Kto uwolnił kobiety z gorsetów?
Kim była matka chrzestna stylu punk?
Dlaczego zginęli Maurizio Gucci i Gianni Versace?
Którego ze słynnych projektantów nazywano „Małym Księciem” mody?
Biografie wybitnych projektantów są często nie mniej ciekawe niż tworzone przez nich kreacje. Wielki świat mody to przede wszystkim pokazy, wybiegi i haute couture, ale również nazwiska znanych kreatorów, których wizje zmieniają oblicze branży i styl ubierania się milionów ludzi. Któż nie zna takich postaci jak: Chanel, Dior, Gucci, Versace czy Yves Saint Laurent? Projektanci mody to zazwyczaj osoby nietuzinkowe, utalentowane, o dużej wyobraźni, silnej osobowości i o życiorysach często naznaczonych traumą.
„Dyktatorzy mody” to książka znakomita na prezent, bogato ilustrowana, wydana w starannej szacie graficznej.
Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2022-11-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 400
Ciekawa lektura, zabiera nas w podróż po epokach, po miejscach, pokazuje jak zmieniały się ludzkie potrzeby, poglądy, oceny. Pokazuje jak pewne koncepcje wpadały na podatny grunt. Jak na przestrzeni lat zmieniało się podejście do pracowników - może nie jest to główny wątek książki, ale jednak autorka między wierszami pokazuje jak na przestrzeni lat zmienia się wartość i pozycja pracownika. A to wszystko przyprawione sukcesami i skandalami, plotkami, ale też ciekawymi faktami z życia wielkich. Chyba najbardziej zaskoczyła mnie biografia Coco, muszę się jej lepiej przyjrzeć, zwłaszcza w kontekście II Wojny Światowej.
?Jak tylko zobaczyłam ta książkę, od razu wiedziałam, że koniecznie muszę ją przeczytać.
?Książka idealna dla fanów mody ale i dla osób, takich ja ja,po prostu ciekawych faktow z życia tych wielkich i sławnych.
?Chanel, Schiaparelli, Dior, Saint Laurent, Westwood, Gucci, Versace i Mcqueen. Oto jedne z największych nazwisk w branży modowej, z którymi kojarzy nam się szyk i syl, moda haute-couture i oczywiście zawrotna cena.
?Autorka doskonale wywiązała się z zadania. Życiorysy poszczególnych postaci idealnie odzwierciedlają ich twórczość. Poznajemy osoby kreatywne, zdeterminowane, wizjonerów wyprzedzających swoją epokę, twórców ponadczasowych, otoczonych sławnymi osobistościami i w blasku fleszy ale często naznaczonych samotnością i traumą.
?Książka jest przepięknie wydane,w twardej oprawie. Zawiera mnóstwo zdjęć oraz znaków firmowych, jak logo danego domu mody. Czytanie sprawiało niesamowitą przyjemność.
Z książki dowiemy się, że moda rodzi się z wizji, determinacji i często z przypadku.
Bardzo polecam.
Maria Skłodowska-Curie była wybitną osobowością: jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej w 1893 roku uzyskała licencjat nauk fizycznych i matematycznych...
Wielu władców europejskich miało polskie korzenie, a krew Jagiellonów po dziś dzień płynie w żyłach wielu dynastii. Czy odziedziczone geny...