reklama

Robinson Crusoe. Przypadki Robinsona Crusoe. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego.

CZYTASZ WCIĄGAJĄCĄ POWIEŚĆ W ORYGINALE I UCZYSZ SIĘ ANGIELSKIEGO

Żądny przygód młody Anglik buntuje się przeciw woli ojca i postanawia podążyć za marzeniami o życiu na morzu. Na bezludnej wyspie walczy o życie, korzystając wyłącznie z tego, co daje mu przyroda. Tytułowy Robinson jeszcze nie wie, że spędzi tam blisko trzydzieści lat.

Czy nauka angielskiego musi być trudna jak obóz przetrwania? Z naszą adaptacją klasycznej powieści na pewno nie!

Wybierz się w językową przygodę i sprawdź, jak to działa.

Zagłębiasz się w fascynującej historii dostosowanej do poziomu osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B1).

Dzięki tłumaczeniom trudniejszych słówek, które znajdziesz na marginesach, nie musisz odrywać się od lektury, by sprawdzić ich znaczenie.

Weryfikujesz, jak dobrze rozumiesz treść oraz utrwalasz poznane podczas czytania słówka i zwroty, rozwiązując różnorodne ćwiczenia dostępne po każdym rozdziale.

A na samym końcu książki znajdziesz słowniczek zawierający wszystkie słówka z marginesów.

W książce znajdziesz:

- tekst adaptowany do poziomu A2-B1 z zachowaniem charakterystycznego stylu powieści przygodowej,

- słowniczki na marginesach - zawierają tłumaczenia trudniejszych słów z tekstu,

- 55 urozmaiconych ćwiczeń - sprawdzają rozumienie tekstu oraz utrwalają nowo poznane słowa,

- zbiorczy słowniczek na końcu książki,

- klucz odpowiedzi.

Informacje dodatkowe o Robinson Crusoe. Przypadki Robinsona Crusoe. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: Języki obce
ISBN: 9788367219969

Kup książkę Robinson Crusoe. Przypadki Robinsona Crusoe. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego

Robinson Crusoe. Przypadki Robinsona Crusoe. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2024-07-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 68, 52 książki 2024, Mam,

Adaptacja książki "Robinson Crusoe" dla uczących się angielskiego ze słowniczkiem.

Ależ mnie ta pozycja wymęczyła. Jest to historia, którą prawie każdy zna i wiadomo jak się kończy i dlatego nie śledziłam z zapartym tchem akcji, no i tam się praktycznie nic nie działo. Najgorsze było jednak słownictwo. Jest tam wiele trudnych wyrazów dotyczących budowy statku, czy nazwy narzędzi, których znaczenia nie znam nawet po polsku, a co mówić po angielsku. Z wielką dozą pewności mogę stwierdzić, że nigdy tych wyrazów nie użyję i skoro ta powieść to adaptacja to chyba było można uprościć to słownictwo. Oto kilka przykładów: rudder (ster), screw jack (dźwignik śrubowy), fore-topsail (przedni marsel), cask (beczka), tarpaulin (brezent), crowbar (łom), mortal (zaprawa murarska), sow (siać), cassava (maniok), pernish (umierać) i wiele innych. Nie czepiałabym się trudnego słownictwa, gdyby nie to, że ta książka przeznaczona na osób na poziomie angielskiego A2-B1.

Na plus mało jest w niej ćwiczeń, a dużo tekstu i wszystkie wyrazy, których nie znałam znalazłam w słowniczku na końcu książki.

Polecam osobom lubiącym wyzwania lub znającym angielski na wyższym poziomie niż ten zadeklarowany przez wydawnictwo.

Olga Akman0
Okładka ksiązki - The Fairy Tales of the Brothers Grimm. Baśnie braci Grimm. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego

The Fairy Tales of the Brothers Grimm. Baśnie braci Grimm. CZYTASZ I UCZYSZ SIĘ ANGIELSKIEGO Baśnie braci Grimm to słynne opowieści pełne magii i przygód...

Olga Akman0
Okładka ksiązki - Animal Farm/Folwark zwierzęcy - George Orwell. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego

SIĘGNIJ PO CZARUJĄCĄ LEKTURĘ Z DZIECIŃSTWA I PRZECZYTAJ JĄ W ORYGINALE Kiedy pijany właściciel Folwarku Dworskiego zapomina nakarmić...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung