reklama

Czarne żniwa

Tom 2 cyklu Porta Coeli

Enrique, drugi syn hrabiego Rascon y Carnejo, wie doskonale, że znakomite pochodzenie niczego mu nie zapewni. Pozbawiony tytułu, złakniony zaszczytów młodzieniec godzi się na zostanie agentem Arcybiskupa i infiltrację Toledo, w którym doszło ostatnio do serii dziwnych zaginięć. Wielokulturowe miasto jest solą w oku kościelnych namiestników i, wedle powszechnej opinii, siedliskiem zakazanych kultów.

Enrique zrobi wszystko, by tylko wykazać się przed zwierzchnikiem – od tego, czy osiągnie sukces, zależy przyszła kariera młodego agenta. Współpracując z Inkwizycją i zagłębiając się coraz bardziej w zagmatwany labirynt uliczek i podziemi Toledo, Enrique nie przypuszcza, ze już niebawem będzie musiał zweryfikować całą wiedzę na temat otaczającego go świata. Gdy na jego drodze staje Veridiana, nieszczęśliwie zakochana w mnichu uciekinierka z Francji, kościelny agent odkrywa, że poza ziemskimi zaszczytami jest również coś więcej...

Zupełnie inny świat – w przenośni i całkiem dosłownie.

Informacje dodatkowe o Czarne żniwa:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2011-05-25
ISBN: 978-83-7686-057-2
Tytuł oryginału: Cosecha negra
Język oryginału: Hiszpański

Kup książkę Czarne żniwa

Czarne żniwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalena130
magdalena130
Przeczytane:2015-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Przeczytane,
Przez większość książki prawie nic się nie działo. Mało było nawiązania do pierwszej części. Tylko to, że był drugi świat. Nie jest zła, ale nie tego oczekiwałam po pierwszej części.
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-12-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek 2017,

Dalsze losy dwóch światów: naszego i tego magicznego. Bohaterowie z poprzedniej części pojawiają się ale nie odgrywają aż tak znaczącej roli. Na główny plan przechodzą kolejni tworząc zupełnie nową jeszcze ciekawszą historię. Z normalnego świata gdzie nie ma jednorożców ani żywiących się emocjami stworzeń zaczynają znikać ludzie. Oskarżani są żydzi, niektórzy zaś twierdza ze to sprawka złych mocy. Nikt nie jest blisko prawdy.
Enrique dostaje za zadanie rozwiązanie tej tajemnicy. Chce zasłużyć na coś więcej niż bycie tylko drugim synem hrabiego. Ambitny i dociekliwy stara się rozwiązać ta skomplikowana zagadkę.
Na swojej drodze spotyka Veridiane, która ukrywa się przed mordercami właśnie w mieście tajemniczych zniknięć.
Oboje odkrywają w sobie pewne zdolności, które wola zataić przed reszta świata a jednak z czasem muszą ich użyć by ocalić życie.
Książka im dalej tym bardziej ciekawa. Wciągnęłam się w ten świat, który ciągle ma wiele tajemnic do odkrycia.
Opowieść o miłości nieszczęśliwej, miłości do dzieci, tęsknocie, rożnych rodzajach przyjaźni magi, odkrywaniu nowego świata zarazie, która zbiera swoje żniwa i kobiecie która lubi szyć i walczyć jednocześnie.
Mam nadzieje ze uda mi się zdobyć trzecią część Porta Coeli. Niestety nic nie słychać o tłumaczeniu czwartej ostatniej.

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Ocena: 5, Przeczytałam,
Brama światów
Susana Vallejo0
Okładka ksiązki - Brama światów

Niezwykła tetralogia znanej hiszpańskiej pisarki Susany Vallejo, laureatki Alfaguara Jaen Award i nagrody Edebe. Początek XIV wieku. Bernardo, niegdyś...

Początek końca
Susana Vallejo0
Okładka ksiązki - Początek końca

Trzeci tom tetralogii „Porta Coeli”. Życie Raquel, studentki literatury, biegło zwyczajnym torem do dnia, w którym dziewczyna poznała...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung