Czytam po angielsku. The Wild Wood/O czym szumią wierzby

Ocena: 4.64 (11 głosów)
Inne wydania:

THE WILD WOOD/O czym szumią wierzby

Poziom 1

Skuteczna nauka przez czytanie. Let's read!

Kret i Szczur mieszkają razem w domku nad rzeką. Piękne letnie dni powoli się kończą i zbliża się jesień. Szczur często przysypia w swoim fotelu, a jego młody przyjaciel bardzo się nudzi. Pewnego popołudnia postanawia wybrać się do Puszczy. Od dawna prosił Szczura, aby go tam zabrał, jednak bez skutku. W takim razie pójdzie sam! Cóż mogłoby go tam spotkać...?

The Wild Wood to adaptacja klasyki literatury na podstawie fragmentu książki dla dzieci O czym szumią wierzby Kennetha Grahame'a.

,,Czytam po angielsku" to seria skierowana do dzieci, które rozumieją podstawowe słownictwo i proste zdania w języku angielskim. Stworzona zarówno dla fanów tego jezyka, jak i dla tych, których zniechęca tradycyjny sposób nauki. Dzięki wciągającej historii angielski sam wchodzi do głowy!

W nauce języka pomoże uproszczone słownictwo i gramatyka oraz tłumaczenia pojęć na marginesach, dzięki którym dziecko nie będzie musiało odrywać się od tekstu, aby sprawdzić znaczenie. Lektura pełnych emocji historii oraz wciągająca fabuła przyniosą mnóstwo satysfakcji podczas samodzielnego, jak i wspólnego czytania. Czytanki rozwijają naturalne zainteresowanie językiem obcym, wzbudzając chęć do dalszej nauki języka angielskiego.

W książeczkach również słowniczek, nagrania mp3 z wymową native speakerów oraz tłumaczenie całego tekstu na język polski. Dodatkowym atutem są ćwiczenia, które pomogą utrwalić słownictwo oraz gra memory do samodzielnego wycięcia. W serii znajdują się adaptacje klasyków, książki przygodowe oraz faktograficzne.

The Wild Wood to:

- adaptacja klasyki dla dzieci

- tekst dla początkujących czytelników

- tłumaczenia trudniejszych słówek na każdej stronie

- ćwiczenia utrwalające materiał

- nagrania mp3 z wymową native speakerów

- tekst przetłumaczony na język polski

- gra memory do samodzielnego wycięcia

Informacje dodatkowe o Czytam po angielsku. The Wild Wood/O czym szumią wierzby:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2019-09-19
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788366053670
Liczba stron: 48

Tagi: bóg Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

więcej

Kup książkę Czytam po angielsku. The Wild Wood/O czym szumią wierzby

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Czytam po angielsku. The Wild Wood/O czym szumią wierzby - opinie o książce

Lektury szkolne najczęściej kojarzą się dzieciom z przykrym obowiązkiem i przez to nie potrafią docenić tego, co w nich jest zapisane, a często są to książki z bardzo fajną historią, przy których można się rozmarzyć, a z bohaterami można się zaprzyjaźnić.
Głównym bohaterem jest tutaj Kret, który pewnego dnia opuszcza swoją norkę tylko na chwilę, a ostatecznie zamieszkuje u Szczura, który od tego dnia zostaje jego najlepszym przyjacielem. Przyznam, że ta relacje jest bardzo piękna, Szczur oddaje mu wszystko, co ma, nie ma podziału na moje, twoje, tylko wszystko jest ich, a Kret za to jest bardzo oddany i nigdy Szczura nie opuszcza i liczy się z jego zdaniem. Jednym z bohaterów jest tutaj też Ropuch, zapatrzony w siebie, trwoniący majątek, który zostawił mu tata, nieumiejący wyciągnąć wniosków z trudnych sytuacji. Pomimo tego, że jest bardzo rozkapryszony to również bardzo cwany i dlatego też potrafi wyjść cało nawet z dużych opresji.
Ponieważ jest to szkolna lektura, to podeszłam do tej książki trochę sceptycznie, ale historia bardzo mnie wciągnęła i mi się spodobała, tak że nie mogłam się oderwać od czytania i chciałam szybko poznać zakończenie. Całość jest bardzo lekka i przyjemna, jest tutaj dużo przygód i opisów krajobrazu, więc można się przy książce wyciszyć i rozmarzyć, chociaż jest też kilka mocniejszych akcji najczęściej z udziałem Ropucha. Jedynie nie podobało mi się to, że zwierzęta były jakby ludzkich rozmiarów, ale jedne żyły w norach, a drugie w domach, do tego jedne mówiły, a drugie nie, powinno to być jakoś wyjaśnione, bo mnie niestety to irytowało.
Głównym przesłaniem tej książki jest przyjaźń, bohaterowie bardzo siebie wspierają nawet wtedy, kiedy mają odmienne zdanie, nie opuszczają siebie nawet w trudnych sytuacjach, pomagają sobie zawsze i są ze sobą blisko. Obecnie ciężko zauważyć takie bezinteresowne zachowania wśród ludzi więc jest to dla czytelnika coś nowego i nieprawdopodobnego, ale miło, chociaż o tym poczytać i spróbować wziąć przykład z Kreta i Szczura.

Link do opinii
Szczur Wodny, Pan Ropuch oraz Kret, to postacie z jednej z najbardziej znanych i rozpoznawanych bajek na świecie. Bajka cieszyła się tak wielką sympatią, iż została przeniesiona na ekrany, co zadowoliło spore grono fanów. Przedziwni bohaterowie serwują czytelnikowi niezapomniane przygody w pięknym otoczeniu dzikiej przyrody. Tak naprawdę jest to fantastyka dla najmłodszych, tylko w bardzo delikatnym wydaniu, nieskażona jeszcze przemocą. Idealna lektura dla dzieci, może nie tych całkiem malutkich, bo opowieści są długie, ale starsze dziecko poczuję ten niepowtarzalny klimat, humor oraz piękno otaczającego nas świata. Kenneth Grahame sprawił, że zwierzęta mówią ludzkim głosem i posiadają całą gamę uczuć, co sprawia, że chciałoby się zaprzyjaźnić z postaciami, a nawet z tym lekko irytującym Ropuchem, bo co może być lepszego od licznych wypraw i emocjonujących przygód? Nowe wydanie prezentuję się przepiękne, twarda oprawa jest ogromnym plusem, a cudowne ilustracje idealnie dopełniają opowieści, które znajdziecie w książce. ,,O czym szumią wierzby" to książka ponadczasowa i warta uwagi, z pewnością doczeka się kolejnych wydań, bo nadal będzie czytana i doceniana. Przedstawia piękne wartości, a z upływem lat stają się one jeszcze wyrazistsze i być może dlatego, ta historia nadal będzie trwać. 5/6
Link do opinii
Im więcej tandetnej makulatury spłodzonej przez sfrustrowane erotycznie gospodynie domowe i niespełnione panie weterynarz zalega księgarskie półki, tym częściej zaglądam do antykwariatów i na internetowe aukcje w poszukiwaniu prawdziwej literatury. Prawdziwej nie znaczy, popełnionej przez ,,dyplomowanych" literatów, ale takiej, o której można powiedzieć: ,,Gdy młody człowiek podaruje tę książkę ukochanej, a ona jej nie zrozumie, powinien powiedzieć: między nami skończone, oddaj moje listy! Starzec sprawdzi tą książką młodego kuzyna i stosownie do jego reakcji zmieni swój testament..." Zacytowane słowa wziąłem od niejakiego A.A. Milne (ojca Kubusia P.), z komentarza na temat ,,The Wind in the Willows" Kennetha Grahame'a, dzieła do którego wróciłem po kilkudziesięciu latach. Pierwsze zetknięcie to czasy wczesnej podstawówki i egzemplarz pierwszego polskiego wydania ,,O czy szumią wierzby" w tłumaczeniu Marii Godlewskiej znaleziony w bibliotece miejskiej i wypożyczony na kartę mamy. Sama historia, perypetie zwierzęcych przyjaciół nieco zatarła się w mojej pamięci, pozostał jednak cudowny klimat brytyjskiej prowincji i wizerunki samych postaci Piżmaka, Kreta, Borsuka i Pana Ropucha. Najnowsze wydanie przetłumaczone jako ,,Wierzby na wietrze" przywołuje nie tylko ów klimat, ale pozwala zachwycić się na nowo kapitalnie skrojonymi postaciami, o imionach klasycznie znaczących, ich perypetiami, po ludzku zwyczajnymi i mądrze przeżytymi, tęsknotami, marzeniami, kosztami ich realizacji, słowem o życiu prawdziwym i mimo dekoracji zwierzęcych, bardzo nam bliskim.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-06-22, Ocena: 3, Przeczytałam,

Muszę od razu przyznać, że nie do końca rozumiem fenomen książki. Jest okej, ale nie wracam do niej myślami ani nie przyjdzie mi do głowy, gdy padnie prośba o polecenie fajnej książki dla dzieci.
Oczywiście, jak na historię, która ma ponad 100 lat porusza tematy, które nadal są bardzo dobrze znane współczesnemu czytelnikowi. Przygody Kreta, Szczura, Borsuka i Ropucha poruszają temat m.in. przywiązania do rzeczy materialnych, chęć uwolnienia się od monotonnego życia, a nade wszystko siłę przyjaźni.

Link do opinii
Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2017-10-04, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - heros_baba
heros_baba
Przeczytane:2017-03-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-08-04, Przeczytałam,
Inne książki autora
Robinson Crusoe. Przypadki Robinsona Crusoe. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego
Olga Akman0
Okładka ksiązki - Robinson Crusoe. Przypadki Robinsona Crusoe. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego

Robinson Crusoe. Przypadki Robinsona Crusoe. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego. CZYTASZ WCIĄGAJĄCĄ POWIEŚĆ W ORYGINALE I UCZYSZ...

Angielski w biurze
Olga Akman0
Okładka ksiązki - Angielski w biurze

Angielski W biurze to praktyczny kurs języka angielskiego przeznaczony dla osób znających podstawy i średnio zaawansowanych. Skierowany jest do...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy