Cykl Meteo (#3). Upał


Tom 3 cyklu Meteo
Ocena: 4.86 (14 głosów)
Inne wydania:

Podinspektor Jakub Tyszkiewicz stoi na czele Biura Zwalczania Terroryzmu.

Ma zapewnić bezpieczeństwo rozgrywanego na Stadionie Narodowym meczu Polska - Niemcy.

Trzy dni przed meczem w okolicach Dworca Centralnego szahid próbuje zdetonować ładunek wybuchowy.

Dzień później przy jednej ze stacji metra eksploduje podłożona przez terrorystów bomba i zabija kilku policjantów.

Ktoś włamuje się do systemu informatycznego stadionu. Mecz musi się jednak odbyć...

Drugie wydanie opatrzonej nową okładką powieści Marcina Ciszewskiego z Meteorologicznego

Cyklu, w skład którego wchodzą Wiatr, Mróz, Upał, Mgła i Deszcz.

Informacje dodatkowe o Cykl Meteo (#3). Upał:

Wydawnictwo: WarBook
Data wydania: 2017-08-02
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788364523854
Liczba stron: 384
Język oryginału: polski

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Cykl Meteo (#3). Upał

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Cykl Meteo (#3). Upał - opinie o książce

Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2024-07-21,

Powieść Marcina Ciszewskiego reprezentuje gatunek powieści sensacyjnej. Akcja rozgrywa się w Warszawie podczas mistrzostw w piłce nożnej. Mamy tutaj walkę z czasem, pracę polskich służb wywiadowczych oraz terroryzm w wykonaniu muzułmanina samobójcy, ale nie tylko. Autor z dokładnością opisuje scenariusze, które mogłyby się wydarzyć. Imigrant samobójca, terroryzm wynikły z przejęcia kontroli przez komputery. Nawet dla laika jak ja to wszystko w powieści się urealnia i złowieszczo zagraża nam wszystkim. Ciekawą postacią jest główny bohater podinspektor Jakub Tyszkiewicz, którego premier wyznacza do roli udaremniającego potencjalne zamachy. Pokazana jest praca służb od kuchni, ich metody, ale i konflikty i przekraczanie kompetencji.
W powieści pojawia się również wątek osobisty głównego bohatera. Jego problemy rodzinne i dylematy. Zarysowana jest jego psychika i wynikające z tego problemy ze światem. W temacie tego wątku, czyli małżeństwo Tyszkiewicza, wątek tek przyjęłam bez ekscytacji, a nawet ze zdziwieniem. Rozterki małżonki albo przyjęłam bez zrozumienia, albo ten wątek został kiepsko napisany. Kiepsko, czyli jakby na siłę wtrącony. To co sobie pomyślałam czytając, to nie było chyba to, co zamierzał osiągnąć autor, czyli 'kurczę, czy oni sobie poradzą", ale raczej 'kurczę, co ta baba ma w głowie".
Był też w powieści zarysowujący się wątek miłosny. Niestety, według mnie został on zmarnowany. Nie było tu tego napięcia jak w 'Przeminęło z wiatrem', w którym czytelnik oczekuje z napięciem na pierwszy pocałunek bohaterów.
W sumie książka została napisana dobrze, ale raczej więcej jest tu opisów niż emocji. Nie czytałam tego z zębami w okładce. Powinnam była być przerażona terroryzmem. W sumie to czytałam bo czytałam. Aczkolwiek to, co opisuje Ciszewski, jest przerażające. Że można jednym paluszkiem sterroryzować pół miasta. Że możliwości współczesnego terroryzmu są przogromne. Czasem ze strony, z której się nie spodziewamy.
Z kolei służby wywiadowcze naszego kraju w tej powieści mają wiedzę i umiejętności do walki z terrorystami. Co świetnie pokazuje ta powieść. Według powieści problemem jest podział kompetencji. Każda podinstytucja raczej rywalizuje niż współpracuje. I to myślę, jest problemem.
W sumie nie jest to powieść w moim typie, gdyż ja myślami jestem w upale lub w Polsce Władysława Łokietka z cyklu Bunscha, ale myślę, że to świetna powieść dla fanów tzw. życiowych historii.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Link do opinii
Stadion Narodowy - miejsce ćwierćfinałowego meczu Polska-Niemcy. Sześćdziesiąt tysięcy kibiców, wśród nich kanclerz i premier. Idealny cel. Panuje nieznośny skwar, ulice Warszawy są pełne kibiców. Ci, którzy zamierzają rozpętać piekło, zrobią to teraz. Podinspektor Jakub Tyszkiewicz nie ma łatwego zadania. To on odpowiada za bezpieczeństwo meczu. Problem w tym, że nie wiadomo, kto jest prawdziwym wrogiem. Czy narodowe bezpieczeństwo wymaga ofiar? Jak daleko mogą posunąć się tajne służby, aby zrealizować swoje cele? Kto decyduje o tym, co jest najlepsze dla interesu państwa?
Link do opinii
Kontynuacja losów Jakuba Tyszkiewicza i Stanisława Krzeptowskiego z "Mrozu". Tym razem akcja dotyczy sytuacji bardzo kryzysowej, która ma miejsce w trakcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbywały się w Polsce. Jak zwykle u p. Ciszewskiego akcja toczy się wartko i bardzo interesująco. super!
Link do opinii
http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/01/upa-marcin-ciszewski.html
Link do opinii
Bardzo dobra sensacja. Sugestywnie, realnie napisana historia, aż ciarki przechodzą przy czytaniu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2019-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Super książka. I na dokładkę polskiego autora. Pierwsza część była dobra ale ta jest rewelacyjna. Podczas EURO na stadionie w Warszawie dochodzi jednocześnie do dwóch zamachów terrorystycznych. Przypadek czy celowe działanie? To na szczęście jest tylko fikcja ale jakże realna. Walka różnych służb o kompetencje, przywództwo, ukrywanie informacji, brak wspólnego działania a nawet dezinformacja. A ja pytam o co chodzi? Czyż bezpieczeństwo narodowe nie jest od tych rozgrywek ważniejsze. Niestety jak patrzę na światek polityczny to absolutnie wierzę w taki obrót sprawy. Polubiłam ekipę Jakuba Tyszkiewicza a jemu samemu życzę unormowania spraw osobistych i rodzinnych bo policjantem jest wzorowym.

Link do opinii
Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2021-08-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2020-04-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Anna_Gregorczuk
Anna_Gregorczuk
Przeczytane:2018-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Most we mgle
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Most we mgle

Marcin Ciszewski znów majstruje przy dziejowym zegarze i zadaje pytanie, jaka byłaby Polska, gdyby nie straciła XIX wieku i razem z całą Europą weszła...

Invictus
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Invictus

Polacy przegrywają Bitwę Warszawską w sierpniu 1920 roku. Pochód bolszewików trwa dalej. Rewolucja ogarnia całą Europę kontynentalną. W końcu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy