcza."

???

Nie, nie, nie!
Ta książka nie mogła tak się skończyć! ??
Ja się na to nie zgadzam!
Chcę kontynuację na już! ?

Ooo, to co autorka zaserwowała w drugim tomie "Zostań ze mną" przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
Było niebezpiecznie.
Było mrocznie.
Były momenty, które roztrzaskały serce, ale były też niosące nadzieję...

"Even when I'm gone" to kontynuacja losów Mii i Olliego, których poznaliśmy w "Stay with me".
Oboje zmagają się z trudną przeszłością.
Oboje znajdują się Dolor, by nad sobą popracować.
Oboje są dla siebie wzajemną siłą i wsparciem
Bez siebie umierają.
Są słabi.
Podatni na każdy cios.

Siedem miesięcy rozłąki.

Siedem długich miesięcy, w trakcie których Mia musiała stanąć na nogi, odzyskać równowagę i nauczyć się być samodzielną.

Siedem długich miesięcy, w których Ollie przebywał za kratkami, każdego dnia mając przed oczami swoją kruchą, złamaną ukochaną.

Teraz znów mogą być razem.
Teraz znów mogą stanowić jedno.
Teraz znów mogą zacząć od nowa.

Tylko czy jest to możliwe?
Czy w świecie kłamstw i intryg jest miejsce na prawdziwą miłość?
Czy w świecie pełnym nienawiści i zła jest miejsce na takie uczucie jak miłość?
Czy w świecie pewnym cierpienia, miłości nie czeka destrukcyja?

Ohh jakaż to była książka!
Ileż w niej emocji!
Emocji namacalnych, które czuje się całą sobą.
Ileż w niej podłości!
Ileż w niej okrucieństwa!
Ileż w niej ciemności!
I tylko maleńkie światełko w tej mrocznej rzeczywistości. Maleńkie światełko normalności. Maleńkie światełko nadziei.

"Even when I'm gone" to książka o miłości, która została wystawiona na wiele prób. Miłości, którą czeka albo ocalenie, albo całkowite zniszczenie.
To książka, która bardzo szybko wciągnęła mnie do swojego świata, i która z tego świata szybko mnie nie wypuści.

Uwielbiam całym ?

Tajemnice Weeping Hollow (Tom 1). Zgasłe dusze
Nicole Fiorina0
Okładka ksiązki - Tajemnice Weeping Hollow (Tom 1). Zgasłe dusze

Przekrocz granice strachu i odkryj, czym jest zakazana miłość w miejscu, w którym pogańska magia wciąż żyje. Fallon, samotna dziewczyna o księżycowych...

Now Open Your Eyes. Zostań ze mną. Tom 3
Nicole Fiorina0
Okładka ksiązki - Now Open Your Eyes. Zostań ze mną. Tom 3

Nawet ci, którzy raz zostali potępieni, też zasługują na szczęście Mia kiedyś myślała, że jest niezdolną do uczuć socjopatką. Ollie niegdyś sądził, że...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski