DR. STONE: TOM 10

W obliczu zdrady Hyogi, Senku i Tsukasa łączą siły i stają z nim do walki! Następnie Senku i jego towarzysze postanawiają udać się w świat, by rozwikłać zagadkę petryfikacji. Ale kto zostanie kapitanem statku zdolnego zabrać ich w rejs?! Rozpoczyna się epoka wielkich podróży morskich!

Informacje dodatkowe o DR. STONE: TOM 10:

DR. STONE: TOM 10 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-07-22, Ocena: 6, Przeczytałem,

Stone Wars oficjalnie dobiegły końca w tomiku dziesiąty, rozpoczyna nowe etap przygód bohaterów. Bez zagłębiania się w szczegóły fabuły, tak aby nie psuć nikomu niespodzianek, można jedynie dodać, że finał wojny był o wiele bardziej zaskakujący niż można było się spodziewać. Początek nowej historii również wygląda bardzo obiecująco i wszystko wskazuje na to, że kolejny raz na czytelników będzie czekać masa niesamowitej i wciągającej treści. Motywem przewodnim nowego wątku będzie chęć odkrycia przez Senku zagadki petryfikacji, co pomoże mu w uratowaniu wszystkich ludzi na planecie. Zanim jednak do tego dojdzie, będzie on musiał wraz ze swoimi towarzyszami przeciwstawić się naprawdę wielu nowym zagrożeniom. Nowe zadanie wymaga również powiększenia Królestwa Nauki o nowe nietuzinkowe postacie. To dzięki nim genialny nastolatek będzie miał okazję podbić morze i powietrze. Nie obejdzie się tutaj również bez masy innych nowych „wynalazków” cywilizacyjnych, które wprowadzą do fabuły zarówno dużą dawkę „szaleństwa”, jak i dobrego humoru.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-06-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZAS EPOKI MORSKICH PODRÓŻY

To już dziesiąty tomik „Dr. Stone’a”. A może dopiero dziesiąty? Bo patrząc na to, ile setek lat ewolucji naukowych odkryć zaprezentowano na stronach tej serii, śmiało wystarczyłoby ich na dziesięć razy tyle. Jakkolwiek jednak by do tego nie podchodzić, seria ta to całkiem niezły shounen, nie do końca przekonujący samym ukazaniem budowy wynalazku, ale mający w sobie pewną pociągającą nutę, która sprawa, że do tytułu chce się wracać.

Gdy zdawało się, że Imperium Nauki zwyciężyło, zdrada Hyogi stała się początkiem nowej walki. Senku i Tsukasa łączą więc siły, ale czy mają szansę? To jednak zaledwie wstęp, bo zagadka petryfikacji czeka na rozwiązanie. By to zrobić, bohaterowie muszą wyruszyć w świat. Przed nimi podróż morska, która otwiera nową epokę!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung