Dom nad jeziorem

Po jaką cenną pamiątkę wysyła Annę dziadek? I co czeka na nią w dawnym rodowym majątku?

Anna jest zadowolona ze swojego poukładanego życia w San Francisco, ale jej świat staje na głowie, gdy ukochany dziadek Max odsłania przed nią zdumiewający sekret: otóż należy ona do arystokracji, która straciła wszystko na skutek drugiej wojny światowej. Co więcej, Max musiał przed siedemdziesięciu laty zostawić w rodowym majątku na terenie dawnych Prus pewien cenny drobiazg, a teraz gorąco pragnie go odzyskać i o pomoc prosi wnuczkę.
Bohaterka jedzie do Niemiec, w głowie kłębią się jej same niewiadome. Co to za pamiątka ma dla ukochanego dziadka tak wielką wartość? Dlaczego przez lata nie wspomniał o niej ani słowem? Szukając wyjaśnień, znajduje sympatię - do Wila, człowieka, który ma w rękach klucz do rozwiązania zagadki. Razem odkrywają, że rodzinne sekrety są powiązane z opuszczonym apartamentem w Paryżu, a cała historia ma drugie i trzecie dno.

W kreowaniu romantycznej atmosfery Ella Carey jest niedościgniona.
Rachel Edwards, autor "Review of Australian Fiction"

Ella Carey - amerykańska pisarka od dziecka zafascynowana wszystkim, co francuskie (z Paryżem na czele). Dyplomowana pianistka i historyczka, autorka sześciu powieści przetłumaczonych na kilkanaście języków. Książka "Po latach w Paryżu", podobnie jak kolejne części trylogii paryskiej (w przygotowaniu) stała się bestsellerem m.in. w kategorii "nieodkładalne" na Amazonie, co oznacza, że większość tych, którzy czytali ją w wersji elektronicznej, pochłonęła ją w mniej niż trzy dni. Powieści Elli Carey zostały dotąd przetłumaczone na 10 języków.

Informacje dodatkowe o Dom nad jeziorem:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-07-08
ISBN: 9788382341904
Tytuł oryginału: The House by the Lake

Kup książkę Dom nad jeziorem

Dom nad jeziorem - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-08-29,

"Dom nad jeziorem" to druga książka cyklu "Trylogii paryskiej".
Autorka jest pasjonatką wszystkiego co francuskie i to przekonało mnie by sięgnąć po kolejną jej książkę.

Gdzie jest motyw francuski i stara rodzinna tajemnica tam i ja. 😉

Anna wiedzie swoje poukładane życie w San Francisco .Tę stabilizację burzy jej leciwy dziadek Max, który prosi ją aby pojechała do Niemiec. Zdradza jej sekret, że należy ona do arystokracji. Na terenie dawnych Prus został ich rodowy majątek i pewien cenny drobiazg, który nagle dziadek zapragnął odzyskać.
Anna decyduje się na wyjazd, aby odzyskać to o co prosi ją dziadek.
Nie jest to łatwe po tylu latach, a ludzie nie są jej przychylni. Jest jednak ktoś kto posiada klucz do rozwiązania zagadki z przeszłości.
W książce autorka opisuje nam losy bohaterów w czasie obecnym oraz wraca do przeszłości zaczynając od roku 1934 w Paryżu.
Dzięki temu poznajemy całą przeszłość dziadka Anny. Co takiego wydarzyło się w przeszłości co do dnia dzisiejszego, kiedy ma już 94 lata, nie daje mu spokojnie zasypiać.

Autorka stworzyła piękną historię z tajemnicą, której odkrycie wciąga nas od pierwszych stron.
Książka jest napisana tak przyjemnie, że lecimy strona za stroną i nagle okazuje się, że dotarliśmy do prawdy. Postacie, które stworzyła są barwne, ciekawe, nawet zadziorne. Wszystko tu tworzy zgraną całość. Zakończenie całej historii piękne i nieprzewidywalne. To się tak dobrze czytało, że żal było kończyć.

"Dom nad jeziorem" to bardzo klimatyczna powieść o odkrywaniu tajemnic z przeszłości, nastrojach panujących w latach poprzedzających II wojnę światową, ukazująca dylematy młodych ludzi, których los został uzależniony od polityki. Fabuła toczy się niespiesznie, równym tempem, bez nagłych zwrotów akcji, ale mimo to wciąga swoją historią pełną wzruszeń, bólu, smutku, ale i romantyzmu. Jej wyjątkowość zaznacza się w umiejętnym lawirowaniu między przeszłością i teraźniejszością, w których głównym motywem jest miłość rodząca się w dwóch różnych realiach czasowych.

Powieść pozostawiła po sobie u mnie zadumę nad tym jak wiele zależy od naszych wyborów, które nie zawsze są łatwe i proste, a jak wiele od przypadku. Przy jej czytaniu towarzyszyły mi różnorodne emocje połączone z ciekawością tego, co bohaterowie odkryją w trakcie wspólnych poszukiwań. Uświadomiłam sobie, że każdy zabytek, jaki dane jest mi oglądać w turystycznych wojażach, skrywa nie jedną fascynującą historię ale też stanowi doskonały impuls do tworzenia niezwykłych opowieści.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/913-dom-nad-jeziorem.html

Po latach w Paryżu
Ella Carey0
Okładka ksiązki - Po latach w Paryżu

Cat dziedziczy paryskie mieszkanie, które nie było otwierane od 70 lat. Dziewczyna chce się dowiedzieć, dlaczego trafiło akurat do niej, a pomaga jej...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung