Co DR HOUSE wie o medycynie

„Co House wie o medycynie”. Fascynująca książka autorstwa dziennikarza medycznego, Anderw Holtza, próbującego ustalić, co w popularnym serialu jest prawdą, a co fikcją. W nawiązaniu do przypadków przedstawionych w poszczególnych odcinkach, autor, podpierając się autorytetem wybitnych lekarzy i profesorów medycyny, tłumaczy w przystępny sposób mechanizmy wywołujące objawy konkretnych chorób. Podąża krok za doktorem Housem, towarzysząc mu w jego medycznym śledztwie, zmierzającym do ustalenia diagnozy. Zestawia szpitalną rzeczywistość wykreowaną na potrzeby serialu z realiami i standardami w prawdziwej służbie zdrowia. Wyjaśnia, co kryje się za trudnymi terminami medycznymi, omawia interesujące, na ogół rzadkie choroby, pokazuje, jak długim i złożonym procesem jest stawianie diagnozy. Co House wie o medycynie to świetna lektura dla fanów serialu i nie tylko – z przyjemnością sięgną po nią lekarze, choćby po to, by wraz z autorem obalić pewne mity, studenci medycyny i wszyscy, którzy choć trochę interesują się medycyną. A jak pokazują statystyki w naszym kraju jest ich rekordowo wielu.

Informacje dodatkowe o Co DR HOUSE wie o medycynie :

Wydawnictwo: Pascal